JáŠárka JáŠárka komentáře u knih

Fotografie smrti Fotografie smrti Amanda Quick (p)

Lehká romantika, kterou přečtete za jeden večer. Po x dílech s paranormálnem konečně něco "normálnějšího". Paranormální smysly tu sice zmíněné jsou, ale hrdinové jimi nehýří na každém kroku.

26.10.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Lehká, nenáročná a čtivá romantika. Dej ubíhá pod rukama a když jste na konci, ani nevíte, jak jste se tam tak rychle dostali.

22.10.2021 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Tak jako v minulých dílech i tady se dějová linka členila na pohledy jednotlivých postav, aby na konci do sebe zapadly v závěrečné scéně. Za mě už toho běsnění, vraždění na xy způsobů a neustálého boje
nepočetného dobra s přesilovým zlem bylo moc. Děj jako takový byl dobrý, ale tak nějak byla celá dějová linka vypočitatelná... Dočetla jsem do konce, ale vracet se k sérii v budoucnu nejspíš nebudu.

21.10.2021 3 z 5

Psychoterapie Daltonových Psychoterapie Daltonových René Goscinny

Tento díl nás bavil stejně jako všechny ostatní s Daltonovými.

17.10.2021 4 z 5

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Tento díl mne bavil mnohem víc než první. Chytil mě hned od začátku a až do konce nepustil. Některé věci tam byly trochu nedořešené, ale na celkovém dojmu to nebylo znát.

27.09.2021 4 z 5

Kouzlo krystalů Kouzlo krystalů Aurore Widmer

Pro začátečníky na utřídění informací určitě dobré. Po načtení základních omezených informací (víc ani nedostanete) bude nutné sáhnout po něčem výživnějším. Publikace má nádherné zpracování a spoustu krásných obrázků.

25.09.2021 4 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Další povedená kniha v sérii. Mladá vyšetřovatelka Flavie má opět plné ruce práce s objasněním vraždy, pokusu o vraždu a nalezenou mrtvolou. A opět to provádí s humorem sobě vlastním.

20.09.2021 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Nejprve jsem se nemohla začíst, děj střídá přítomnost a minulost a později i pohled na daný úsek podle jednotlivých postav. Děj byl nápaditý, neotřelý a po cca 100 stranách mě začal i bavit a následně jsem se od knihy už nemohla odlepit. Jediné, co mě trochu mrzelo, byl ten otevřený konec.

12.09.2021 3 z 5

Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř Martina Drijverová

Hezky a jednoduše psaná dětská knížka s nádhernými ilustracemi.

16.08.2021 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Ze začátku jsem se nemohla začíst a skoky mezi jednotlivými postavami mi vadily, než jsem si ucelila dějovou posloupnost. Hodně jmen, míst, kmenů je na jednu knihu na můj vkus moc a občas to bylo trochu zmatečné. Od jisté chvíle nabrala kniha jasný směr a nepustila mě, dokud jsem nepřečetla poslední větu. Konec mě zase nechal napnutou, takže hned sahám po dalším dílu.

12.08.2021 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Super letní oddechovka. Stránky rychle ubíhaly, děj se točil hlavně kolem sexu, takže nic náročného nelze čekat. Ale jako odreagování na jeden večer je to výborné čtení.

08.08.2021 5 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Ze začátku jsem se nemohla začít. Dlouho jsem si zvykla na autorčin styl psaní, ale pak mě příběh vtáhl a bavil mě. Má to sice své rezervy, vše je stylizované na další díly, některé scény jsou zmatečné, ale jako celek hodnotím kladně.

01.08.2021 3 z 5

Třetí noha a další úrazy lásky Třetí noha a další úrazy lásky Oldřich Dudek

Humorné povídky o lásce v nejrůznějších podobách. Povídky na začátku byly rozhodně lepší než ty na konci. Konec byl dost táhlý a nezáživný.

23.07.2021 2 z 5

Výlety s dětmi na jižní a východní Moravě Výlety s dětmi na jižní a východní Moravě Eva Obůrková

Hezky popsané a rozmanité nápady na výlety, od zoo přes hrady a zámky až po dětská centra.

15.07.2021 5 z 5

Sísa Kyselá Sísa Kyselá Martina Drijverová

Úžasná kniha s nádhernou ilustrací. Syn (předškolák) u čtení vydrží a neustále se směje.

03.07.2021 4 z 5

Za zvířátky do hor Za zvířátky do hor Zuzana Kovaříková

Příjemné a zábavné čtení o zvířatech pro děti. Nenásilnou (humornou) formou poznávají jednotlivé živočichy.

25.06.2021 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Knihu jsem si vybrala podle názvu a očekávala oddechovku na letní teplé večery. Bohužel se mi dostalo depresivní čtení o vypořádávání se s minulostí a tíživými okamžiky, které hrdiny provází i v budoucnu. I "happyend" mi přišel lehce depresivní.... Jako kniha k zamyšlení je to zajímavé čtení, raději ale v hezké letní dny než v depresivní podzim či zimu.

25.06.2021 2 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Zajímavá kniha, která mě bavila. Příběh mě chytil a nedokázala jsem knihu odložit, dokud jsem ji nedočetla dokonce. Až na množství postav (kdy čtenář netuší, zda zrovna tato "bezvýznamná" osoba se ještě objeví a tudíž si musí jméno zapamatovat a přiřadit) byla kniha velmi čtivá.

19.06.2021 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Vtipná a svěží oddechovka s trochu vážnějším zakončením. Nedoporučuji číst po večerech, budou vás honit chutě na popisována jídla :-)

05.06.2021 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Dobrá oddechovka, malo děje, hodně akce, sem tam zajímavost z umění. Dá se přečíst za jeden večer.

05.06.2021 3 z 5