jarkaska jarkaska komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

K této knize jsem se dostala díky kamarádce. Je to nádherná kniha, která vás vtáhne do děje a těžko ji odkládáte. Toto by si měl přečíst každý kdo si v dnešní době stěžuje. Obdivovala jsem Aničku co ve svých letech vydržela. Kniha, kterou budu svým čtenářkám doporučovat.

12.02.2024 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tato kniha byla první co jsem od autorky četla. Moc se mi líbila. A tak když se mi teď dostala do rukou jako audiokniha, připomněla jsem si opět osud Bohdany a jejího otce Svatopluka. Skvěle bylo namluveno Klárou Suchou a Miroslavem Hanušem.

15.07.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha se četla pěkně. S každou další stránkou jsem chtěla vědět jak to dopadne. Vyprávění dospělé dívky o svém dětství, bylo smutné, místy až depresivní.
Takové dětství si nezaslouží žádné dítě.
Nebylo to špatné, ale u mě zatím vede Slepá mapa.

24.04.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

První kniha od autorky, ale jistě ne poslední. Děj knihy mě tak strhnul, že jsem nemohla od knihy odejít něco dělat. Určitě doporučuji přečíst.

05.10.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nádherná kniha. Když jsme v 1. třídě přečetli Slabikář, četli jsme pak Honzíkovu cestu. Takže jsem se vrátila do svých školních let. Pěkná je i ilustrace Heleny Zmatlíkové.

03.02.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá kniha od autorky, kterou jsem každou volnou chvilku brala do ruky a četla. Prostě super. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a knihu si přečetla.

10.10.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tato kniha se mi nečetla tak dobře, jako Nevítaný host, kterou jsem nerada odkládala. Snad to bylo tím únosem malého dítěte, které provedl vlastní otec. Sice roli v tom hrál tchán. Jak jsem se dočetla, šlo o první thriller spisovatelky. Takže jsem nezanevřela a za nějaký čas se k jejich knihám vrátím.

11.12.2022 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Toto je moje první kniha od autorky. Četla jsem ji v rámci ČV.
Kniha se mi moc líbila, doporučuji tomu, kdo ještě nečetl.

30.12.2020 5 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Jedna z mých nejoblíbenějších knih Stanislava Rudolfa, kterou jsem četla. Knihu mám už rozlepenou, ale co bych chtěla, když vyšla před 50ti lety.
Příběh Jitky a jejích spolužaček, prvních lásek a zklamání a vše zasazeno do sportovního prostředí. A když jsem četla knihu, snad osud tomu chtěl, že v televizi vysílali Metráčka, tak jsem koukla i na film.

30.03.2022 5 z 5

Snad není nikdo, kdo by neznal příběhy Křemílka a Vochomůrky. Krásné pohádky a ještě krásnější večerníčky v podání Jiřiny Bohdalové. A tak jsem si je tentokrát poslechla jako audioknihu. Nádhera.

07.02.2022 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knihy Stanislava Rudolfa patřily k mým oblíbeným . Takže krásný návrat do dětství.
Pěkný prázdninový příběh Katky.

17.01.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha v které příběh vypráví Gump. Moc se mi líbila.

04.12.2021 5 z 5

Knihu jsem si loni koupila, ale nedostala jsem se ji přečíst. Teď se mi kniha dostala opět do ruky a už jsem ji neodložila. Krásný a smutný příběh mladičké Lindy. Děj odehrávající se v době, která u nás byla. Příběh z tehdejšího života. Určitě, kdo nečetl , měl by si přečíst. Nebylo by špatné, dovědět se o Lindině životu i dále.

13.01.2023 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Kdo by neznal říkanku o mravenečkovi, ta se dědí z generace na generaci. Leporelo je již opotřebované, ale vnoučatům to nevadí.

19.01.2022 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Toto je moje první setkání s autorkou. Knihu jsem měla dlouho v naší knihovně, ale asi mě odrazovala svou velikostí. Teď, když se měla vrátit a já ji vzala do rukou, už jsem ji neodložila. Nádherný příběh, někdy i smutný a dojemný. Stojí opravdu za přečtení. Určitě u mne nezůstane jen u této knihy, ráda si přečtu i další knihy autorky.

01.11.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Toto byla třetí kniha od autorky, a četla se mi zase dobře. Knihu jsem odkládala nerada.
Jak jsem měla chvilku, už jsem zase hltala další stránky. Konec mě dost překvapil.

20.01.2023 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Filmové zpracování Noci na Karlštejně jsem viděla mnohokrát. Byla jsem i na nádherném muzikálovém představení Městského divadla Brno na letním Biskupském dvoře. Teď jsem našla knižní předlohu. Při jejím čtení jsem viděla Elišku v podání Jany Brejchové nebo Hanky Holišové, která hrála v brněnském představení. Vlastimila Brodského, Jaromíra Hanzlíka a Danu Kolářovou jako Alenu. Ale i brněnské herce. Takže i knihu si ráda přečtu znovu.

30.06.2022 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nesmrtelná klasika o nenaplněné lásce Romea a Julie. Před xx lety, to byla moje povinná četba. A tak díky ČV se k některým opět vracím. Viděla jsem i představení Městského divadla Brno, byla to nádhera.

30.01.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná kniha, ale smutný příběh. Knihu jsem sehnala pro čtenářku v rámci její povinné četby. S chutí jsem si ji přečetla.

12.11.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se dobře četla, konec překvapil.

14.05.2023 5 z 5