jeany23 jeany23 komentáře u knih

Encyklopedie komiksového filmu Encyklopedie komiksového filmu Petr Cífka

Čtivě napsaná kniha, která mi byla srozumitelná, ač jsem dosud byla komiksy jen málo políbená; pomohla mi zorientovat se ve všech těch X-Menech a Avengerech. Narozdíl od předchozí Encyklopedie akčního filmu se mi zdá, že nabízí více zajímavostí o vzniku filmů. Nezbývá než doufat, že vzniknou knihy i o dalších filmových žánrech, rozhodně by to stálo za to.

22.08.2021 5 z 5

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Jedním slovem bizár. Jako dítě bych si z toho vzala ponaučení, že když mi někdo s..e na hlavu, mám mu to pro svůj dobrý pocit oplatit. Jako dospěláka mě to ale rozesmálo. Myslím, že buď vás tahle pidiknížečka pobaví, nebo znechutí.

04.06.2021 5 z 5

Encyklopedie hororového filmu Encyklopedie hororového filmu Petr Cífka

Já tyhle encyklopedie prostě miluji, líbily se mi už encyklopedie sci-fi a akčního filmu. Moc hezky zpracované, k tomu pěkné fotky; některé filmy zmíněné jen velmi stručně, ale to se vzhledem k obsáhlosti tématu dá čekat. Člověk se tak dozví o zajímavých filmech, o kterých ani neví, že existují. Doufám, že se zpracování dočkají další žánry.

10.11.2023 5 z 5

Největší záhady české historie Největší záhady české historie Jaroslav V. Mareš

Dobrá kniha. Osobně mně nejvíc zaujaly kapitoly o Miličíně, bludičkách a poltergeistech, i když mám pocit že tahle témata přijdou mnoha lidem neseriózní. I když jsem se obávala že ostatní kapitoly mně tolik nezaujmou, hladce jsem je přelouskala. Nevadí mi, že obsahově to je "každý pes jiná ves" a nebránila bych se další podobné knize.

20.07.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

(SPOILER) Začátek vypadá slibně, dokud Persefona v nouzi nejvyšší náááááhodou nenarazí na Háda, který se jí ujme. Nejdřív tu jsou náznaky, že dojde na nějaký BDSM, ale skutek utek, z Háda je zakrátko změkčilý zamilovaný trouba a Persefona ho válcuje svým libidem, které je značné a Hádovi se neustále nabízí jako (...). Erotiky je tu dostatek, ale její popisy jsou si podobné a tak nějak zrychlené. Ke konci knihy konečně dojde na vyřizování starých účtů, ale potenciál je promarněn - než se člověk naděje, vše se rychle vyřeší a je konec.
Škoda že nejsou některé pasaže propracovanější: Proč Zeus zabil Hádovy rodiče? Jaké funkce zastávají jednotlivé "bohové" ? Co je Třináctka za spolek ? V jaké době se děj odehrává a je to realita nebo je tam nějaký prvek fantasy ?
V rámci žánru neurazí, nenadchne.

28.03.2023 3 z 5

O češtině s Karlem Olivou O češtině s Karlem Olivou Ivana Karásková

Trochu jsem se obávala, že kniha bude moc odborná , ale naopak je čtivá, srozumitelná široké veřejnosti. Pan Oliva má vážně ohromné znalosti češtiny. Dozvěděla jsem se hodně zajímavostí. A oceňuji, že má kniha formu rozhovoru.

01.02.2023 5 z 5

Zpackané kouzlo Zpackané kouzlo Ivana Nováková

(SPOILER) Milá jednohubka plná hlášek, vtipu a sarkasmu. Pár mušek to mělo, chyběl mi třeba popis Tomovy příšerácké podoby a rozvinutější děj (Kristýna se při prvním pohledu na Toma pozvrací, o pár stránek dál ho už miluje, a později ho nepozná ani po hlase ??) a konec mohl být taky lepší. Zkrátka: nemělo to žádnou nudnou vatu, ale naopak by to sneslo pár stránek navíc. Na český počin ale pořád dost dobré.

03.09.2022 4 z 5

Veronika Žilková: Dělte dvěma Veronika Žilková: Dělte dvěma Petr Macek

Velice zajímavá biografie, rozhodně ne nudná a dost otevřená. Paní Žilková si toho prožila za dva - tolik sebeobětování, milostných avantýr, práce...Kdyby kniha vyšla později, bylo by zajímavé její vyjádření k rozvodu se Stropnickým (mim. v knize je z něj přímo cítit sebestřednost a pedantství). Rozhodně jde o jeden z nejzajímavějších memoárů, co jsem kdy četla.

30.05.2022 5 z 5

Velká obrázková knížka o zvířatech Velká obrázková knížka o zvířatech Milena Lukešová

Ty ilustrace jsou prostě nádherné.

18.01.2022 5 z 5

Jizerské hory známé i neznámé Jizerské hory známé i neznámé Petr David

Nesmírně zajímavá publikace. Ač z Jizerek pocházím, objevila jsem tu spoustu tipů na výlety na zajímavá místa, o nichž jsem neměla ani ponětí.

15.12.2021 5 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

O osobě pana Ovčáčka nechť si každý myslí co chce, ale musím říct, že už dlouho mě žádná kniha tak nepobavila. Čekala jsou suchou biografii; dostala jsem satirickou, humornou, čtivou knihu s geniální nadsázkou. Lehce se to četlo. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že tu na hodnocení knihy má vliv fakt, že pan mluvčí není zrovna z osob nejoblíbenějších...

06.07.2021 5 z 5

Z Pivrnce krev neteče Z Pivrnce krev neteče Petr Urban

Urbanovy vtipy prostě musíte buď milovat, nebo nesnášet. Já patřím k těm, kterým tento druh humoru nevadí, takže spokojenost.

04.06.2021 5 z 5

Velká kniha vtipu Petra Urbana Velká kniha vtipu Petra Urbana Petr Urban

Must have pro milovníky Petra Urbana. Upjatí jedinci, kteří nemají rádi jeho přisprostlý nekorektní humor, ať dají od knihy raději ruce pryč :-)

17.05.2021 5 z 5

Otče, odpouštím vám Otče, odpouštím vám Daniel Pittet

Čtivě psaná kniha, ačkoliv samotnému období zneužívání otcem Allazem je věnována v podstatě jedna kapitola, kniha se spíš zaměřuje na autorovo nesnadné dětství a to, co následovalo po zneužívání, jaké to mělo následky v jeho životě. Závěrečný rozhovor s Allazem pak patří k nejzajímavějším částem knihy.

16.09.2020 4 z 5

Záhadné syndromy Záhadné syndromy Walter-Jörg Langbein

Nepochopila jsem zavádějící český název knihy, kdy bych myslela, že kniha bude o nějakých záhadných nemocech, a přitom je o UFO :-) Jinak je ale velmi čtivá, a i když jsem toho na téma UFO už přečetla dost, obsahuje i případy mně neznámé.

21.02.2024 5 z 5

Po stezkách oblud Po stezkách oblud Vojtěch Alberto Sláma

Jediná nevýhoda: moc stručné.

09.11.2023 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Srozumitelně napsané, ale nemyslím že bych se z knihy dozvěděla něco nového.

25.01.2023 4 z 5

Příběh O: Krásná z Roissy Příběh O: Krásná z Roissy Pauline Réage (p)

Dočetla jsem to, ale bylo to spíš úmorné. Úmorně úchylné. Nadšení pro podobné praktiky prostě nikdy nepochopím.

22.10.2022 2 z 5

Příliš mladí na sex? Příliš mladí na sex? Renate Ellinghoven

Z knížky jsem si v podstatě zapamatovala dvě "moudra". Zaprvé: "Proklínat někoho za to, že svou sexualitu sdílel s někým jiným, svědčí o naprosté netoleranci." Takže neuznání partnerovy nevěry je jen příznak mé sobecké povahy ? Hmmm...A druhé poznání: když spolu mají poměr sourozenci, není to bůhvíjaký problém, tak to nechte plavat.
Autorka je sociální pedagožka, ale některé její názory mi hlava nebrala. No, nedivím se, když píše, že první dítě měla v 15 letech.

22.10.2022 2 z 5

Almanach tajemna Almanach tajemna * antologie

Moc hezky zpracovaná kniha s pěknými obrázky a fotkami. Jednotlivé záhady jsou tu popsány stručně a trochu neuspořádaně, ale čte se to dobře.

11.09.2022 5 z 5