JáŠárka JáŠárka komentáře u knih

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Kniha byla čtivá, ale měla jsem pořád pocit, že Poirot nebyl úplně sám sebou. Pokud bych sáhla nejprve po těchto knihách od SH a neznala belgického puntičkáře z děl od ACh, byla by kniha výborná. Takhle je to jen kopie a fanoušci ACh k tomu musí takto přistupovat, aby nebyli zklamaní.

01.01.2021 4 z 5

Popel půlnoci Popel půlnoci Lara Adrian (p)

Další díl o dalším starém "bojovníkovi" a jedné vyvolené. Musím říct, že ostatní díly mě chytli mnohem více. Tady jsem se nemohla začíst, nudila se... Ke konci to konečně začínalo mít grády a najednou poslední tečka. Škoda, že se nedozvíme víc z dějové linky (v češtině). K přečtení to bylo, ale za mě rozhodně nejslabší díl.

01.01.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Na tuto knihu musíte mít náladu. Je komická i smutná, spletitá, plná uvěřitelných lidských příběhů. Příběh je podáván po "dávkách" z mnoha úhlů, podle počtu zúčastněných osob. Musíte se pořádně soustředit, aby Vám příběh dával smysl. Ale pokud se prokoušete do půlky, pak je to až do konce jízda plná smíchu a slz a určitě nebudete zklamaní.

26.12.2020 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Moje nejoblíbenější kniha o Zeměploše. Nadosah je tak úžasný zaporák, Vlahoš tak neskutečně nabubřelý a Adoráta jim zdatně sekunduje se svou vyřídilkou. Vřele doporučuji i filmové zpracování.

23.12.2020 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Tato kniha mě mile překvapila. Nejsem hororový typ, ale byla mi doporučena v knihovně. Opravdu se mi líbila, na podzimní dešťové odpoledne jako dělaná. Děj rychle utíkal a i když bylo velmi brzy jasné kdo, co, kdy a jak, až do konce jsem se nemohla odtrhnout. Není to kniha, po jejímž přečtení bych se měsíc bála v noci na WC, ale čtení potěšilo.

20.12.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Kniha se velmi dobře četla, děj rychle ubíhal, postavy vykreslené do nejmenších detailů. I přes větší množství stránek budete chtít, aby kniha ještě nekončila.

20.12.2020 5 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Zajímavá knížka, fantasy s trochou tajemna až mírný nádech hororu. Dobře se četla, ale u některých pasáží jsem si říkala, proč jedná hlavní hrdinka zrovna takhle? Konec byl oproti zbytku knihy rychle ukončený a místo odpovědi nechal jen spoustu otázek. Jako celek je to dobrá oddychovka na víkendové podzimní/zimní čtení.

20.12.2020 4 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Od knihy jsem neměla žádná očekávání a mile překvapila. Jména mi dala zabrat. Jmenný seznam na začátku byl pro mě nedostačující, proto doporučuji osoby, které zde nejsou vypsány, zaznamenat na papír, abyste nemuseli v půlce knihy jako já přemýšlet, kdo že to vlastně je. Zápletka byla dobře promyšlená a těším se na další díl.

19.12.2020 4 z 5