jedlík jedlík komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Rozhodně zajímavý nápad, ale něco mi u toho chybělo. Někdy mě to dost nudilo. Popisy byli strohé a já bych třeba více uvítala více historie a obecně bych se podívala do samotných okresů. Číst se to dá, ale znám i mnohem lehčí oddechovky.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Pro mě je to hrozně kostrbaté i přesto bych mu dala 3 hvězdy. Seriál jsem milovala, kromě posledního dílu, kde jedou do ciziny a to je u mě ten háček. Protože tenhle díl mě vždy unudil k smrtí a tahle část je v knize nejvíce. Proto ty 2 hvězdy.

16.07.2015 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tak v prvé řadě, když jsem to četla poprvé, tak už při prvních 10 stránkách jsem z toho dostala, takovou depku, že jsem to chtěla zaklapnout a zahodit. Autor úžasně umí popsat hrůzy války a myšlenky mladých vojáků.
Malo který autor umí napsat smrt umírajícího, kterého neznáte, tak že, když po té stránce co jste ho potkali,a on umírá a vy snim cítíte, tak že bulíte a to nejsem žádná citlivka.

16.07.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

3.díl je o trochu lepš než ostaní, víc se toho děje a hlavně překvapivý konec, který jsem vůbec nečekala.

16.07.2015 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Příběh se my líbil, ale celá trilogie mě chytla až na podruhé. Kniha je napsaná hodně rozvláčně a to není moc můj styl, ale rozhodně je to kniha, která se vám možná nebude číst na začátku lehce, ale nakonec vás chytne. Není to jen kniha oddechová a musíte na ní mít především náladu a čas, protože se nani musíte soustředit.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Nevyhovoval my styl psaní. Nesympatické postavy, nepřehledný děj, ale konec byl překvapivý. Ale myslím že by jsi to měl přečíst každý, aby věděl jak se jazyk dá použít. Přežít se to dá, má to jen cca 100 stránek, ale jsem ráda že to mam zasebou a další knihu si od něj už nepřečtu.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

16.07.2015 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Výborná knížka, když opravdu chceš poznat jaké to je být v kůži mladého muže, který vyrostl jako voják ve válce a pak ho strčíte znova do normálního života.

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Některé povídky jsou naprosto super, ale jiný jsem se musela přemlouvat, abych je dočetla, těch tam je ale pár.

Zázračné stromy Zázračné stromy Olavi Huikari

Knížka je to krásně ilustrovaná se zajímavými fakty. Kresby jsou dobře propracované, aby vám ilustrovali procesy ve stromech. Jen bych upozornila, že je kniha spíš pro čtenáře, který zná už nějaké pojmy jako třeba meristematické pletivo, protože takovými cizími slovy se to v knize jen hemží. A nebo je to pro čtenáře, který se chce něco naučit a není líný si k dané knize vzít slovník cizích slov, biologii nebo vyhledávat informace na internetu. I když některé pojmy jsou vysvětleny v zadní časti knihy.

31.03.2020 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Přirovnala bych ho trochu ke kulhánkovi. Všechny povídky kromě poslední jsou zabávné a čtivé.

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Ilustrace a atmosféra úžasná. Samotná kniha je na začátku, tak chytlavá že jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale postupem času to ztrácí, tak nějak grády. Má i lepší povídky,ale je to moje srdcovka.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Je to čtivé, ale ďábel my přišel spíš jako puťka, některé části slabší a někdy my to připomínalo Cynika. Proto 3 hvězdy.

16.07.2015 3 z 5