Zrozená z hanby

Zrozená z hanby https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2455/bmid_zrozena-z-hanby-26o-2455.jpg 4 195 22

Zrození série

< 3. díl

Záhadné dopisy neznámé ženě, které Brianna Concannonová objevila v pozůstalosti po svém mrtvém otci, naznačující šokující skutečnost. Ona a její sestra Maggie nejsou jeho jedinými potomky! Po dlouhých a bolestných úvahách se obě rozhodnou svého nepoznaného sourozence vypátrat. A tak se život Shannon Bodineové náhle převrací naruby, když se dozví, kdo byl jejím skutečným otcem: Thomas Concannon. Zdráhavě se vydává do Irska, aby splnila matčino poslední přání. Co ji tam očekává? Zavržení a odsouzení, nebo vřelé přivítání příbuzných, o jejichž existenci donedávna neměla tušení. Jako by se vracela domů, objevuje Shannon krásy věčně zelené irské krajiny a zapouští v ní kořeny, aby záhy objevila vášeň, kterou cítí k jistému mimořádnému muži...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Columbus (ČR)

Born in Shame , 1996

georginaa
12.07.2022 4 z 5

Třetí díl nalezené sestry, která prožívá po smrti matky úplně nový život v dalekém Irsku. Poznává své nevlastní sestry a jejich život a své obavy z neznáma a cizích lidí se nakonec zdají být přívětivé. Měla pocit jako kdyby se vrátila domů, jakoby tam odjakživa patřila. Pozná tam i svou životní lásku a trilogie končí se šťastnými konci a tak by to mělo být.

LenRan
09.03.2021 4 z 5

Tato irská rodinka mi přirostla k srdci a bude mi chybět. Ten styl, jakým je to psáno mi úplně nesedí, ale příběh je moc pěkný, užijete si krásy Irska, romantiky a doby bez mobilů :)

cukrovka
24.02.2021 4 z 5

Příjemné zakončení série. Líbilo se mi propojení celé rodiny a to jak knížky na sebe navazují. Příjemné romantické čtení.

Kudík
18.10.2020 4 z 5

Hezké zakončení celé série, i když zde se mi nelíbila ani tolik hlavní hrdinka Shannon, jako setkávání celé rodiny, a to všech sester s partnery a dětmi. Rozhovory ohledně porodu, jídla, vajíček atd. jsou dost vtipné. Musím uznat, že zde byli všichni předchozí hrdinové super, např. akce rozveselit Murphyho pomocí whisky, což Rogan i Gray zvládli skvěle, anebo jak děvčata za skvělé pomoci Shannon, zvládaly Maeve. Jen to nadpřirozeno mi v knize moc nesedělo, i když legendy do Irska patří a dále odstrašující obálky u všech tří dílů.

jinbr
25.08.2020 5 z 5

Celá trilogie je hezky napsaná, knihy na sebe navazují a nejsou jen samostatnými příběhy. V tomto díle je už vidět celá rodina a její pospolitost a provázanost. Určitě mě to inspiruje navštívit tamní zemi a vidět přírodu, kterou autorka popisuje.

petraj30
18.11.2019 4 z 5

Poměrně zdařilý příběh. Jen Shannon se mi zpočátku moc nezamlouvala - byla nepřístupná, uzavřená a rozhodnutá nedát nikomu a ničemu šanci, ale jsem velmi ráda, že změnila svůj postoj. Na příběh Murphyho jsem se moc těšila, protože mi byl od prvního dílu velmi sympatický, jen mi bylo líto, že musel na tu svou čarodějnici tak dlouho čekat:-)
Byla jsem moc ráda, že tam byli postavy z minulých dílů.
Bez duchovna bych se celkem obešla, i když to nenarušovalo celkový příběh, ale opět by to chtělo pořádný závěrečný epilog se vším všudy.
Celá série byla (až na nějaké drobnosti) moc pěkně napsaná. NR je úžasná spisovatelka a já se budu velmi těšit na další její knihy

Skalara
15.11.2018 4 z 5

Dle mě nejslabší díl z celé série, ale pořád skvělý.

munka
31.05.2018 4 z 5

Pekný záver trilógie. Bol to príbeh o Shannon, ale veľa sme sa dozvedeli aj ako sa darí Meggie a Brianne. Romantika, vtipné dialógy, doporučujem.

moudivlacek
25.05.2017 5 z 5

Tak tomu říkám závěr. Sice jsem trošku měla strach z tohoto dílu, hlavně po takové začáteční reakci Shannon na pravdu od své matky, ale když dojela do Irska, vše se dostává do pohybu. Všichni hrdinové předešlých dílů jsou skvělí a Shannon zprvu neví, jak reagovat. Byla jsem zvědavá na příběh s Murrphym, moc jsem se na něj těšila. Nezklamal mě, stejně jako i reakce nových příbuzných Shannon.
Dokonce je mi trochu líto, že je konec. Byla to krásná romantická série a zároveň s plno vtipnými dialogy.
Mně dostal rozhovor mezi Shannon a Murrphym o tom, kde se berou vajíčka a jak se pozná, které je k jídlu a z kterých budou kuřátka. Jestli chcete znát odpověď, sáhněte po knize. A budete se smát, až se za břicha popadat.
Doporučuji celou sérii.

xindl007
18.08.2016 3 z 5

Poslední díly bývají dotažené nejméně - tak už to nějak chodí. Knihu hodnotím kladně hlavně proto, že se tam člověk dočte i o těch předešlých sestrách, jak si dál vedou v životě , v partnerství... ale jinak tento díl je ze všech těch tří nejméně uvěřitelný. Ta duchařina atd... :(

vikimi
17.07.2016 3 z 5

Shannon me moc nebrala, ale rada jsem se neco docetla o Maggie, která mi sedla ze všech sester nejvíc! ;)

Evka27
06.04.2016 4 z 5

Tato trilogie se na rozdíl od některých povedla a je super oddychovka.

zuzana1107
08.12.2015 5 z 5

Ani tento 3.díl nezklamal)

Safrika
21.09.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší díl z této trilogie, smála jsem se, usmívala a sem tam mi ukápla i slza. Moc pěkné.

Laf
05.09.2015 4 z 5

Čtení posledního dílu se mi líbilo. Byla to už taková poslední třešinka na dortu s trochou nadpřirozena a upevňováním rodinných vztahů.

lifeoptimist
03.05.2015 4 z 5

hezký závěr trilogie, i když jsem se kolikrát zasmála, musím chtě nechtě přiznat, že byl podle mého soudu nejslabší, ale v měřítku Nory, je to nejslabší jako u jiných nejlepší, takže pěkný příběh, pro mě už moc "duchařiny" :-)

adrianna0305
26.08.2014 odpad!

Nemastné neslané čtení, tzv. nuda :-( Nějaká irská příručka pro sedláky, jak se dvořit americkým paničkám a ty pak zůstanou v Irsku a hospodaří na úrodné půdě.

soltera
31.07.2014 3 z 5

Námet bol dobrý, postavy okrem hlavnej ženskej, obdivuhodné až neuveriteľne kladné a opisy kraja Clary také vierohodné, akoby som tam bola, ale stejne som mala pocit, že pani Roberts tento príbeh neustála...žeby únava?

vaili
03.07.2014 3 z 5

Tak nevím 1. díl mě bavil nejvíc...2. méně a třetí mě už rozčiloval jak to bylo sladké :) asi kvůli těm párům z předchozích dílů :) ale špatné to není.. jisto jistě se k nim nevrátím v budoucnu :)

kika 13
03.03.2013 2 z 5

Zajímavé téma a dobře psané a čtivé.

milostné romány Irsko romantika

Nora Roberts
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Zrozená z hanby je v