Jiho226 Jiho226 komentáře u knih

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Super detektivka, napínavá, velmi pěkně vygradovaná a navíc opět obohacena vtipnými replikami detektivů Horna a Bachové, stejně jako v předchozí knize autora. Oceňuji i zasazení do prostředí Železnorudska, které je pro tento kriminální příběh skvělou kulisou a pro milovníky této části Šumavy významným bonusem.

08.08.2023 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Skvělá, nezapomenutelná kniha.

09.08.2023 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Výborná detektivka,napínavá, poutavě napsaná, s hodně překvapivým závěrem. Potěšilo mě i zasazení příběhu do českého prostředí a inteligentní humor,kterým je tato napínavá kniha proložena.

24.07.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Moc mě bavila atmosféra knihy - sice trochu šablonovité prostředí pro thriller - hotel odříznutý díky mrazu od světa,uzavřený okruh lidí a každý z nich má svého kostlivce ve skříni - ale přesto,nebo právě proto, napínavá a čtivá kniha.

20.05.2022 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Znovu jsem se po pár letech ke knize vrátila - Agatha a její knihy jsou téměř dovolenkové pravidlo - a opět mě velmi bavila. Skvěle promyšleno,skvěle poskládáno, pětihvězdičková detektivní klasika.

06.08.2021 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Moc se mi kniha líbila. Napínavé čtení se zajímavou spojitostí jednotlivých udâlostí,které v závěru zapadnou do sebe.

29.10.2022 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Silné,působivé,se stále aktuálním poselstvím.

23.02.2021 5 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Skvělá kniha,výborně vygradovaná a neuvěřitelně poutavě napsaná.Přečetla jsem během tří dnů a vždy jsem se nemohla dočkat chvíle,kdy sednu k pokračování. Retrospektivní kapitoly postupně zapadají do rámce dění v současném vyšetřování a dovedou čtenáře do skvělého vyvrcholení knihy.Doporučuji,opravdu stojí za přečtení!

16.12.2020 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Klasický detektivní příběh, vyšetřovací metody poněkud zvláštní, téměř zde nejsou, Julie postupuje spíš intuitivně, její,, asistent" je vlastně pro celé vyšetřování naprosto zbytečná osoba a figuruje zde jen kvůli osobním vazbám k Julii. Závěrečné rozluštění případu proběhne přesně jako u Agathy Ch. před všemi zúčastněnými v prostředí knihovny, což jen potvrzuje avizovaný styl ,, staré dobré " klasiky. A jen malá výtka k obalu - je moc konkrétní, návodný.

07.02.2024 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak tahle autorka mě velmi zklamala, další její knihu rozhodně zkoušet nebudu.

21.10.2023 1 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavé čtení se vším, co severské thrillery nabízí.

09.08.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Drak spí...a bohužel i po dočtení. Zájem o další autorčinu tvorbu u mě rozhodně neprobudil. Četla jsem tuto knihu s velkým očekáváním,které u mě vyvolala značná popularita spisovatelky a její vysoce ceněná tvorba v žánru současné české detektivky. Bohužel jsem byla zklamaná. V knize je poněkud zdlouhavě, i když poměrně čtivým jazykem, rozehrán děj, který ovšem v závěru vůbec negraduje. Nedojde k žádnému překvapivému vyřešení, kdy by všechny události z příběhu do sebe zapadly a pospojovaly se do zajímavého vysvětlení. Všechno tajuplné a tajemné,co se v ději naznačuje, je vysvětleno naprosto fádně a k působivému zakončení nedojde. Navíc zajímavě nastíněný prvek motivu ,,spícího draka“ s vraždami nijak nesouvisí a působí na mě, jako by byl ,,napasovaný“ do příběhu násilně a zcela zbytečně.Čekala jsem mnohem více, o moderním krimipříběhu mám jinou představu.

23.11.2021 3 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Nâdherná knížka,mistrný jazyk,velmi často se k jednotlivým kapitolám vracím.Nahlas se při čtení obvykle nesměju,ale u téhle knížky se mi to stává často,i když čtu znovu a znovu...

18.12.2020 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Opět skvělý popis prostředí a mnoho zajímavostí z gastro světa. Navíc velmi pěkný detektivní příběh.

27.08.2023 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Líbilo se mi popsání vinařské práce, atmosféra vinic a zajímavé informace z tohoto oboru. Ale od Petera Maye jsem čekala víc, stále u mě nic nepřekonalo Skálu.

27.08.2023 3 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Silné téma, ale velmi slabá literární úroveň.

09.08.2023 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha mě od začátku moc bavila,bohużel čím víc se blížil závěr,tím víc se mé nadšení vytrácelo. Možná i díky přílišné rozvláčnosti děje. Také mi trochu vadily popisy psychických potíží ,,velmi zvláštní“ vyšetřovatelky - těžko říct,zda by u policie mohla opravdu pracovat. Ale nejsme v realitě a umělecká nadsázka dovolí mnohé. Samotný závěr přinesl pro mě až moc rychlé vyřešení a rychlé vysvětlení. Tak rozsáhlý příběh by si zasloužil širší rekapitulaci. Ale celkově hodnotím kladně, kniha se mi líbila.

10.04.2022 4 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Skvělé napínavé čtení! Vrátila jaem se k této knize po delší době a opět musím slożit autorovi poklonu. Dokonale vygradované,napínavé,překvapivé...Doporučuji!

21.01.2021 5 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Nestárnoucí kvalita!

21.11.2023 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Další velmi čtivá Agatha Christie, baví mě moc, i když se občas musím pousmát náhodám jako je třeba moment nasazení či nenasazení koupací čepice a nebo předpokládanému chování zúčastněných postav, které opravdu dělají vše přesně tak, jak si pachatel při přípravě vraždy naplánuje. Přesto super čtení.

02.09.2023 5 z 5