Jasomknihomolka Jasomknihomolka komentáře u knih

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Prečítajte si a vytvorte si svoj vlastný názor. Podľa mňa je to ,bohužiaľ, dosť veľké sklamanie. Čakala som od toho viac.

07.06.2020 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

POZOR SPOJLERY!!!!!!!!

Na knihu som sa veľmi tešila. Dostala som sa k nej vďaka filmu, ale nevidela som ho, lebo som si chcela najprv prečítať knihu.
Toto je najhorší príbeh, ktorý som zatiaľ čítala. Skoro všetky postavy mi boli nesympatické, hlavne to boli hlavné postavy.
Hardin. Pripadal mi ako psychopat. Ubližoval ľudom a úplne mu to bolo jedno. Hlavne Tesse. Neustále jej klamal, nechcel mať zodpovednosť na svoje činy. Štval ma.
Potom je tu Tessa. Dobré dievčatko, ktoré sa zaľúbilo do zlého človeka. To som ju chápala, ale začala ma tiež štvať. Bola naivná, všetko Hardinovi odpúštala, neustále plakala, alebo kričala. Človeka to prestane baviť.
Dej tiež bol nič moc. Bol to úplný začarovaný kruh, z ktorého sa nie a nie vymotať. Hardin je chvíľu k Tesse milý, potom sa naštve, povie, alebo urobí niečo čo jej ublíži, pri horšom scenári sa rozídu, jeden z nich odíde, nebavia sa spolu, vysvetlia si to, chvíľu sú v poriadku, občas sa tam pomilujú, Hardin sa z niekým pobije a takto to ide stále dookola.
Keby sa vybrali z deja zbytočné hádky, rozchody, žiarlivostné scény, erotické scény a ďalšie veci tak by tam ostalo asi tak 150 strán.
Keď som bola asi tak v polke musela som ju odložiť na dlhšiu dobu. Tie postavy ma vytočili. Pre mňa z celej tej knihy má zmysel tak asi 5 strán.
Jednu hviezdu som dala za čitateľnosť a niektoré postavy, ktoré to všetko zachraňovali (Noah, Hardinovi rodičia, Landon).

23.05.2019 1 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Táto kniha sa po prečítaní dostala na môj piedestál medzi romantické knihy. Rozhodne sa k tejto knihe vrátim. Ďakujem veľmi autorke, že ju napísala.

30.06.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Úžasné. Všetky jej knihy sú originálne. Niektoré sú viac vyčnievajúce ale pri všetkých sa culíte, chechtáte alebo máte záchvat smiechu. Proste super si oddýchnete a úplne vypnete.

07.06.2020 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Neviem poriadne ani čo napísať. Skoro každý by sa zachoval asi tak isto ako Evelyn keď zistila, že je vidatá a k tomu ešte s rokovou hviezdou. Príbeh veľmi rýchlo plynie. Rokové prostredie mám veľmi rada. Užila som si ho. Kylie veľmi dobre popisovala ako si David s Evelyn spolu postupne nachádzali cestu. Nie je tam len iba o ich láske ale aj trochu o vplyve rodiny a postavenie sa za svoje rozhodnutia to sa mi veľmi páčilo. Rada si ju v budúcnosti znova prečítam.

01.09.2020 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Eleanor dievča ktoré nevlastný otec nemá rád, s chudobných pomerov oproti Parkovi. On má svoju vlastnú izbu,komiksy...na čo si len spomenie ale nie je rozmaznaný chalan. Na koniec som nadávala, že to nie je happy end.Stále mi vrta v hlave čo Eleanor na konci napísala Parkovi a to je pár mesiacov do zadu čo som ju čítala.

16.06.2017 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

(SPOILER) Z tejto série sa mi táto najviac páčila. Lizzie si ma hneď získala a pekne je tam opísané ako môže tehotenstvo dopliesť emócie. Ben sa potreboval spamätať ale mal tiež svoje menšie problémy ktoré si potreboval urovnať a nakoniec to dopadlo dobre.

01.09.2020 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Ich slovné podpichovanie je veľká zábava čítať. Bavilo ma to. Lena mi bola sympatická lebo nebola postavou ako každá baba v knihe. S Jimmym som mala trochu problém kvôli jeho správaniu a tým, že v minulosti spal z priateľkou jeho brata.

01.09.2020 4 z 5

Tisíc chlapčenských bozkov Tisíc chlapčenských bozkov Tillie Cole

Čo na toto povedať. Veľmi dojímavá kniha. Poppymin a Runy sú príkladom zaláskovaných ľudí a čo všetko takáto láska dokáže. Ich dobrodružstvá sú "najdobrodružnejšie ako môžu dobrodružné byť". Poppy sa vôbec nebála čo príde, tešila sa zo života a užívala si každú chvíľu s Runym. Runy jej bol po celý čas oporou a splnil jej aj všetky želania. Na konci som plakala aj bola šťastná ako to dopadlo.

07.01.2018 5 z 5

Na úteku Na úteku Michala Ries

Úžasné. Posadí vás do deja, zhltne a nepustí až do konca knihy.

09.12.2021 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Konečne nejaký dej. Stálo to za to. Akcia, romantika, stalo sa tam na konci niečo, čo som vôbec nečakala. Prvá kniha a táto posledná sa mi najviac páčili. Bohužiaľ celá séria je podpriemerná. Ak nemáte čo čítať a máte radi knihy o anjeloch, tak si to môžete prečítať, ak chcete.

08.09.2019 3 z 5

Hraj fér Hraj fér Enja Rúčková

Dej je úplne o ničom. Nebavil ma. Hlavné postavy nemám rada. Ich správanie ma hnevalo a nepochopila som vôbec ich myšlienkové pochody. Hviezdičku si zaslúži za čitateľnosť a za poslednú asi 1/4 príbehu ,ktorý to ako tak trochu zachránil. Za mňa nie.

08.08.2019 1 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Neodporúčam začínať s touto sériou vôbec. Zbytočne minutí váš čas. Nemá to žiadny dej. Pokračovať s čítaním už ani nebudem.

12.06.2019 odpad!

Mŕtve dievča neklame Mŕtve dievča neklame Jay Asher

Pravdivo napísane. Presne vystihuje dnešných väčšinu ľudí. Malo by to byť ako povinné čítanie. :-)

11.06.2018 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Pozor Spojlery!!!!!!!

Ach jaj. Normálne sa mi vyhrnula slza z oka keď sa rozišli. Ten hnusák ktorý chcel aby Livina sestra sa zabila som mala takú chuť vstúpiť do tej knihy a prefackať ho tak, že bi až zamdlel. Úplne sa mi rozbúchalo srdce keď chcela(Livina sestra) vyskočiť z okna. Našťastie to dopadlo dobre.

18.06.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Táto trilógia ma úplne pohltila. Môžem iba dávať autorke palce na hore. Mám chuť si tie knihy hneď zobrať do rúk a čítať odznova. Na konci keď som dozvedela kto je ten "tajný školský bulvár" normálne som zadržiavala dych. Úplne mi sadla. Chcela som, vždy keď som mala čas si iba sadnúť a začítať sa do nej,do toho sveta plných snov,dverí.... Celá séria sa jej proste podarila. Nemám už ani chváli.

18.06.2017 5 z 5

Listy do neba Listy do neba Ava Dellaira

Páčilo sa mi ako to bolo napísané, pomocou listov. Objavila som nových slávnych ľudí, aj nové piesne. To, čo si Lauret peržila ma zasiahlo a dlho po tom čo som ju dočítala, som často o nej premyšlala. Na konci knihy mi bolo aj smutno, že už skončila. Proste chcela som toho viac z príbehu.

16.06.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Super séria. Knihu som zhltla za dva dni. Autorka píše nenáročne. Eadlyn spočiatku myslí iba na svoje dobro postupne sa mení vďaka selekci. V niektorých častiach ma naozaj hnevala až som sa chytala za hlavu, ale beriem to ako, že to bol autorkin zámer :-).

16.06.2017 4 z 5

Nech sneží: Tri uzimené ľúbostné príbehy Nech sneží: Tri uzimené ľúbostné príbehy Lauren Myracle

Moja nevýhoda bola asi, že som to čítala keď nebola zima alebo som nemala tú správnu vianočnú náladu :-( . Dobre premyslení dej, dlhšie mi trvalo prísť na to, že tie príbehy na seba naväzujú.

16.06.2017 3 z 5

Na love Na love Michala Ries

Ďakujem autorke za túto sériu. Je užasné sledovať ako sa Júlia za ten čas vyvinie. Od nedospelej baby až po vynimočnú ženu. Adam je tiež výnimočná osobnosť s tou jeho mlčanlivosťou. Ich láska je netradičná ale realistická.

09.12.2021 5 z 5