JanuldaN JanuldaN komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Musím říct, že příběh je brilantně vystavěn. Konstrukce je neuvěřitelně vymyšlená. Je vidět, že si s tím pan autor musel řádně pohrát. Klobouk dolů před ním. Kniha se čte jedním dechem, atmosféra - děsivá, tíživá. Skvěle stupňované napětí... Opravdu propracovný thriller. Pět hvězd jsem nedala z důvodu, že na mne, už to bylo až příliš překombinované. Stále nějaké dějové zvraty... Musíte být velmi pozorní, abyste se vyznali v celém příběhu a neztratili se. SPOILER: Útočiště v útočišti - to jako vážně? Všechno, co jsem četla byl jen myšlenkový konstrukt? Vážně to pan Loubry udělal? Ihned po přečtení jsem vlastně byla opravdu naštvaná, trošičku jsem totiž, po těch všech zvratech něco takového čekala (že vůbec nepůjde o Sandrine; sázela jsem právě na Damiena, nebo Melánii) :-) Promyšlené to bylo ale parádně. Hned jak se tam objevila postava Damiena, jsem si říkala, že bude určitě důležitá. Na jeho životní příběh byl totiž kladen až moc velký důraz.

09.01.2021 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Podle mne autorka s každou další knihou roste. Trent a Edie jsou sympatická dvojice. Díl se mi líbíl stejně jako Ruckus. Oba sexy zamilovaní chlapy, kteří jsou v jádru hodní a ještě k tomu bohatí...

01.01.2021 3 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Mia Sheridan prostě romantiku umí! V tomto případě je příběh okořeněn tajmstvím, nadpřirozenem, mystikou... Sledujeme dvě dějové linky - současnost a minulost, které se nádherně prolínají. Opět mužský hrdina, kterého vám je líto. Pomalý, uvěřitelný vývoj milostného vztahu. Prostě krásná pohádka! Doporučuji...

13.12.2020 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Já nevím... Na jednu stranu se mi to četlo dobře, děj rychle ubíhal, u knihy jsem si odpočinula. ALE už od začátku bylo jasné, jak jsou osudy dvou hlavních hrdinů propleteny, vývoj vztahu nebyl vůbec uvěřitelný (stráví s ním dvě noci a už ho miluje?), láska mezi učitelem a studentem nebyla skoro žádným problémem, některá slova užitá v překladu děs a našla jsem na můj vkus i dost překlepů (možná to je ale jen u e-knihy).

11.12.2020 2 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Kniha přečtena za dva dny. Žhavá romanťárna u které si odpočinete. Sice příběh obsahoval řadu klišé a nepravděpodobností, ale to v tomto žánru musí být... Oceňuji především letecké prostředí, kde se děj odehrává - přitažlivé. Za mě 3,5 hvězdy :-) Musím vyzdvihnout epilog, názvy kapitol, novinové titulky a články na blogu - zpracování je neotřelé.

09.12.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Kniha přečtena za jeden večer - nešla odložit :-) Ústřední postavy sympatické, uvěřitelné. Ideální čtení, když se vám vůbec nechce přemýšlet a potřebujete se pobavit, odreagovat. Příběh odsýpá.

07.12.2020 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

K celé Božské sérii: Všechny knihy jsou čtivé. Oceňuji, že je příběh odvyprávěn z ženského i mužského pohledu. Za mě je Božský bastard nejlepší - ústřední pár je sympatický, líbí se mi jejich dialogy, jak se "kočkují". Na druhé příčce se umístil Božský hráč - příběh se odehrává v New Yorku. Byla jsem rada za Willa a Ziggy, protože jejich postavy byly trochu něco jiného - nešly hned tzv. "na věc", oba se vztahu celkem dlouho bránili a nevěděli co chtějí. Bronzovou medaili získal Božský cizinec - přestože jsem měla Maxe i Saru ráda, neoslovila mě jejich největší záliba - veřejná místa. Na stejné - poslední - příčce mám Božského milence a Božského. Zde se přesouváme na jiný světadíl - Evropa - konkrétně město Londýn. Ženské postavy obou dílů byly sympatické, akční a vtipné. Zde trošičku pokulhávali mužští hrdinové - oba rozvedení s mnoha problémy. Ale i tak jsou tyto dva díly slušně napsané.

Ideální čtení, když se vám vůbec nechce přemýšlet a potřebujete se pobavit, odreagovat. Příběh odsýpá. Sice jsou některé situace přitažené za vlasy, ale to k žánru patří.

07.12.2020

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Do Božského bastarda jsem se rozhodla pustit poté, co jsem si přečetla Výpověď od Whitney G. - jelikož řada komentářů tady na databázi knihy srovnávala. Nakonec jsem nezůstala jen u prvního dílu. Přečetla jsem všech pět + jednu "novelu" navíc: Božskou mrchu. Božskou potvoru jsem číst začala, ale po první kapitole se nemůžu donutit číst dál.

07.12.2020

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Nevěřím tomu, ale tento díl se mi z celé série líbil skutečně nejvíce. Jsem ráda, že autorka děj zasadila sedm let poté, co se odehrály události v předchozí knize. Spisovatelka nám tak dala možnost nahlédnout do světa oblíbených hrdinů, kteří jsou již dospělí - ženatí/vdané, někteří mají děti... Ústřední pár tohoto dílu by si "pokračování" také zasloužil - alespoň kratičký epilog. Každopádně kniha byla čtivá. Nechyběla zde láska, odpuštění, strach, vztek, naděje - zkrátka plno emocí, které na čtenáře působí. Hlavní hrdinka Jillien byla silná žena, která si toho v životě spoustu protrpěla. Lásku vyzrálého Brocka si skutečně zasloužila. Oba hrdinové si toho museli dost prožít a tím dospět, změnit se, než si k sobě konečně našli cestu.
SPOILER: Musím říct, že když jsem knihu četla a byla tak v 7/8, napadlo mě, jestli se autorka v posledním dílu neodchýlí od happy endu, který svým knihám doposud dávala. Zakončit sérii tak, že by Brock skutečně Jillien chtěl jen z pocitu viny by najednou bylo nečekané a originální. V jednu chvíli jsem se k takovémuto konci i částečně přikláněla, kdyby Brockova upřímnost Jillien řekněme osvobodila. Ale nakonec jsem byla ráda, že se J. Lynn držela ve svých "zajetých kolejích". Nejspíše by mi to totiž zlomilo srdce :-) Každopádně skutečná škoda toho neexistujícího epilogu. Možná by byl k této knižní sérii zajímavý spin-off.

12.11.2020 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Opět oddechová kniha, kterou přečtete za jeden podzimní večer... Nečekejte nic převratného. Opět klišé, hovorová čeština, žhavé scény. V prním díle mě zaujala hlavní hrdinka, tady hrdina.

28.09.2020 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Já nevím... Colleen mám ráda, ale tento příběh mě prostě nějak nenadchnul, nevtáhl. V podstatě hned od začátku knihy jsem tušila, jak budou osudy hlavních hrdinů propojené, takže za mne žádné překvapení. Romantická linka je nádherná, ale nějak mě víc neoslovila. Nedokázala jsem se do postav vcítit. Nenadchlo, neurazilo. Byla to taková kniha, u které jsem neměla potřebu číst dál...

03.01.2022 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Oceňuji především propojení se slovanskou mytologií! Velké plus za krásnou obálku. Za mě však slabší než Sára Lindertová. Spousta věcí nevysvětlena, nedořešena. Kniha se ale dobře a lehce četla.

13.12.2021 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Příjemná, sladká, oddechová kniha. Vykouzlí vám úsměv na tváři.

09.12.2021 4 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

3,5* Čtivý, oddechový příběh. Ústřední dvojice sympatická. Jsem ráda, že se v tomto díle objevily postavy z předšlé knihy. SPOILER: Co se týče zápletky kolem pravého otce Scarlet... Tomu jsem fakt nevěřila. Myslím si, že v tomto případě autorka lehce přestřelila. Proto jsem strhla půl hvězdy.

04.07.2021 3 z 5

Oddechová, lehká, slabší romance. Když si od ní neslibujete něco víc, pobaví a odpočinete si. Příjemné čtení na nedělní odpoledne.

30.05.2021 3 z 5

Jedním slovem: PŘESLAZENÉ. První díl rozhodně lepší - zde se skoro nic nedělo, děj natahovaný. Do pokračování se nepustím....

30.05.2021 2 z 5

Odveď mě domů Odveď mě domů Julie Kibler

Tohle bylo smutné, srdceryvné. Čím víc jsem se dostávala v knize dál, tím méně se mi chtělo číst, protože jsem věděla, že to nedopadne tak, jak bych si přála. Hluboce jímavý příběh o upřímné lásce milého, pracovitého, chytrého černého chlapce s bohatou, odvážnou bílou dívkou, příběh o rasové nesnášenlivosti, pokřivené morálce a velkých předsudcích. Moc, moc se mi to líbilo. Nechápu, že mohli být lidé tak krutí, jen kvůli odlišné barvě pleti.

29.04.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knihu jsem se pokoušela číst asi před čtyřmi lety, tehdy jsem to v půlce vzdala... Tentokrát jsem se rozhodla pro audio verzi načtenou Pavlem Rímským, tu už jsem úspěšně doposlouchala. Hurá!
Za mne se jedná o průměrnou severskou detektivku. Nedokázala jsem se smířit s tím, že se v polovině knihy vytratí původní zápletka i zločinec a najednou se zde objeví zcela jiný případ. Navíc se dle mého příběh v polovině knihy dost táhne - hlavně když se vracíme s Erikem do jeho minulosti. Dech potom nabere až ke konci, kde je ale zase zdárně vystupňované napětí. Zkrátka průměr. Každopádně v sérii budu pokračovat.
Oceňuji skvělou interpretaci Pavla Rímského.

12.04.2021 3 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Pravá romance - 2x podtržená. Oceňuji, že vypravěčem je mužská postava. Autorka do příběhu dostala střípky z jejích dřívějších knih (zmínky o postavách Cindera a Ellemary). Kniha vás nezklame, ale ani nenadchne.

08.03.2021 3 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Deana a Rosie jsem si oblíbila, moc jsem jim fandila. Za mne určitě lepší než Vicious - Dean mi byl totiž víc sympatičtější.

01.01.2021 3 z 5