Jejda Jejda komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Koupila jsem oba díly synovi k Vánocům a nečekaně se sama začetla a přečetla a fakt dobrý!

22.01.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Fabulovat na tak závažné téma, když existuje tolik očitých svědectví, mi připadá, jako neúcta k těm, kdo utrpením skutečně prošli. Kniha mě zklamala . Je to takový průměrný slzoždím ze kterého přímo trčí, že byl psán na efekt.

30.11.2019 2 z 5

Noční orel Noční orel Alexandr Lomm (p)

Knihy mého otce Václava Kličky se mi špatně hodnotí, neboť je znám od útlého dětství (tatínek svá díla rád předčítal nahlas už z rukopisu mamince a podle zájmu i nám dětem. Noční orel mě moc nebavil, je to spíše téma pro kluky, ale mám s tímto dílem spojené jiné zážitky. V SSSR totiž tato kniha mezi dětmi, v té době, vyloženě "frčela" a tak nám denně plnily poštovní schránku dopisy od sovětských pionýrů. No a já jsem byla tehdy asi ve čtvrté, nebo páté třídě a dostala jsem za úkol na ty dopisy odpovídat. Což mě hrozně nebavilo, ale občas se mezi těmi dopisy od pionýrů vyskytly i docela úsměvné příběhy. Tak psal tatínkovi jeden chlapec přímo z nemocnice, že se zkoušel naučit létat a skončil se zlomenou nohou. Skočil snad z nějakého kurníku, či co. Jinak tedy, kdyby to někoho zajímalo, tak svému otci jsem věnovala celou knihu Trosečník sibiřský. https://www.databazeknih.cz/knihy/trosecnik-sibirsky-386057

06.01.2019 5 z 5

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

Je to hnus, velebnosti! :-( Vychovala jsem 4 děti, ale nedovedu si představit ani v nejzlejším snu, že bych jim z podobné knihy něco předčítala. Podle mého názoru by tato kniha měla být zakázána, neb zavání pedofilií.
Vkládám popáté tento komentář, který mi byl odsud již čtyřikrát odstraněn a na svém názoru si trvám. Jo a knihu jsem (sice s obrovským sebezapřením a odporem), ale přečetla! Všech 31 stránek!

18.10.2019 odpad!

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Po přečtení téhle knihy jsem se, před téměř padesáti lety, rozhodla jít na SUPŠ. Mám k ní tedy velmi osobní vztah a nemohu objektivně hodnotit.

16.04.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Vzpomínám si, že jsem Trifidy zhltla za jeden den během nemoci před mnoha lety ! Ten film se ovšem podle mého názoru moc nepovedl.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nevím, jestli se pustím i do dalších dílů, neb nejsem skalní fanda tohoto žánru. Naslouchače jsem si ale přečetla s chutí. Autorka opravdu umí.

01.08.2019 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Kultovní kniha naší generace toužící po životě ve svobodné zemi. Důležité zkrátka je...aspoň to zkusit!

24.09.2015 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Ideální čtení pro těhulky ;-)

Mluvící hora Mluvící hora František Lopour

Když se vám dostane do rukou tato výpravná bohatě ilustrovaná knížka, přepadne starší ročníky možná i lehká nostalgie. Dokonale zpracovaná obálka s ilustracemi od Františka Lopoura připomíná knihy z šedesátých let ilustrované Zdeňkem Burianem.
Tuto knihu, která mě zlákala právě svým grafickým zpracováním, jsem tedy prvotně zakoupila pro svá vnoučata. Jelikož jsem ale dobrodružné knihy o přírodě a indiánech v dětství velmi milovala, nedalo mi to a nakoukla jsem do textu. A nelituji toho!
Zjistila jsem totiž, že dítě ve mně stále ještě žije a já jsem náhle sledovala osudy hrdinů knihy se stejným zaujetím, jako kdysi v osmi-desíti letech, jsem hltala příběhy Sejdžo a jejích bobříků, nebo knihy od E.T. Setona, J.Londona , či J.O. Curwooda.
Na rozdíl od výše jmenovaných autorů, obsahuje ovšem kniha J.Vrány ještě tajemnou nadstavbu mystikou opředené Mluvící hory.

07.02.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četla jsem shodou okolností přímo v roce 1984 ale domnívám se, že je tato kniha bohužel aktuální i dnes.

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Moudrost, vtip a krása slova!

Cílené náhody Cílené náhody Alexander Goldscheider

Krásná kniha formou i obsahem! Kromě popisu pohnutých osudů samotného autora a jeho rodiny, zde najdete taky mnoho zajímavých informací o mnoha zajímavých, veřejně známých, lidech. Vřele doporučuji!

14.11.2020 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Kultovní kniha našeho mládí (konec šedesátek-začátek sedmdesátek).

29.07.2019 5 z 5

Muž, který si pletl manželku s kloboukem Muž, který si pletl manželku s kloboukem Oliver Sacks

Kniha se čte jedním dechem. Není to pouze odborné pojednání ale poutavé, vzrušující a zároveň velmi lidské vyprávění...Škoda, že autor před čtyřmi dny podlehl zákeřné nemoci. :-( Čest jeho památce!

03.09.2015 5 z 5

Světlo vědomí Světlo vědomí Míla Tomášová

Knihy manželů Tomášových zřejmě opravdu není třeba komentovat.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nádherná kniha, která obohatí každého přemýšlivého čtenáře.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Geniální kniha! Pilát Pontský a Sovětské rusko a Ďábel a do toho...mluvící kocour! Stojí za to přečíst aspoň třikrát!

02.06.2015 5 z 5

Krásné vtipné oddechové...Doporučuji nejen všem milovníkům zvířátek.

Propast času Propast času Roman Bureš

Nápad s prolínáním časových rovin a rozjezd trilogie vynikající. Další díly už mě ale tolik nebavily.

06.02.2020 5 z 5