jennefer jennefer komentáře u knih

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Klasika, dalo by se už pomalu říct. Jen jsem byla trochu překvapená, že to má dva díly, čtečka je potvora:-D Nejvíc mě asi baví linka se Zuzanou a pak ta s čarodějem, jsem docela zvědavá, jak to nakonec dopadne. Pro mě Žambochův velmi čtivý průměr.

06.02.2019 3 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Mno, četla jsem od autora lepší, ale bavilo mě to. Konec je prostě konec, jinak jsem to asi ani nečekala:-D

23.01.2019 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Nejdřív jsem přemýšlela, jestli to nebude divné číst podobný styl psaní a jestli mě to vůbec bude bavit. Bavilo. A moc! Držela jsem palce a ke konci úplně přestávala dýchat. Zpracování bylo nakonec to nejlepší, co mohl autor udělat, vůbec se toho nebojte, díky tomu je to ještě lepší.

23.10.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak nevím. Mamku knížka dostala, pro ni jasná hvězdičková pětka. Já už jsem ale asi jiná generace. Celý příběh skvělý, občas jsem měla chuť přeskakovat dokumenty, ale bez nich by to nebylo ono, styl psaní parádní, četlo se to dobře, mrazí z popsání let v poválečných dobách. A přeci...
Na 4 to není, na to jsem toho přečetla až moc, ale 3 jsou málo. Tak pro mě 3,5.

08.08.2018 4 z 5

Lovcův odkaz Lovcův odkaz Alex Drescher

Čtečky jsou zrádné - ono to má ještě jeden díl! Stránky utíkaly svižně jako srnky a najednou konec! Jdu shánět pokračování.. Jinak celá série o Prolnutí je zatím velmi podařená, jen tak dál.

23.11.2017 4 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Po delší době zase Mercy, paráda. Bylo příjemné číst si o Praze, mile to zahřálo na duši, že i v Americe berou do rukou mapu světa a znají Golema :-D Jako obvykle řádky nenáročně utíkaly samy a já se bavila, podle mého částečná změna lokací Mercy pomohla.

06.08.2017 4 z 5

Kalamita Kalamita Brandon Sanderson

Druhý díl této série se mi zatím líbil nejvíc, ale ani třetí není tak špatný. Líbí se mi, že si autor vymýšlí velmi poutavé světy vždy s vlastní a funkční magií či nadpřirozenými schopnostmi. Líbí se mi zde postavy, že jsou popsány v různých odstínech šedi. Líbí se mi celková dynamika příběhu. Jen po dočtení tohoto dílu si nejsem tak úplně jistá, jestli autor chce ještě s tímto světem pokračovat, nebo ne. Tři a půl hvězdičky.

26.02.2017 3 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Nebylo to zas tak špatné, jen doufám, že příští díl bude už od začátku svižnější. První polovina s člověkem mává jako s Tomem, nevíte nic.. druhá polovina už je napínavější a příběh začíná dávat smysl. Další díl plný krásných kreseb si ráda přečtu, i když přednost u mě vždy dostane Sandman a jeho království snů.

23.04.2016 3 z 5

Oko temnoty Oko temnoty Brent Weeks

Zamotává se to, ale příběh se pořád řítí z kopce naprosto šíleně, skáče ze zvratu na zvrat a série v ději neustále nabírá sílu a rychlost. Jsem zvědavá jak to celé dopadne, protože tou poslední kapitolou to přeci končit nemůže...?!

07.12.2015 5 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Jediné mínus na této knize je její obří váha:-D Ale stránky se hltají neuvěřitelně snadno a všechno má svou velmi děsivou logiku. Drsný svět pro drsné lidi - a vám nezbývá než držet jim palce, aby to všichni nějak přežili... Příběh totiž začal svou cestu pomalu a zlehka jako potůček, teď je z něj už pořádná řeka. Že by nás v dalším díle vzala povodeň?!
Celá Cesta králů rozhodně bude hrdě zabírat své velmi prostorově náročné místo v mé domácí knihovničce vedle GoT, Cesty krve, Koniáše, Zaklínače, Černého arcimága a dalších, časem se do ní jistě vrhnu znovu.

07.12.2015 5 z 5

Odplata Odplata Alex Drescher

Už dlouho jsem potřebovala takovouhle parádní jízdu! Moje generace pochopí všechny skvělé vtipy a narážky, takže jsem snad poprvé ráda za ročník, kdy jsem se narodila:-D Autor si umí hrát se slovy, přitom umí i pěkně zostra posunovat děj a čtenář se u toho náramně baví. Co víc si přát?

06.11.2023 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Zcela souhlasím s komentářem od KájaKoxík a vlastně k tomu nemám co dodat. Přidávám se k ní - také mě mrzí spousta záporných recenzí, nemyslím, že si to tato kniha zaslouží. Pokud hledáte náročnější čtení přeplněné vším, hledejte jinde. Pro mě příjemný milý příběh plný umění. A na prvotinu velmi zajímavý svět se spoustou neokoukaných nápadů, i když není úplně dokonalý.

16.03.2023 4 z 5

Šeptající lebka Šeptající lebka Jonathan Stroud

Oukej, stále je tu veliká kvalita a mě jenom mrzí, že v češtině série již nepokračuje, velmi mě to bavilo. Takže: jdu oprášit jazyk anglický a sehnat si zbytek dílů, po přečtení posledních stránek prostě musím vědět, co bude dál!

Ale třeba se díky úspěchu na Netflixu série dopřeloží a vyjde i u nás konečně celá

05.03.2023 4 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

Jsem někde na pomezí mezi "líbilo se mi to" a "nejsem si jistá, co si myslet". Shaxx to celkem vystihla, dle mého to souhlasí. A vypadá to, že budou další díly, ale kniha vypadala uzavřeně, hm, další číst pravděpodobně nebudu.

04.01.2023 3 z 5

Vyvolený Vyvolený Benedict Jacka

Stává se z toho má oblíbená série:-)

04.11.2022 4 z 5

Divoká symfonie Divoká symfonie Dan Brown

Myslím, že v anglickém originálu se básničky rýmují trochu víc a líp, český překlad je místy kostrbatý, zvlášť, když se čte nahlas. Ale dětem to nevadí a moc je baví lovit písmena a poslouchat u toho hudbu z apky. Mně se líbí celkové pojetí knihy, hudba je skvělá, doporučím pouštět přes větší než mobilní reproduktory.

08.10.2022 4 z 5

Stopa blesku Stopa blesku Rebecca Roanhorse

Tohle se četlo taaaak dobře!
Vždy jsem obdivovala národy, které si dokázaly udržet svou kulturu a zvyky skrz staletí, a teď se tím mohou pyšnit. Japonsko, Čína, Indiáni ať už severní nebo jižní, Řekové, Inuité, Skoti... Příležitost nahlédnout skrz takto skvělou knihu do jejich životů a mytologie se prostě nesmí propásnout. A tohle je skvělá akce;-) Jestli bude další díl, rozhodně si ho nenechám ujít.

24.01.2022 4 z 5

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

May vše vystihla níže, zcela s ní souhlasím. A dodávám, že druhý díl se mi líbil o chlup víc, než první. Snad se za čas dočkám i třetího.

01.04.2021 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Kniha byla milým překvapením, většinou totiž knihy "v Praze" moc nemusím. Ale ač jsem zrovna nehltala stránku za stránkou jako u jiných českých autorů fantastiky (jó holt už dávno nepatřím do YA a bylo tu málo krve a blbých vtipů), děj příjemně ubíhal, zápletky i domácí mytologie zajímavé, tetičky správně potrhlé... Shrnuto: klidné čtení milé knížky pro všechny generace. Pro mě tři a půl*.

26.03.2021 3 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Ukamenujte mě, líbilo se mi to.
Po delší době fantasy, co má zajímavě zpracovanou magii. I když už jsem dávno za cílenou YA skupinou, konečně to není TAK naivní. Ano, občas slepé, místy průhledné, ale neuvěřitelně s i l n é. Začátek tvrdí, že pojedeme klasiku dobro vs zlo, oukej, ale ta paleta šedi a nejistoty, co autorka pomalu odkrývala dál.. to mě bavilo víc a víc.
Tak uvidíme, jak vybalancuje a ustojí další díl.
PS: Jo, a nečetla jsem předtím anotaci, takže jsem vlastně moc netušila, do čeho jdu. U některých knih je to velká výhoda :-D

20.02.2021 4 z 5