JáŠárka JáŠárka komentáře u knih

Historička Historička Elizabeth Kostova

Tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Očekávala jsem příběh plný napětí, strachu a trochu historických událostí. Dostalo se mi bohužel jen toho třetího a to ještě v tak velké míře, že to minimum děje se v tom utopilo. Kdyby autorka ubrala těch neustálých zdlouhavých popisů (jak historických, tak i každého místa až s morbidní detailností), byla by to dobrá kniha. Takhle jsem se nutila ji vůbec dočíst.

02.03.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Po dlouhé době knížka, u které jsem tajila dech až do konce a po posledním slově si řekla "wau". Prvních cca 100 stran je otravných, popis spousty osob, míst, atd..... Ale pak se to rozjede a až do konce nelze přestat číst. Moje první zkušenost s touto autorkou a vím, že rozhodně nebyla poslední.

27.01.2021 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Knihu jsem přečetla během dvou dnů, děj ubíhal velmi rychle, ale na mne tam bylo celkem dost národnostní nenávisti, ne jen německo-francouzské, ale i zmínka o "žlutých" jakožto podřadných osobách.

03.01.2021 4 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Kniha byla čtivá, ale měla jsem pořád pocit, že Poirot nebyl úplně sám sebou. Pokud bych sáhla nejprve po těchto knihách od SH a neznala belgického puntičkáře z děl od ACh, byla by kniha výborná. Takhle je to jen kopie a fanoušci ACh k tomu musí takto přistupovat, aby nebyli zklamaní.

01.01.2021 4 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Tato kniha mě mile překvapila. Nejsem hororový typ, ale byla mi doporučena v knihovně. Opravdu se mi líbila, na podzimní dešťové odpoledne jako dělaná. Děj rychle utíkal a i když bylo velmi brzy jasné kdo, co, kdy a jak, až do konce jsem se nemohla odtrhnout. Není to kniha, po jejímž přečtení bych se měsíc bála v noci na WC, ale čtení potěšilo.

20.12.2020 5 z 5

Princezny českého filmu ... a také ty televizní Princezny českého filmu ... a také ty televizní Michaela Remešová

Těšila jsem se na životopisnou knihu o mnohých herečkách a jak se dostaly ke své roli princezny. Namísto toho jsem dostala plnou dávku odborného bulváru a pomluv, které o herečkách vyšly, vše seskladané do knihy. Přišlo mi, že autoři se snaží vykreslit jednotlivé postavy jako hnusné, arogantní jedubaby a alkoholičky prvního řádu.

15.01.2024 odpad!

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Dej je moc utahaný, mnohdy nesmyslně dlouhé dialogy rádoby o ničem a na konci se dozvíte, jaký smysl to mělo... nebýt autorovy vtipné komunikace se čtenářem, odkládám knihu nejpozději v půlce.

31.05.2023 4 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Zajimave pojetí, bavilo mě přecházení mezi komiksem a klasický psanym románem. Na druhou stranu styl psaní mne vůbec nebavil a v půlce knihynjsem zjistila, že mě příběh nudí. Mělo to potenciál, ale ani otevřený konec mě nedonutí sáhnout po pokračování.

18.03.2023 3 z 5

Dámy z Tajného cirkusu Dámy z Tajného cirkusu Constance Sayers

Kniha se mi velmi líbila. Neotřelý fantasy děj s detektivní zápletkou byl ale pokažen velmi častými chybami v textu - zaměňování písmen, chybějící písmena, uvozovky v místech, kde být neměly.... bylo toho opravdu hodně, na každé stránce alespoň 2 chyby a to už je při čtení znát. Na knize oceňuji fakt, že obsáhlý děj byl vetknut do jedné knihy a autorka se nesnažila o několikadílné dílo, jak je tomu teď velmi často zvykem. Konec je mírně otevřený, ale dává čtenáři jasnou představu o jeho konci.

16.06.2022 4 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Námět dobrý, ale zpracování nudné. Zdlouhavý začátek a trocha akce až téměř na konci, kde na čtenáře čeká víc otázek než odpovědí.

28.03.2022 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Fantasy s nádechem detektivky a romance. Neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Některé pasáže mohly být více rozepsány, konec byl moc rychlý a rozuzlení zápletky se dozvíme v podstatě na posledních dvou stranách. O některých postavách toho mohlo být napsáno mnohem víc....

16.02.2022 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Oddychovka na jedno dopoledne. Postavy byly sympatické, děj rychle ubíhal. Na druhý díl se těším.

12.01.2022 4 z 5

Kouzlo krystalů Kouzlo krystalů Aurore Widmer

Pro začátečníky na utřídění informací určitě dobré. Po načtení základních omezených informací (víc ani nedostanete) bude nutné sáhnout po něčem výživnějším. Publikace má nádherné zpracování a spoustu krásných obrázků.

25.09.2021 4 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Další povedená kniha v sérii. Mladá vyšetřovatelka Flavie má opět plné ruce práce s objasněním vraždy, pokusu o vraždu a nalezenou mrtvolou. A opět to provádí s humorem sobě vlastním.

20.09.2021 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Ze začátku jsem se nemohla začít. Dlouho jsem si zvykla na autorčin styl psaní, ale pak mě příběh vtáhl a bavil mě. Má to sice své rezervy, vše je stylizované na další díly, některé scény jsou zmatečné, ale jako celek hodnotím kladně.

01.08.2021 3 z 5

Sísa Kyselá Sísa Kyselá Martina Drijverová

Úžasná kniha s nádhernou ilustrací. Syn (předškolák) u čtení vydrží a neustále se směje.

03.07.2021 4 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Původně jsem si knížku vybrala jen podle obalu a nic od ní nečekala. Příběh mě ale okouzlil hned od první chvíle a četl se tak lehce, že jsem ho za 1 den dočetla celý. Hlavní postavy byly sympatické, příjemné, vtipné. Škoda jen nezodpovězených otázek, kterých se v knize vyskytlo víc, ale snad se odpovědi dozvím v dalším díle. Styl psaní a komunikace vypravěče se čtenářem byla úžasná změna. Jen mi vadil konec. Asi bych Nautilus úplně vynechala. To "první" rozuzlení příběhu bylo na první knihu dle mého názoru dostačující.

15.04.2021 4 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Příběh se mi líbil, detektivní zápletka byla výborná, možná jen konec byl moc rychlý. Kniha se četla velmi dobře, styl psaní mi sedl a líbil se mi i popis děje z pohledu různých osob.

14.03.2021 4 z 5

Séance Infernale Séance Infernale Jonathan Skariton

Zajímavé téma, ale mě vůbec neupoutala. Možná to bylo i způsobem vyprávění a také tím, že jsem hned ze začátku odhadla vraha. Postavy mi byly nesympatické, nemohla jsem se začíst a knihu přečetla jen, abych ji dočetla.

04.03.2021 2 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Úsměvná kniha o mladém lékaři, který se stane asistentem venkovského lékaře a seznamuje se se svéráznými obyvateli.

23.02.2021 4 z 5