jeny-v jeny-v komentáře u knih

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Nepříliš šťastná rodina - věčné téma napínavého čtení o bohatství, nenávisti, smrti, pozůstalých a boji o dědictví. Skvěle rozehrané drama, které je od první stránky nabité cynismem, zlobou a pokrytectvím. Pro rodinu Mertonových měla být velikonoční večeře každoročním setkáním, návštěva na kterou se nikdo netěšil. Fred je s chutí obeznámil s další šokující zprávou, která byla poslední kapkou nejen pro Catherine, Dana, Jennu, ale i pro dlouholetou hospodyni Irenu. V tomto románu se díky spisovatelce sešlo tolik pokřivených charakterů, lží a nenávisti, že snad bezelstný byl jen ten pohřbený Danův pes….

31.05.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

V mém případě opět skvělý výběr. Rozhodně čtivá kniha se zajímavým námětem, v němž je dobře ztvárněný fikční svět. Děj si se mnou v jednotlivých kapitolách bravurně pohrával a dokázal dobře zmanipulovat moje předsudky. Příběh dvojčat Rose a Fern - odlišné vzhledem, osobností, výjimečností i přístupem k životu. Přesto jsou dvacet osm let svázané „pupeční šňůrou“ a tragédií z dětství. Jedna provdaná za Owena, zoufale toužící po dítěti, u níž se dokonalost stala životním cílem a která si na doporučení psychoterapeuta píše deník. Druhá sečtělá knihovnice s poruchou smyslového vnímání, žijící ve své zaběhnuté každodenní rutině. Oběma sestrám převrátí život a plány Wally / vlastně Rocco - mladík, který se obléká jako bezdomovec a bydlí v obytné dodávce….

26.01.2022 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Na doporučení a s velkým očekáváním jsem se pustila do nové série ze Skotska. Nezklamala. Knihu jsem četla jedním dechem a dramatické vyústění bylo nadmíru uspokojivé. Ač detektivní žánr, kvitovala jsem suchý anglický humor, který dodal vyšetřování šťávu. Detektiv Jack Logan je uznávaný férový chlap z odd. závažných zločinů v Glasgow. Do odlehlého města přijíždí, aby pomohl nalézt sedmiletého chlapce Connora. Záhada tkví v tom, že únos chlapce má stejné prvky a detaily jako před lety, kdy byl usvědčen sériový vrah tří chlapců Owen Petrie, jenž už sedí deset let za mřížemi. Pro Jacka, Bena, Caitlyn, Hamzu, Tylera a Sinead stojí pregnantní úkol: "Takže teď musíme udělat tři věci: zjistit, kdo to udělal, kde se zašívá a dostat toho kluka domů." Povede se.....?

12.03.2023 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Po knize jsem sáhla na základě vysokého hodnocení čtenářů a popravdě nemohla se od ní odtrhnout. Toto kvalitně sepsané krimi řadím mezi thrillery svého žánru. Forenzní psycholožka Bentleyová, kterou straší její noční můra z dospívání, ale i zásilky s šedými kravatami a agent FBI Gray byli ředitelkou ÚACH Mancusovou převeleni k poručíku chicagské policie Martinezovi na pomoc s vyšetřováním vražd tří dívek. Ty byly nalezeny na různých místech, polohách, uškrcené a nabalzamované. Velmi působivé bylo objasnění konzervování od majitele pohřebního ústavu a hlavního balzamovače Vernona Abramsona. Zoe postupem vytvoří profil Škrtícího funebráka: muž, inteligentní, učenlivý, s technickými dovednostmi a sebekázní: „Dobře si uvědomovala, že se na ni minulost výrazně podepsala, chtěla ale věřit, že už je to pryč.“ P.S. U profilu Mika Omera stojí, že má smysl pro humor a využívá ho i ve svých knihách - skvělá postava 87-letého dědy Marvina, vdovce, který pořádá mejdany, dost pije a kouří trávu i šeredného ryšavého kocoura Zrzka, který je sociopat.

02.09.2021 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Já tušila, proč nemám na premiérovou epizodu série „vystřílet celý zásobník“, protože tento příběh si zaslouží všech pět hvězdiček. Souhlasím, že tento díl je suprový, vtipný, smutný, s propracovaným tématem v oblasti vztahů, závazků, bohatství i smyslnosti. Musím pochválit i překlad knihy. Šéf akvizic a úhlavní nepřítel všech potápějících se firem světa Tristan Miles je nejprve na zabití a následně k „sežrání“, jak jinak - šašek. „Je jako luxusní čokoláda. Bohatý, skvělý, snový a nabízí požitky…“ Osobitá Claire Andersonová je silná, pracovitá, empatická a smířená se svým osamělým životem. Jejím jediným štěstím a zářivou hvězdou jsou její tři synové – Fletcher, Harry a Patrick, tedy než odjede na motivační seminář do Francie. „Tristana mi osud jenom půjčil. Nikdy mi nepatřil. A ten, který mi patřil, už tu není.“ Jenže vše se změní ….

27.08.2021 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Kdo četl jedničku, nemůže si Volání o pomoc nechat ujít, prostě nemůže. Madison, Nate a s nimi Brody se vrací.... Naprosto bezvadný literární zážitek, opět skvěle zpracovaný napínavý detektivní román, kde se z kapitoly na kapitolu zabýváte otázkami kdo? jak? proč? a finále vás konsternuje. "Trojice" tak trochu jiných vyšetřovatelů se pokusí odhalit spiknutí, které uvrhlo před 7 lety Madison do vězení za vraždu kolegy Ryana Levyho. Její bývalí kolegové Bowers a Douglas v současnosti vyšetřují vraždu Madisoniny přítelkyně Steph a incident kolem mladé dívky Nikky, která byla nalezena mrtvá v zábavném parku. Většina obyvatel v Lost Creek nemá pražádnou radost z návratu bývalé policistky Harperové.
P.S. Spisovatelka prozradila, že pracuje na dalších dílech, což je skvělá informace.

03.04.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Už od začátku na mě román působil sklíčeně, ale tak to má být. Děj v nás musí vzbudit emoce, proto přece čteme, a sedmdesátá léta byly i mým obdobím dospívání. Překrásně popsat přírodu s autentickým drsným životem na Aljašce se Hannah očividně povedlo. Příběh Leni, Cory a Ernsta se stal pocitem marnosti a smutku v destruktivním soužití tří lidí, kteří odejdou začít nový život na severozápad do polorozpadlého srubu. Přežít se jim podaří jen díky starousedlíkům - drsné, přesto citlivé Velké Marge, Tonymu, Genevě a Matthewovi Walkerových, Natalii Watkinsové a Harlanovým. "Žili v takové oblasti, kam se nedalo za odlivu dostat po vodě, na poloostrově kde byla jen hrstka lidí a stovky divokých zvířat, v podnebí tak drsném, že vás mohlo snadno zabít." - proto mě závěr srdíčkově zahřál.

27.11.2022 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Své hodnocení tentokrát začnu koncem: "poděkováním manželovi, že ochotně běhá do krámu pro čokoládu", protože se tato činnost určitě kladně odráží ve spisovatelčině kariéře. Její první knihu jsem přečetla na jeden zátah, nebyl totiž prostor k tomu, abych odložila napínavé čtení s prvky psychothrilleru a překvapivým koncem. "Po propuštění z vězení se člověk cítí strašně sám a opuštěný, proto musí bývalí trestanci držet při sobě" - tak začíná spolupráce zajímavé dvojice Monroe a Harperová, kterou si v dalším pokračování nenechám ujít. Pátráním po zmizelé dvanáctileté Jennifer Lucasové pověří její babička Esme právě tyto dva vyšetřovatele. V provozování a organizaci letního dětského tábora v Shadow Falls jsou velké mezery, chyb se dopouští i místní policie a něco tají i rodiče Anna s Grantem. Během čtení nahlédneme i do soudního procesu a deníku pacientky dr. Jarvisové.

09.10.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Po knize jsem sáhla v rámci změny žánru a nelituji. Přečetla jsem ji během jednoho dne a jedné noci a musím říci, že mě mile první dílo série Vzplanutí překvapilo. Příběh načepýřených peříček Jacksona a Bianky je čtivý, má humorné dialogy: "Na těch metaforách ještě musíš zapracovat."
"Tak promiň. Žhavější než kozel s letlampou."
a v neposlední řadě sympatické postavy - šéfkuchařku Eeny, hostesku Pepper, cukráře Hoyta, maminku Davinu, řidiče a majordoma Rayforda: "Je chytrá, stojí oběma nohama pevně na zemi a má dobrý původ."
"Rayforde! V jakém jsme století? Mluvíme o ženě, ne o krávě!"
Měla jsem obavu, že budu číst o sexu, pornu a erotice, což je po "odstínech" nový trend - nikoliv, a to je moc dobře.

27.12.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Tak jako předešlá detektivka, tak i tato byla plná napětí, nečekaných zvratů, děsivé činy a myšlenky pachatele i návrat psychopata Glovera - prostě působivý a čtivý krimi-thriller. Obě autorovy knihy určitě doporučuji. Doktorka Zoe Bentleyová s agentem Tatumem Grayem jsou pověřeni šéfkou Mancucovou případem v Texasu. Ač z osobních důvodů neradi, odlétají do San Angela, kde někdo zaživa pohřbívá ženu a rozeslal po internetu odkaz na video s jejím bojem o život. Na místě se připojují k týmu detektiva Samuela Fostera. Po nalezení zakopané bedny nachází mrtvou devatenáctiletou Nicole Medinovou a Zoe na základě psychologické analýzy vraha tuší, že to nebude jediná oběť….
P.S. Děda Marvin opět exceloval a nezaostával ani kocour Freckle – posel smrti a jiných špatných zpráv.

22.09.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Brian Freeman umí suprově popsat prostředí, napětí, strach, které je přenášeno na čtenáře. Jeho knihy upoutají od začátku do konce. Kocour Shack a jeho podnájemník detektiv Frost Easton - neotřelá dvojice této série, která si mě hned v prvním díle získala. Frankie Steinová je uznávanou terapeutkou. Žije v San Franciscu společně s manželem Jasonem a sestrou Pam. Po "nešťastné" události, kdy zemřel jejich otec Marvin, se hluboko v podvědomí trápí. Do její ordinace docházely pacientky, které trpěly chorobným strachem a nyní jsou mrtvé - Monika Farrová, Christie Parková trpěla fobií z jehel, Brynn Lansingová fobií z koček. Její noční můrou je Daren Newman, kterému pomohla od obvinění a Todd Ferris, který si myslí, že se účastní rituálů Nočního ptáka. Je na řadě i Lucy Hagenová, která má fobii z mostů? Dají se skutečně někomu vymazat z hlavy vzpomínky nebo vytvořit vzpomínky na události, které se nikdy nestaly?

13.04.2021 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Jedinečný Motte se vrací, aby nám představil špičkovou inspektorku s dvoubarevnýma očima a od Prepper - Pera výcvikem. Její první případ má všechny aspekty poutavého kriminálního příběhu - podrazy, vraždy, únosy i napínavý závěr. Pro Leu Askerovou bylo odvolání z vyšetřování pohřešované mladé dvojice podpásovkou. Jenže se ukáže, že nikdo jiný na to v oddělení závažných trestných činů nemá. S novými prapodivnými kolegy ze suterénu se shodou náhod do případu stejně zaplete. "Vyměňovač je někým, kdo přišel místo chlapce, který zmizel v osmi letech v lese. Bytost zrozená z bolesti a horečnatých snů, která sice vypadá jako člověk, ale ve skutečnosti je to netvor. Takhle začíná příběh Pána hory."
Kniha se mi fakt líbila a doufám v brzké setkání s Leonore u jejího dalšího napínavého pátrání.

25.02.2024 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Dokonalý román lehkého detektivního žánru pro volné dny a na dovolenou. V jeho jednoduchosti jsem si užila pohodového čtení, kde jedna scéna plynule přechází do druhé. Kniha má tak akorát stránek napětí i množství podezřelých, kteří se dají eliminovat. Ač je Peter Vinston úzkostlivý, asketický "suchar", v Österlenu zaujme reportérku Jonnu i policejní techničku Thyru. Při zjišťování úmrtí nenáviděné realitní agentky Jessie Andersonové vytvoří s místní vyšetřovatelkou Tove nesourodou dvojku. Každý kolem Jessie má motiv, ať je to majitelka hřebčína Sofie, Jan-Eric i Alfredo, manželé Niklas s Daniellou, Margit nebo osobní asistentka Elin a kdo je anonymní pisatel Nicolovius - tak to opravdu nepovím.

24.04.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Jsou série, které mou volbu nikdy nezklamou. V detektivním žánru je to určitě tato od Lisy Regan. Opět nechybělo napětí, hodně nezodpovězených otázek, složité vyšetřování, trocha lásky a důmyslný překvapivý konec. Každopádně se těším na vydání jejího pátého krimi románu, protože dentonská policie umí.....
Tentokrát musí Josie řešit komplikovaný problém ve vlastních řadách. Ve svém pátrání po pachateli věří svému instinktu, i když parťák Noah Fraley je jiného názoru. Na pilu tlačí i náčelník dentonského policejního oddílu Bob Chitwood. Souběžně nám jsou naznačovány činy, které se staly před 20 lety, abychom závěrem zjistili návaznost se zastřeleným mladíkem a fotkou malého chlapce, nezvěstným studentem Ethanem a profesorem Larsonem z univerzity v Philadelphii, motorkářským gangem Devils Blade a závažnou potíží Gretchen.

18.09.2022 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Po přečtení této knihy si bez skrupulí přidávám Ninu Guerrerovou mezi své literární nej... vyšetřovatelky - k Maddie Ivesové, Josii Quinnové a Lotii Parkerové. Nebudu hodnotit, zda byl lepší tamten nebo tenhle detektivní příběh, protože každý byl jiný, a já dávám oba palce nahoru za preciznost zpracování a hodnotný čtivý výsledek. Snad se brzy dočkáme spisovatelčiných dalších příběhů se sympatickou partou agentů FBI. Tentokrát jsou Nina, Wase, Brecková a Kent povoláni do Phoenixu v Arizoně ke stejné události, jaká se stala před čtyřmi lety v New Yorku. Speciální tým v programu evidence všech zločinů narazí na dalších osm případů se stejným vzorcem, kde svoji magickou úlohu hraje přestupný rok a smrt mladé rodiny. Postupným vyprofilováním vraha s doplněním indicií vychází dokonalý elixír zkázy. "Podíval jsem se mu do očí. Měl je úplně studené a prázdné. Bylo to, jako bych se díval do očí hadovi."

10.09.2022 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Také tato druhá kniha ze série je parádní. Freeman je jedničkou krimi thrillerů, ale jak píše v poděkování, skvěle mu sekunduje manželka - "máme s Marcií naprosto jedinečný partnerský vztah. Ona je součástí všeho, co dělám, a já bych to bez ní opravdu dělat nemohl." Takže i Vám vřelé díky za manželovy super detektivní romány. Rudy Cutter byl před čtyřmi lety odsouzen na doživotí za vraždy sedmi žen, které měly na ruce hodinky vždy předchozí oběti se stejným časem 3.42. Vyšetřování tehdy vedla Jess Salcedová, která vědomě podstrčila důkaz. To se ale obrátilo proti ní díky vzkazu, který obdržel inspektor sanfranciského oddělení vražd Frost Easton : Falešný jsou ty druhý hodinky - ty, co jste našli. V celém tom se angažuje novinářka Eden Shayová, která o případech píše knihu. "Měl ten vnitřní hlas poslechnout", protože nakonec je hrdinou černobílý kocour Shack.

02.01.2022 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Poklidný detektivní příběh, který jsem si chtěla přečíst podstatně dříve, ale došlo na něj až nyní před vánocemi. Tak jako první případ, i tento byl výjimečný, čtivý, komplikovaný a originálně zasazený do světa sběratelů starožitných věcí a aukcí. Peter a Tove řeší zapeklitou smrt Nalleho, mrchožrouta mezi starožitníky, načež jedním z podezřelých se stane Číňan Gert, ve kterém vzkypěl vztek, zuřivost a nenávist po překaženém obchodu. Na zámku se připravuje televizní pořad Lovci starožitností....... a třesk. Jen doufám, že když se ve finále sympatický morous Vinston rozloučil a odjíždí zpět do Stockholmu, neudělá pro nás čtenáře konec i duo švédských spisovatelů a brzy bude povolán zpět do Potoční chaty k Plutovi a dalšímu případu.

10.12.2023 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Super čtení, které fakt zaujme. Loreth mě oběma knihami přesvědčila, že umí psát atraktivní, explicitní, napínavé thrillery. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího mrazivého příběhu z kanadských hor. Pokud mohu, doporučuji dodržet pořadí „Temné“ série v návaznosti na zakomponované postavy z předešlého příběhu. Rebeka se vrací po letech domů, aby zpochybnila sebevraždu svého otce Noaha Northa, bývalého policisty v Clintonu, který se začal zabývat jedním z odložených případů – zmizení Whitney a Trevora před dvaceti lety. Bece chce pomoci Ash Haugen, bývalý přítel z mládí, kvůli kterému kdysi se zlomeným srdcem odešla z Cariboo. Při riskantním pátrání se vyšetřovatelka seznámí s Olivií, Colem, Tori a jejím kamarádem Ricky Simonem. Na povrch vycházejí opravdu temná a skličující tajemství, protože minulost píše přítomnost a přítomnost píše budoucnost a někdy se ta smyčka zkrátka nedá přerušit.

23.12.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Vpravdě mě tato prvotina od spisovatelky, která vpadla do mého dramaticko-romantického světa, nadchla. Pokořila jsem ji jedním dechem, vskutku skvělé čtení. I já jsem z této knihy vnímala styl S.Brown, který má strhující, napínavý a čtivý ráz. Výborně napsané a přeložené, plynulé přecházení z jedné kapitoly do další i nepředstavitelně odlehlý život na ranči v kanadských horách, nadějný závěr a stěžejní charakteristika postav, ať už je to násilníkova oběť Sarah Bakerová, sociopat George, zlost Myrona McDonoughta na Coleho a jeho sestru, utajená mise Gage Burtona, podstatná role jeho dcery Tori, či zjizvená osobnost Sarah: „Jak přežít, když jsou zloba, hořkost, lítost a vina zakořeněné hluboko v duši člověka.“

06.12.2022 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Pravda je taková, že mě začátek udivil díky truchlící Abby a já se vrátila do svých smutných, bolavých a uplakaných let, jenže…. Spisovatelce Abigail Carsonové se lepí smůla na paty. Nejprve přijde o byt, inspirace k psaní taky nikde, telefonát matky ji dohání k šílenství, kamarádka a agentka Lauren jí oznámí, že bude muset vrátit zálohu na nedopsanou knihu a tehdy jí napoví sen. Sbalí kocoura Walta a odjíždí z New Yorku do Kanady, kde si přes realitku koupila domek, který je spíše ruinou - „Vítejte v South Havenu, malé obci s velkým srdcem“, a jejich obyvateli: Nettie, Peterem, Eunice, Gusem, Coltonem, Liamem a Olívií. Vše se obrátí v humornou a romantickou četbu s velkým přátelstvím, podporou, láskou, ale i smutkem a smířením.

03.05.2022 5 z 5