janqa410 janqa410 komentáře u knih

Ustláno na růžích Ustláno na růžích Shannon Drake (p)

Moc hezké, ikdyž Tristana bych někdy tím pohrabáčem vzala taky. A Genevieva by si taky možná zasloužila ránu k prozření. Ale četlo se to příjemně, děj měl potřebné napětí a spád. V závěru a jsem tajila dech a písmenka téměř hltala. Stojí to za to :) A úplně na konci nakladatelství představuje "Cizí muž v mém náručí" a Lisu Kleypas jako novou autorku tohoto žánru. To mě potěšilo, nejenom proto, že je to stejně jako Shannon, má velká oblíbenkyně, ale také proto, že LK jsem vlastně četla jako první :)

08.01.2018 5 z 5

Na křídlech touhy Na křídlech touhy Shannon Drake (p)

Sabrina se Sloanem. No, to byla jasná kombinace již v prvním díle "Ten pravý", kde se Sabrina i Sloan objevili. Mezi nimi to rozhodně muselo fungovat.

12.09.2017 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

(SPOILER) Na tento díl jsem se obzvlášť těšila, protože Chorvatsko dobře znám a ráda tam jezdím na dovolenou. Bylo hezké, i v knize navštívit místa, které znám. Maddie mě moc bavila, byla to správná, normální holka se svým názorem, která se jen tak nedala. A Nick, chovatel oveček, tak toho jsem si zamilovala už jen kvůli tomu, že ovečky choval. Trošku mě štval, že z počátku byl takový blbec, ale naštěstí prozřel. Sice mu to trošku trvalo a dle mě, ho Siri měla proplesknout taky a dříve, než Douglase, ale dobře to dopadlo. Ohledně Tary a Cory, tak ty mi hýbaly žlučí celou knihu, ale nakonec jim přece jen ten hřebínek trošku snad spadl a za to jsem ráda. Ne že bych komukoli přála cokoli zlého, ale ty dvě si studenou sprchu rozhodně zasloužily. Velice příjemná postava byl i sám velký Bill. Bylo milé a osvěžující zjistit, že ne každý pracháč, je zároveň i blb. Spolu s Kavárnou, Pekárnou a Cukrárnou, to byl dle mě nejpovedenější díl. Prozatím.

22.11.2023 4 z 5

Oddanost Oddanost Helen Hardt

(SPOILER) Po delší čtenářské krizi, jsem tuhle knihu zlupla, jako malinu a jsem za to tolik vděčná! Dej napínavý, svižný, Jade i Talona jsem si oblíbila opravdu hned, a to již v prvním díle. A jsem proto ráda, že jdi to klape a že se sebou Talon začal něco dělat. Už se těším na další díl, moc jsem zvědavá na rozuzlení.

06.02.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha mě mile překvapila, děj odpočinkový, ale i napínavý. Kate jsem fandila od začátku a nějak jsem věřila, Že tu svoji kavárnu nakonec bude mít a nejen tu. Pěkné čtení, těším se na další dily.

29.12.2021 4 z 5

Posedlost Posedlost Helen Hardt

(SPOILER) na knihu jsem se opravdu těšila a věřila jsem, že mě chytí stejně, jako ta první. Jak já se mýlila, chytila mě daleko víc. Více proniká do komplikovaného vztahu Talona a Jade, kteří si dávají najevo více citů a porozumění, v čemž mě lichotí více Jade, protože si nikdo z nás neumí vlastně představit, čím si ve skutečnosti Talon vlastně prošel. Unesený, bitý, týraný a zneužívaný, navíc věřím, že ani to, co viděl ve válce, mu nepřidalo. Ke konci jsem si přála, aby to bylo už rozseknuto, ale znovu otevřený konec, tak jen doufám, že třetí díl bude brzo! kniha se mi moc líbila, parádně se četla a já se stala autorčinou fanynkou-jen tak dál.

28.09.2021 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

(SPOILER) Tento díl se mi zatím líbil asi nejvíc, protože děj už začal pořádně gradovat. Černokošiláci, předzvěst začínající války, to jsou věci, které by měly vždy znervóznit každého a autorce se povedlo, že tuto nejistotu dokázala přenést i na čtenáře. Pak tu je Nick s Ruby, která mě teda fest lezla krkem, naštěstí nakonec přece jen dostala rozum, tedy aspoň trochu, snad. Nickovi a Doře jsem byla nakloněna celou dobu, doufala jsem, že spolu opravdu budou a obdivovala jsem jejich smysl pro správnou věc, která se stejně mnohdy jevila, jako naprostá hloupost. A pak závěrem musím vyzdvihnout Helen s Charliem, jejich příběh mi pořádně pocuchal nervy i emoce. Brečela jsem jak malá holka.

16.04.2021 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

(SPOILER) do četby jsem se dala se zaváháním, ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu do rukou vzala. Příběh úhlavní trojice, naprosto různých osobností se krásně celou knihu prolínal a postupně gradoval. Millie jsem si zamilovala hned, Doru jsem dokonce i litovala a na druhou stranu obdivovala její sílu vše zvládnout s takovým dalo by se říci nadhledem, a že je Helen taková, jak ji líčily ostatní žákyně, tak tomu jsem nevěřila ani na chvilku. Kniha se čte téměř sama, prostředí nemocnice je příjemná změna a já byla velice zvědavá, jak to všechno dopadne a otevřený konec mě nedává na vybranou, musím začít číst další díly a těším se na ně.

06.04.2021 4 z 5

Nádherná bouře Nádherná bouře Johanna Lindsey

(SPOILER) Váhavý začátek, ale nakonec se vše rozbouřilo a já začala číst téměř dvě stránky současné, jen abych se dozvěděla, co bude dál. Jacqueline byla naprosto skvělá, neohrožená, vášnivá a vtipná, stejně tak jako Damon. Líbila se mi i zápletka, příběhy z prostředí lodí a plavby po mořích a oceánech, to já můžu. Velice sympatický mě byl i naštvaný tatínek, který opravdu nešel pro ránu daleko, no kdo by se divil, ale jeho holčička věděla jak na něj a nakonec to zvládli a žili šťastně, ikdyž Damon možná občas v předklonu po ráně do žaludku, až do smrti.

23.01.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

(SPOILER) To je poprvé, co jsem četla duchařinu. A musím říct, že celý příběh Adrienne, Edith a celého domu, je tak skvěle napsaný, že jsem se u tak strhujícího děje div strachy nepos.... ! Darcy je velmi talentovaná spisovatelka, její příběh byl opravdu propracovaný do těch nejmenších detailů a tak věrně vylíčený, že teď už jen doufám, že tu hnusnou zombie mrchu nepotkaám ve snu. Můj šálek kávy to nebyl, ale to myslím pouze žánrově, jinak je ta kniha opravdu skvěle napsaná a napínavá až do konce. Kdo má tohle rád, vřele doporučuji a já si teď jdu přečíst nějakou přesladkou romantiku, ať dám odpočinout nervům.

26.11.2020 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

(SPOILER) Tak s klidným srdcem můžu říct, že i druhý díl se vydařil. William mě byl více sympatický než jeho dvojče už v prvním díle a ve svém příběhu mě je utvrdil v tom, že to je živel, který vše co chce pohltí. Pak se však potkal s Hailey a se vším měl rázem šluz, a bylo po prdeli. Ve skutečnosti však ta pravá zábava začínala a scéna, kdy mu naštvaná Hailey mrskla koláč a vlastně ho málem zabila, tak ta je LEGEN-počkej si-DARY! To jsem se fakt s chutí chlámala. Jejich vztah, slovní potyčky, babička, tak ta byla TOP - vše dokonalé, skvěle napsané. Parádní oddechovka se svižným dějem a vtipem, za mě super.

11.11.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

(SPOILER) Druhá kniha od autorky a opravdu jsem byla lapena. Už po prvních stránkách jsem se až neuvěřitelně začetla a jakmile malá Cora zmizela, už jsem se od děje neodtrhla. Děj je opravdu dobře promyšlený a dotažený do detailů tak, že jsem opravdu každou chvíli, podezřívala někoho jiného. Líbil se mi i závěr, kdy se z Alice stala konečně samostatná osoba a překvapila mě, že jí ve skrytu těch všech manipulací že strany Richarda, byla vlastně celou dobu. Super, moc jsem si knihu užila a jsem ráda, že se Cora vrátila živá zdravá. Marco, se sice pod tíhou finanční situace nechal přemluvit a nalákat na totální hovadinu a hňupem pro mě už i zůstal, ale myslím, že přes prsty dostal no a Anne, tak ta to vzala po svém a řeknu vám, na konci knihy jsem čuměla jako péro z gauče.

13.09.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje prvotina od Shari a závěr je takový, že se mě to líbilo. Děj se pěkně rozjíždí a postupně graduje celou knihu a až do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo vlastně byl vrah, přesto že jsem tipoval kde koho. Napínavý děj, pěkně propracovaný. Jsem zvědavá na další kousek od této spisovatelky.

20.07.2020 4 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Gwen je velmi symptatická a to nejen proto, že většinou je hrdinka, vysoká, překrásná, štíhlá jako proutek a přesto tolik ženská. Gwendolyn je krev a mlíko a to je příjemná změna :) Netvor je od prvopočátku přitažlivý, ta záhadnost mu sluší. A jak to mezi nimi jiskří, to je přece radost číst :)

21.12.2017 4 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

Nikolaj je opravdu komplikovaná osobnost. Chvílemi jsem se ztrácela a to ve chvíli, kdy se Nikki vrátil v čase. Ale pak už dobrý a do knihy jsem se začetla tak, že jsem ji musela dolousknout i za cenu nevyspání do práce. Ema se mi líbila svým přístupem, jak je zvířatům, tak tím, že přesto že byla kněžna, ráda chodila v kalhotách, což by v té době pohoršilo snad všechny - má svůj styl a není to žádná nanynka, která by si cokoli nechala diktovat tehdejší společností!

25.09.2017 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Velmi příjemný návrat k těm švihlým čekankám! Natálii bych v situaci, kdy Hannah vyháněla z terasy, nejraději vykrákala za vlasy, mladého pána shodila přes zábradlí, jako on ten porcelánový hrníček a panu Bowmanovi staršímu bych za jeho opovržlivé chování, ten příčesek ve spánku přilepila k pleši sekundovým lepidlem. Nicméně i tak - Rafe - bože, asi ho taky miluju :D :D :D Kniha je příjemně krátká (přečteno jedním dechem asi během 3 hodin!), děj je správně svižný. Místy jsem se neudržela a s chutí hlasitě zasmála (scéna, kdy se Rafe smál, že sestry neumí spívat a Daisy mu to vrátila, že sám řve jako zraněný slon nebo scéna, kdy se Hannah chtěla svěřit Lillian, ale postupně přicházely všechny čekanky a naprosto bez obalu si tam vše vyslepičily. Hlavně, že bylo vždy zmíněno, že jde o VELKÉ tajemství). Nakonec, jako vždy, vše dobře dopadlo a díky svěžímu stylu psaní, kterým je dle mě Lisa vyjímečná (znám několik autorek, které mají příběhy podobné-nechci ale tvrdit, že to je špatně, taky se mi líbí), mě znovu přesvědčila o tom, že je v mé knihovně opravdu TOP a jsem velmi šťastná, že se mi podařilo sehnat a shromáždit kompletní sbírku :)

21.09.2017 5 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Erin jsem si zamilovala téměř okamžitě. Její odvaha, odhodlání chopit zbraň do vlastních rukou a postavit se nalajnovanému osudu, mě potěšila. Není to žádná chudinka, která je naprosto bezbranná a ostatní jí jen manipulují. A Olaf? No, vysoký, vousatý chlapák, který se s tím taky neštve. Příběh velmi čtivý, postavy velmi sympatické, Série Vikingů mě moc baví :)

12.09.2017 5 z 5

Nezkrotná touha Nezkrotná touha Lisa Kleypas

Nikdy jsem nebyla nijak extra do četby zapálená. Vše se změnilo ve chvíli, kdy se mi do rukou dostala první kniha od LK. A už to bylo - láska po první kapitole. a od té doby jsem knihomol. Příběh Amandy a Jacka mě učaroval, do postav, především do Amandy jsem se vžila neuvěřitelně. A LK je pro mě jedna z nej! 5*

19.05.2017 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Shannon Drake (p)

Kniha mě naprosto pohltila - jedna z prvních, co jsem od S.Drake četla a úplně jsem jí propadla. Nyní patří mezi mé nejoblíbenější autorky!

19.05.2017 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

(SPOILER) Už jsem knih od Penelopé Bloom přečetla několik a musím přiznat, vidím v nich určitý vzorec. Nevrlý, většinou zbohatlík, který má své přinejmenším masařky a naivní, ovšem na druhou stranu silná, odhodlaná, drzá žena, která ho vždy nějakým způsobem nakonec předělá. To u mě však nijak neznevažuje celkový pohled na knihu. Autorka umí téměř životní příběhy podat velmi přesvědčivě co se týká osobních vnitřních emocionálních soubojů, a tak se vždy nejen pobavím, ale i porozumím. Příběh Damona a Chelsey mě bavil od prvních písmen. On zmetek a ona dračice, no, spíš střelec jak cyp! (palec hore!) Už jen to byla předzvěst vtipného průběhu. Líbila se mi, jak nedala svoji kůži úplně zadarmo (tedy později) a nenechala se jím zdeptat. Ruku na srdce, kdo by to vydržel? Ale měla hnací motor, nejen v touze a pokušení, ale také v Luně (i v lůně vlastně). A ta malá cácorka? Tu jsem milovala! Bystrá, chytrá, pohotová, veselá. Až mě tak napadá, že s tou mojí žábou se mám na co těšit, protože jako kdyby to bylo i o ní, což mě s úsměvem na rtech vlastně i znervozňovalo. Příjemné odpočinkové čtení na dva večery a už se těším na další díl s Chrisem. To bude také jízda.

11.10.2023 4 z 5