jasmina.kralova jasmina.kralova komentáře u knih

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Evelyn si mě obmotala kolem prstu lehce a nenápadně, až jsem byla knihou naprosto pohlcená a nemohla se odtrhnout. Citlivé, láskyplné čtení. Prožívala jsem všechny emoce s hlavními postavami a nechala si zlomit srdce a přes slzy jsem neviděla na písmenka posledních stran. Kniha je nesmírně inteligentní ve svém prostém pojetí rozhovoru dvou žen, ale nedá se říci, že by byla jednoduchá, to vůbec. Hloubka pocitů a láska, kterou je kniha propletená mě neuvěřitelně bavily. Doporučuji v anglickém originále.

30.09.2020 5 z 5

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

Zcela bez skrupulí si troufám tvrdit, že mě Okamžiky překvapily. Propracované kapitoly, aby každá předala své malé velké poselství. Každá mě vtáhla do děje tak, že jsem zapomněla na celý svět kolem sebe. Už v Minutkách jsem si oblíbila Emmu a mám velkou radost, že dostala i v Okamžicích tolik prostoru.

Nejvíc se mi ale do srdce propsala kapitola s názvem Polárka, přiznám se, že jsem při čtení plakala a věřím, že se každý úplně každý najde v nějaké malé situaci, které Veronika popisuje.

A do duše se mi nejvíc propsal rozhovor Emmy a Patricie: "Vím totiž, že většina věcí, které považuji za problémy, nakonec odezní a občas je největším štěstím, že se člověku nesplní, co si vysnil. Myslím, že každý máme v životě přání, které by mělo zůstat nenaplněné."

Vlastě mě napadlo ještě několik dalších vět, na které budu myslet a ke knihám se budu zajisté ještě několikrát vracet.

20.11.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tajemství mě naprosto pohltilo. Možná pro tu komplikovanou jednoduchost, s jakou je psané. Možná proto, že se v těch občas až primitivních dialozích skrývají tak očividné kusy všednosti, až mě to rozčilovalo, protože jsem se v nich poznávala. Možná prostě proto, že musí být neskutečně těžký napsat takovýhle příběh.
Nemůžu se dočkat další knihy!

21.10.2022 5 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Kniha mě bavila jak obsahově tak graficky. Líbí se mi, že je za řádky této knihy cítit lidskost. Bavila jsem se a neměla pocit, že louskám klasickou biografii, doporučuji.

04.04.2022 4 z 5

To To Stephen King

(SPOILER) Ráda bych nejprve začala tím pozitivním. Četla jsem IT v angličtině a většinu času si ho užila. Chápu, že je mistr King proklamovaným králem hororu, nemohu mu ale upřít, jak krásně, citlivě a dojemně uměl popsat přátelství mezi klubem The Losers (zamilovala jsem si Eddieho). Celkově jeho smysl pro detail je super a prvních pár set stran knihy jsem do ní byla upřímně zažraná.
Teď ale to negativní. Patřím do tábora, kterým se konec IT nelíbil. Posledních 150 stránek jsem protrpěla a dokonce už pochybovala o tom, že text chápu, takže jsem si ve "velkém" finále musela potvrdit ve slovníku, jestli slovo turtle fakt znamená želva, nebo jestli nemá ještě nějaký jiný skrytý význam, spoiler, nemá... K sexuální scéně dvanáctiletých dětí se nebudu ani vyjadřovat, udělalo se mi fyzicky nevolno.
Další věc je, že kdyby se příběh tak zhruba o 300 stran osekal, jenom by mu to prospělo.
To ale nemění nic na tom, že stejně chodím v noci do koupelny se strachem, co když začne kapat kohoutek, nebo uslyším zvuky z odtoku vany? To zas jo, to pan King umí.

29.09.2021 3 z 5