Janulka Janulka komentáře u knih

Nechci psát k jednotlivým knížkám, píšu to tady a hromadně...
Je to prostě srdcová záležitost...
Jako první jsem pod stromeček dostala čtyřku, ta mě upřímně moc nebavila (není se čemu divit, ten začátek je všelijaký), a za chvíli jsem se na knihu vykašlala. Když mi pak kamarádka řekla, že to je až čtvrtý díl, povedlo se mi naše ukecat, aby mi koupili jedničku. Tu jsem četla delší dobu (je fakt, že jsem byla v nějaké druhé-třetí třídě), ale posledních pár stránek jsem měla přečtených hned. Pak to šlo hezky popořadě - dvojku k svátku, trojku za vysvědčení a pak dlouhá doba čekání, než se vydá pětka. Pětku jsem dostala už k Vánocům, jenže ve slovenštině, takže jsem si musela zase asi měsíc počkat. A pak už to bylo dlouhé čekání, a čtení neoficiálních překladů...
Ano, je to moje dětství, moje srdcová záležitost. Knihy mám přečtené ani nevímkolikrát (taky podle toho vypadají, u některých mám strach, aby se nerozpadly...), a vždycky objevuji něco nového a kouzelného. Zrovna někdy v listopadu jsem se dala opět do čtení (poté, co jsem v září přečetla jedničku v rámci knižní výzvy), a zhltala jsem to za pár týdnů celé. A řeknu vám...i po těch letech těch slz teklo...nejenom kvůli příběhu, ale i kvůli té nostalgii. Kvůli příběhu, který mě provázel celým dětstvím, a který jsem si naprosto zamilovala.

08.12.2015 5 z 5

Jen co jsem dočetla staříka, začala jsem číst Analfabetku. Trošku jsem se bála co přijde, protože některé místní komentáře nejsou zrovna dvakrát povzbudivé, ale nakonec jsem zklamaná rozhodně nebyla. Do srovnávání se pouštět nebudu, každá kniha je jiná s jinými postavami, každá má prostě své kouzlo. Za sebe můžu rozhodně doporučit. Sice humor je opravdu absurdní, ale na chvíle, kdy člověk potřebuje odpočinout a vypnout, je kniha naprosto ideální. Jen vám tedy řeknu - Holger 1 je fakt idiot, štval mě po většinu knihy, ale bez něj by to nebylo ono. :D

23.08.2014 5 z 5

Po jednom nákupu se mi tato kniha objevila ve čtečce. Chvíli se tam válela, ale její příležitost přišla, až když jsem odjížděla pryč a nechtěla se mi tahat velká bichle z rozečtené série Harryho Holea. Navíc jsem si přečetla pár nejnovějších recenzí tady, a tak jsem našla odvahu si knihu přečíst.
Nelituji a rozhodně doporučuji! Skvělá a hlavně vtipná kniha o staříkovi, jenž v mládí vypil snad s každým významným státníkem minulosti.

18.08.2014 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

třetí kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla. Po šifře a démonech musím říct, že byla o něco slabší...Strašně dlouho mi trvalo než jsem se začetla...

12.11.2012 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

První "deavrovka", ke které jsem se dostala. Naprosto úžasně promyšlené, vše detailně vykreslené a konec překvapivý (alespoň pro mě).
A filmová verze? Rozhodně nedoporučuju, s knihou se nedá vůbec srovnat!

16.08.2012 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

skvělá kniha.To jak to autor vymyslel a všechno do sebe zapadá to obdivuji...

30.11.-0001 5 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

Skvělá kniha, akorát jsem se chvílema i bála, byla hodně hororová, ale fakt super :)

30.11.-0001 5 z 5

Tohle je zatím dle mého názoru ta nejhorší kniha co jsem kdy měla v povinné četbě(ale ještě mám 4 roky tak uvidíme).Možná někteří tuto knihu ocení, ale já rozhodně ne.Přišla mi hrozně nudná a přečíst ji mi trvalo asi měsíc, protože se mi vůbec nechtělo.

30.11.-0001 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Měla jsem to jako povinnou četbu, ale jako jedna z mála knížek z povinné četby mě fakt bavila.Nejhorší na celém příběhu je, že je podle pravdy..

30.11.-0001