Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Mám ráda Harryho Pottera, a tak jsem sáhla i po této knize. Nebyl to dobrý nápad. Nechápu, jak mohla JKR dát souhlas, aby tahle fanfiction vyšla oficiální cestou.

07.12.2020

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Tradičně dobrá kniha. Od Gaimana se ani nedá čekat nic jiného. Jsou v ní momenty, které se mi líbily - například příběh s ifrítem, klid města Lakeside-. I přes ně jsem ale ráda, že už mám knihu za sebou. Příběhů zpracovávajících osudy starých bohů v Novém světě jsem četla už několik. Tenhle je povedený, zanechal dobrý dojem, přesto ho nechám s potěšením zapadnout.
Omlouvám se všem, kdo tu knihu milují. Já se k nim nezařadím.

25.11.2020 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Krásná knížka. Poslouchala jsem ji jako audio a bylo to super.

15.11.2020 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hraničář. Četla jsem to už jako dospělá, přesto se mi knížka moc líbila.

15.11.2020 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Výborná kniha i film.

11.10.2020 4 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Koniáš... Jeho příběh je zajímavý. Má talent a zjevně pochází z vysoce postavené rodiny.

06.10.2020 5 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Koniáše miluju, tedy i tento díl, i když byl kapku slabší.

06.10.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Lincoln Rhyme je super detektiv, i když se nemůže zvednout z postele. Má velmi bystrý úsudek.
Napínavý příběh. Doporučuji.

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Já mám tuhle knihu ráda. Je romantická, dramatická a také smutná. Paráda.

Dobrodruh Dobrodruh Leonard Medek

Tuhle knihu zbožňuji. Je to dobrodružná oddechovka s velmi sympatickým hrdinou, který si umí poradit i třeba za použití poněkud nestandardních prostředků. Franta Franta je super!

04.10.2020 5 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Velmi poutavý a dojímavý příběh o mladém knězi, který je poslán do indiánské vesnice. Je konfrontován nejen s duchovní službou, ale i se světem, který pomalu upadá v zapomnění (životní styl a legendy indiánů) díky nastupujícímu světu bílých lidí.
Moc se mi líbil i závěr knihy. Je opravdu výborně vyřešený.

01.10.2020 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Boj králíků o přežití a vlastní domov je tu popsaný úžasně. Metafory, popisy života zvířat, přírody, charaktery králíků... Prostě super.

30.09.2020 5 z 5

Jerzy Popieluszko - Pravdou proti totalitě Jerzy Popieluszko - Pravdou proti totalitě Bernard Brien

Krásná kniha. Souhlasím s komentářem archandelky. Otec Popieluszko byl silná osobnost a jeho životopisec, kterému se podařilo napsat čtivou knihu je taky silná persona; stát se knězem po šedesátce a dvou manželstvích vyžaduje opravdu hluboké obráceni a silnou víru.

29.08.2023 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Moc hezká kniha. Jedinečná svým stylem vyprávění. Matylda je moc chytrá a kouzelná.

31.05.2023 5 z 5

Sibiřské haiku Sibiřské haiku Jurga Vilė

Tahle kniha je zvláštní. Vypráví krutý příběh, který se stal, a přesto z ní nemrazí. Spolu s kresbou je úžasná.

08.05.2023 5 z 5

Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Kateřina Havlíková

Nádhera. Tenhle příběh stojí za přečtení. Příběh o křehkém míru, setkání tří nepravděpodobných hrdinů, vzlety, pády, pár přepadení a skoro zkáza světa... Co říct víc. Stojí to za to.

01.05.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Výborná kniha plná zajímavých informací. Profesor Beneš je obdařen talentem k neurochirurgii, ale i k tomu o ní vyprávět.

11.02.2023 5 z 5

Mrtvola v komíně Mrtvola v komíně Alan Bradley

Krása... Flavia ve své nejlepší formě. I v neznámém prostředí a s rukama téměř svázanýma dokáže vyřešit vraždu. Super kniha.

02.02.2023 5 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Úchvatná kniha. Autor má odvahu, nadhled, vtip a boty z kůže toulavého telete. Doporučuji všema deseti!

04.12.2022 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson