jiri4861 jiri4861 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Mám rád knížky s tímto tématem. Pomáhají mi uvědomit si, že nikdy není tak špatně aby nemohlo být ještě hůř. Další věc co mě zaujala byla ta, že jelikož Mornštajnová se narodila ve Valašském Meziříčí, (což jsem nevěděl) byl příběh zasazen právě tam. Jelikož bydlím ve Vsetíně, i z tohoto pohledu to pro mě bylo zajímavé.

08.10.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Super, při četbě tolik pracovala obrazotvornost a představivost, že jsem měl pocit, že nečtu, ale dívám se na film.

16.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Za mě super. Ze začátku děj připomínal film Dukla 61, můj dědeček pracoval jako horník v Ostravě, proto jsem se do příběhu rychle vžil.

22.05.2021 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Moc nadčasová kniha a stále aktuální.

05.09.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

I don't want to be buried in a pet sematary
I don't want to live my life again

Kniha se četla sama. Zatím patří společně s Christinou k tomu nejlepšímu, co jsem od Kinga četl.

10.03.2024 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi hezké podobenství zvířat a lidí. Dílo je stále aktuální a myslím, že vždy bude.

19.12.2018 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jedná se o sbírku sedmi rozhovorů. Velice autentické a poutavé. Líbilo se mi to asi víc než Mezi dvěma Kimy, tím, že to bylo více autentické, první kniha byla více teoretická.

02.10.2021 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

(SPOILER) Zase velmi citlivě zpracované téma, o kterém se zřejmě nemluví úplně lehce. Knihy paní špitálníkové mají přesah, troufnu si tvrdit že nikdo jiný z České republiky o KLDR nepíše. Konec smutný ale očekávaný, tato kniha ve mně bude rezonovat hodně dlouho.

20.12.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Díky četbě této knihy jsem zjistil, že ideální povolání existuje a že víra v lidskost neumírá ani v této době.

27.09.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Můžu říct jen to, že Doriana Graye bych určitě nechtěl potkat v reálném životě. Autor sám sebe projektoval do postavy malíře, a hlavně ze začátku bylo patrné, jaká je jeho sexuální orientace. Na druhou stranu musím říct, že napsat knihu takhle otevřeně v 19. Století byl asi svým způsobem hrdinský čin.

07.06.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Super, oceňuji úryvky biblických textů, ale i hloubku textu a zamýšlení se nad smyslem bytí.

17.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět super.

23.05.2021 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Tahle kniha ve mně zanechala velkou stopu.

08.05.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Četl jsem již dávno, ale kniha je super. Doporučuji všem.

27.01.2020 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Jelikož se jedná o knihu s válečnou tématikou, donutila mě zamyslet se nad tím, že v dnešní době není samozřejmostí že žijeme v míru a je to věc, které bychom si měli vážit. Stejně jako Na západní frontě klid dílo končí smrtí hlavní postavy. To pouze dokresluje vážnost situace když je válka.

26.11.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

(SPOILER) Silná kniha o ruských zvěrstvech, nakonec vše dobře dopadlo, alespoň v knize. Jak se říká, kdo se nepoučí ze své historie, je nucen ji opakovat.

29.02.2024 5 z 5

Totální rauš. Drogy ve třetí říši Totální rauš. Drogy ve třetí říši Norman Ohler

Nejvíc mě "pobavilo" to, že voják psal domů o pervitin, jako by šlo o běžnou věc. Dále si pamatuju i výrok: "Chtěl jsem po vás, abyste nespali 48 hodin. Vy jste to vydrželi 17 dní."

01.10.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Trošku jsem byl překvapen, že se z Ciri vyklubala čarodějnice. Lépe řečeno, učí se na ni. Těším se na další díl.

01.10.2021 4 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Blábol duševně chorého člověka.

05.08.2020 odpad!

Nůž Nůž Jo Nesbø

Poslední kniha serie s Harrym. Až je mi líto, že skončila. Opět výborný Nesbův počin. Tahle kniha byla z celé série nejsmutnější.

24.06.2020 5 z 5