Jey Jey komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Manipulace, cenzura, kontrola všech, nemilosrdnost .. Velmi nadčasové dílo. Dnes už si ale nejsem jistá, zda se dá použít pro tento román pojem "antiutopie".

23.05.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Opravdu úžasná kniha, díky které čtenář poznává hrůzy války. Ztráta přátel, ztráta naděje a absolutní zoufalství. Velice působivá kniha.

Kruh Kruh Bernard Minier

Kniha opravdu dobře napsaná, velmi děsivá a napínavá. Nechtěla jsem a ani jsem nedokázala ji odložit. Opravdu stojí za to, stejně jako předchozí kniha autora. :)

12.03.2016 5 z 5

I přes to (možná právě proto), že opravdu zbožňuji všech 7 dílů, tento mě opravdu nenadchnul. Pravděpodobně vysoká očekávání kazí celkový dojem.. Ale opravdu, v první polovině knihy jsem se odhodlávala knihu odložit, docela hloupé dialogy a děj postupoval (hlavně ze začátku) neskutečně rychle, opravdu strohé. Nemyslím si, že zvolit formu divadelní hry bylo správné, příběh tak přišel o mnoho podstatných informací a o celkový dojem a zážitek pro čtenáře. Kniha působila jako by byla napsána za jeden večer, pouze aby bylo splněno. Druhá polovina knihy se mi už četla lépe a děj se lépe rozvíjel, ale opravdu si myslím, že 7. kniha byla pravým a správným zakončením a tento díl sérii spíše škodí.

03.07.2017 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Autor nezklamal a je nadále jedním z mých nejoblíbenějších! Doporučuji.

23.05.2017 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nenáročná kniha, která dokáže pobavit. Přestože Moliére zde kritizuje společnost jeho doby, téměř po více než třech staletích se nic nezměnilo a je jeho dílo stále aktuální.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Dlouho jsem tuhle knihu sháněla a nakonec jsem si ji koupila v angličtině. Můžu říct, že jsem nebyla vůbec zklamaná. Nemohla jsme se od ní odtrhnout a je jednou z mých nejoblíbenějších. Úžasně se čte a forma dopisů byl úžasný nápad! :) Film jsem viděla už dříve, ale až po přečtení jsem zjistila jakým je zklamáním oproti knize.

06.03.2015 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Pro mne opravdu velmi zajímavá a poutavá kniha, která mně zase trochu zlomila srdce, jak to jen některé, opravdu silné příběhy dokážou.

17.09.2017 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Počátek knihy zdlouhavý, trvalo mi než jsem se pořádně začetla, k tomu došlo až asi ve druhé čtvrtině knihy. Poté už jsem ale knihu neodložila a mohu jen doporučit.

23.05.2017 4 z 5

Darwinovy ceny Darwinovy ceny Wendy Northcutt

Tato kniha dokázala, že lidská hloupost nezná mezí.

23.05.2017 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Po prvním dílu jsem se opravdu těšila na druhý a nezklamal. Možná mě zaujal i více jak díl první, i když oba díly se strašně dobře četly. Můžu jen doporučit. :)

06.03.2015 5 z 5