jinbr jinbr komentáře u knih

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

KDyž jsem to začala číst, tak jsem byla trochu zaskočená, protože jsem mě to přišlo jako docela ostrá erotika. Takže zpočátku jsem si nebyla jista, co od toho mám dál čekat, navíc to byla moje první kniha s tématikou Lorů. Nakonec mě ale neskutečně vtáhla a jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Moc pěkné

06.01.2020 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Celá série se mi líbila - podrobněji viz první díl. Snad jen bych dodala, že tam mohlo být méně opakování o tom, jak jsou dámy přitahovány ke svým mužským protějškům. To už mi přišlo asi moc.

02.01.2020 5 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Tak tentokrát mě to dostala od prvních stránek. I když jsem tušila, kdo asi bude tím pachatelem, stejně to nebylo úplné a samozřejmě ta motivace mi unikala až do konce. Tato kniha za to stála, zase jsem ponocovala do tří rána.

19.12.2019 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Tak vážení ano, tohle bylo opravdu pěkné.... miluji takové ty bručouny, co si drží "mužskou tvář" a mají svou ženu skoro na piedestalu. Tahle kniha se mi opravdu líbila, bylo to hodně o příběhu a hlavně vztahu. S Jeremym jsem soucítila a chápala ho.

09.12.2019 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

(SPOILER) Všeobecně si myslím, že Sandra přešla od dříve jen milostných románů k romantickým s detektivní dějovou linkou. A také si myslím, že se postupem doby zlepšuje. Nicméně i tato kniha se mě osobně líbila, dokáže nějak vnitřně pochopit i to, že se Gillian vrátila do domu své sestry. Mohlo to být právě proto, aby Jem nebyl podezřívavý. Jako vždy je zde okrajově naťuknuto i několik dalších společenských problémů. Pro mě byla dostatečně napínavá.

29.11.2019 5 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

I tato kniha pokračuje ve standardu předchozích. Za mě moc pěkné, čtivé. Nemám pocit, že by to nemělo dotažený konec, že by to nebylo ukončené. Že by tam mohlo být větší provázání osob z minulých dílů, to by mohlo, ale je otázka, do jaké míry by to nepůsobilo uměle.

04.11.2019 5 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Tento díl měl spád, pěkně se četl a byl tam i dostatek vtipu a jiskření. Líbil se mi

04.11.2019 5 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Z mého pohledu opravdu velmi zajímavá a silná kniha. Z toho, co jsem od S.B. zatím četla, asi nejsilnější příběh. Způsob pomsty se mi líbil, zasáhla je opravdu na tom správném místě. Zpočátku jsem zcela nechápala dějovou linku Dillona, přišlo mi, že s příběhem Jade nijak nesouvisí. Na druhou stranu si myslím, že to byl dobrý počit rozehrát tyto dějové linky už od začátku vedle sebe pararelně. Sandra patří k mým oblíbeným autorům.

23.10.2019 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Tento díl byl moc hezký, je zde dotknuto i jedno ze společenských témat (pittbulové - sama jsem měla stafforda, plemena znám). Příjemné, milé, lehké...

21.10.2019 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

No, příběh byl určitě velmi zajímavý, pro mě přeci jen trochu moc citopopisný. Rozuzlení ohledně příčiny bylo opravdu dobře vystavěné. Určitě zajímavá kniha, jak je jednoduché zmanipulovat okolí a někoho zbavit skoro svéprávnosti. Trochu z toho mrazí.

10.10.2019 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Tato kniha se mi líbila, byla čtivá, odsejpalo to. Myslím, že to zajímavě nastínilo pocity a myšlení umělce. Často si říkám, že ti nejlepší umělci nemohou být "normální" lidé, protože skrze své jiné frekvence vnímání a cítění jsou jen tak pak schopni vytvářet ta nejkrásnější díla. A je jedno, z jakého druhu umění. A zrovna tak věřím, že takový člověk se může velmi hluboko zadrápnout v duši jiného, navíc rovněž tak trochu naladěného na jinou frekvenci vnímání. Ubírám jednu hvězdu za možná trochu překombinovaný závěr, ten mohl být trochu lépe promyšlený. Ale jinak super, moc hezké.

27.09.2019 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

No, tak moc mě to nenadchlo. Děj byl pro mě tak trochu kostrbatý, byť vím, že život píše i ztřeštěnější příběhy. Ale asi to bylo pro mě takové ploché a i přes sílu příběhu plytké.

26.09.2019 3 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Nedivím se vysokému hodnocení. Stojí to opravdu za to. Souhlasím, že je škoda, že nebyly oficiálně přeloženy další díly, zrovna zde by to dle mého bylo přínosné. Určitě si ale přečtu i pokračování. Jsem samozřejmě zvědavá, jak to bude pokračovat.

09.03.2021 5 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Tuto kniha jsem četla už před drahnými léty, ale moc se mi líbila. Ačkoliv zásadně nečtu knihy z války, tahle ji měla jen jako pozadí. Byl to vtipný příběh, velmi dobře se četl. Inspirovalo mě to k dalším knihám od Simmela, ale Simmel je všeobecně dost depresivní, alespoň pro mě. Nicméně tako kniha pro mě stála za to.

19.01.2021 5 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Řekla bych, že tato série se povedla... škoda, že jsou to jen ty dvě... Kniha mě opravdu bavila četla se lehce, svižně. Hodně jsem se u ní nasmála. Julie velmi hezky podává rozdíly v myšlení muže a ženy - myslím, že je velmi přínosný pohled. A nakonec možná malý spoiler - .... můj milovaný William visí ve stáji... to jsem se opravdu smála. Viděla jsem to doslova v barvách.

03.12.2020 5 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Ach ano, Julie to opravdu umí a tato kniha patří k těm jejím nejlepším. Plná humoru, kolikrát jsem se musela smát... kniha se čte velmi hezky, děj je svižný, postavy vás chytnou u srdce. Naprosto živě jsem viděla tu malou holčičku, jak se ptá, jestli si ji vezme za ženu...

03.12.2020 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

No, po delší době opět jedna opravdu povedená knížka. Moc hezký příběh, bez takových těch velkých houpaček a teatrálních gest. Napsané mile, něžně, a hlavně uvěřitelně. Moc se mi to líbilo, za poslední dobu opravdu jedno z nejpovedenějších. A bez zbytečně se opakujících sexuálních scén.

06.11.2020 5 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Jo, tak tohle je přesně to, co jsem potřebovala po Posvátném místě. Už jsem měla strach, že jsem snad všechny trochu slušné romanťárny přelouskala. Ze zoufalství jsem si dokonce začalu jednu, která v češtině nevyšla, překládat-Tahle byla pro mě zase tou správnou oddychovkou, která mě vnitřně vyladila a zase můžu v noci klidně spát.

01.10.2020 5 z 5

Zrozená z hanby Zrozená z hanby Nora Roberts

Celá trilogie je hezky napsaná, knihy na sebe navazují a nejsou jen samostatnými příběhy. V tomto díle je už vidět celá rodina a její pospolitost a provázanost. Určitě mě to inspiruje navštívit tamní zemi a vidět přírodu, kterou autorka popisuje.

25.08.2020 5 z 5

Smrtící nesmrtelnost Smrtící nesmrtelnost J. D. Robb (p)

Pěkné. Opravdu se mi líbí, jak je osobnost hlavních hrdinů postupně dokreslována. Jen doufám, že jednou v budoucnu nebudou skutečné potraviny takovým luxusem.

17.08.2020 5 z 5