jiri2737 jiri2737 komentáře u knih

Lidé lži Lidé lži M. Scott Peck

Amerika je země neomezených možností ve které můžete být vymítačem ďábla a psychiatrem současně.

02.11.2022 odpad!

Muž leží a sní Muž leží a sní Lavie Tidhar

Odmítám číst jakkoliv zajímavé knihy pokud si autor libuje v popisování hnusu.

06.05.2022 1 z 5

Kdo ovládne svět zítřka Kdo ovládne svět zítřka Peter Orzechowski

Po přečtení knihy zjistíte, že všechny konspirační teorie jsou jen slabý odvar skutečných plánů velmocí. Média a politici jsou ten pravý Matrix.

11.04.2022 5 z 5

Duch Duch Robert Harris

Román je stejně dobrý jako film Muž ve stínu od Romana Polanského. Shoda s filmem je až zarážející. Předlohou pro postavu Adama Langa měl být Tony Blair.

20.03.2022 5 z 5

Bohatství a bída národů Bohatství a bída národů David S. Landes

Náročné ale hluboké a zasvěcené.

01.05.2021 5 z 5

Ruská ruleta Ruská ruleta Petr Heteša

Klasická hetešovka! Geniální směs humoru, sci-fi, sexu a detektivky. Napsáno s velkou lehkostí. Skvěle se čte. Autor má dar fabulace.

21.03.2021 5 z 5

Otevřený prostor Otevřený prostor Igor Malijevský

Přečetl jsem 10 stran a vzdal jsem to. Pokud Vás zajímají duševní pochody člověka, který vysadil antidepresiva tak si užijete.

05.03.2021 1 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Velmi zajímavé.

07.10.2020 4 z 5

Neznámý Stalin Neznámý Stalin Roj Aleksandrovič Medveděv

Citace z knihy: V červnu 1917 na tajném zasedání bolševiků ve Stockholmu se delegáti dohadovali jak budou organizovány kolchozy až zvítězí v Rusku revoluce.
Citace: Stalin své matce: "Matičko proč jsi mě v dětství tak bila?" Matka Stalina:"Ale dobrého člověka jsem z tebe vychovala!"
Další citace z knihy: Vědci přišli za Stalinem a řekli mu:"Soudruhu Staline za polárním kruhem nejde pěstovat pšenice a zahradní jahody." A Stalin se jich zeptal:"A zkusili jste to soudruzi?"

11.12.2019 5 z 5

Kuchařka pro zaměstnaného muže Kuchařka pro zaměstnaného muže Jan Vlasák

Legrační, směšné, nevkusné (poplatné době). Fotografie i recepty za nic nestojí. Jiří Janoušek šlápl vedle.

16.08.2018 odpad!

Osudy moudrých Osudy moudrých Jan Halada

Velmi srozumitelný přehled filosofů a jejich učení v čase od starověku až po Marxe.

16.08.2018 5 z 5

Jak být líný Jak být líný Tom Hodgkinson

Pohled na váš život z jiného úhlu. Silně doporučuji.

01.01.2018 5 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Problém humoristických knížek je, že mnohdy nejsou vtipné. To je případ této knihy. Bavil jsem se málo.

09.12.2017 3 z 5

Žluté nebezpečí Žluté nebezpečí Vlastimil Podracký

Vizionářská kniha informovaného autora v dané problematice. Literární zpracování je trochu horší.

14.11.2017 3 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Na této knize jsem vyrostl.

29.09.2017 5 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Originální myšlenka, ale styl psaní ubohý. Nevím zda je to překladem nebo autorem.

08.09.2017 odpad!

Co jsme to tátovi provedli Co jsme to tátovi provedli Roy Lewis

Čtení na léto. Doporučuji. Anglický humor.

15.06.2017 5 z 5

Chybějící říše Chybějící říše Milan Bielik

Pokud zkousnete neustálé přeskakování po celém území bývalé Osmanské říše dostanené ucelenou historickou informaci pro pochopení toho co se dnes děje na Středním východě.

04.03.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Agatha Christie byla překonána.

08.08.2015 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělá kniha. Pobouřila církevní otce. U tak obratného a brilantního spisovatele jako je Brown zamrzí technické nesmysly v jeho knihách (bateriemi napajenou přenosnou schránku na antihmotu v Démonech a andělích apod.).

15.02.2015 5 z 5