jankor jankor komentáře u knih

Stíny mých otců Stíny mých otců Helena Šmahelová

Celou trilogii doporučuji vždycky všem, kteří shánějí tipy na pěkné čtení, pokud jim vyhovují historické romány či ságy z českých dějin. Je to krásné počtení a hlavně chrudimáci by to měli mít jako povinnou četbu, určitě by si to užili jako já, pokud jsou patrioti. Helena Šmahelová je z mého kraje:) a tady odvedla moc dobrou práci, fakt.

09.03.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příjemné čtení, ale měla jsem pocit, že ke konci tomu docházel dech, přesto 5*. Starší dějová linie mě bavila víc.

19.10.2020 5 z 5

Hanče Hanče Jindřich Šimon Baar

Krásné čtení....fandíte zamilovaným a tajně doufáte, že přece jen dojde na happy end....dál nechci prozrazovat :), Ale nikde se tu nemluví o druhé povídce Pro kravičku. Podle mě je to ještě silnější příběh, musíte smeknout klobouk před tou nekonečnou dřinou a před sny a touhami obyčejných venkovských lidí, rozhodně dát přečíst dětem...obávám se, že si to ani neumí představit, jak se dřív žilo. A taky krásná čeština.

25.06.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nebylo to špatné, ale místy jsem se nemohla začíst a pletly se mi postavy, vždycky jsem si při posunu děje ujasňovala, kdo je kdo. Ale rozhodně to nebyl lehký život!

05.05.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi, velmi čtivé, jen ten konec je nějaký rychlý a zajímal by mě ještě děj od záchrany po opětovné setkání hrdinky s přítelem......

16.01.2020 5 z 5

Tak tady čtu ty skvělé recenze a byla jsem velmi zvědavá. Můj dojem je nakonec takovýto:
Slušný začátek, nejlepší pasáže o Alanově otci, kdy jsem se taky smála nahlas a předčítala manželovi některé pasáže a potom po prvním mrtvém to pro mě začalo stagnovat. Současná dějová rovina mě moc nebavila a ve světové politice jsem se začala ztrácet ne snad z neznalosti, ale nějaké nahuštěnosti. Ke konci jsem se nutila knihu dočíst. Za mě to 5 hvězd není, lituji. :)

30.12.2019 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

naprosto skvělé čtení, 100% doporučuji!

14.11.2019 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Všechno zde bylo asi řečeno. Nelze hodnotit obsah, na to 5 hvězd nestačí. Hodnotit zpracování tématu lze slovy "zbytečně se v ničem nepatlá", rekapituluje věcně, ale mě se chce napsat, že by to zasloužilo víc prostoru. Mám stejné pocity jako po přečtení Hanina kufříku, bylo to tak a tak a tak, a možná to tolik nebudí emoce. A při všem tom smolném životě přihrál tolikrát zmiňovaný vesmír paní Erice do cesty dost známých osobností, aspoň že tak měla kliku. Ale byly to příšerné válečné a poválečné útrapy, které se musely na osobnosti podepsat, na to slava nejsou...... za to zpracování za mě 4 *.

08.03.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Byla jsem zvědavá, tyhle knížky ráda čtu. Tahle kniha spojuje pro mě dvě témata: těžký život naplněný nekonečnou prací a život v Sudetech se všemi zvěrstvy, která válka přinesla.. První co mi začalo vadit, bylo vysvětlování příbuzenských vztahů, ve kterých jsem se začala ztrácet a to neustálé přemýšlení nad tím, kdo je kdo, šlo celou knihou, vždycky s tím, čí příběh byl zrovna hlavní. Ale četlo se to celkem dobře, i když některé pasáže mohly jít víc do hloubky. Komu se líbilo Heřmánkové údolí, asi nebude úplně zklamán, ale dávám o hvězdu míň.

27.01.2022

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Byla jsem zvědavá, 1. díl se mi četl hezky, ale další díly mohly být klidně i samostatné, kdyby v nich nebyly vzpomínky na Willa. Dala jsem o hvězdu míň, děj byl pro mě ve trojce předvídatelný, spíš jsem čekala, jestli to nebude překvapivě jinak. Nebylo.

17.01.2022

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Byla jsem hodně zvědavá na tuto knihu.....během dvou odpolední jsem ji přečetla a držela mě, ale to držení mělo sestupnou tendenci. Marýnu jsem přečetla jedním dechem, Fany bych i oželela. Ale vždycky mě zamrzí, když najdu hrubky a říkám si, kde to jsme, když ani knížky nejsou bezchybné, stačí, když musíme poslouchat redaktory v TV, jak například neumí používat číslovky. Přesto dám 5* a doporučuji všem, kdo si chtějí uvědomit, jak žily naše babičky a prababičky.

01.01.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Nebudu se pouštět do obsáhlých filozofických komentářů.... Rybí krev jsem přečetla a rozhodně jsem si ji užila víc, než Selský baroko. Dočetla jsem ze zvědavosti, jestli přece jen nepřijde něco zásadního, ale nepřišlo. Po přečtení recenzí níže Dešťovou hůl už shánět nebudu a posílám dál :) Měla jsem pocit, že je zpracování mělké a téma populistické, děj stojatý. 3*

05.02.2021

Povídky Povídky Božena Němcová

Milé, uklidňující čtení a krásná čeština... a Pan učitel - kéž by mohl každý říci, že někoho takového potkal ! Nádhera!

20.08.2020 5 z 5

Jana a Jan (1-3) Jana a Jan (1-3) Jiřina Trojanová

Dnes musím konstatovat, že možná jsou tam momenty poplatné době, ale když jsem ji četla v 17 letech a sdílela stejné osudy a stejná jména jako hlavní hrdinové, tak to bylo úúúúžasné !

09.07.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nejdřív jsem četla V šedých tónech (5+), toto oproti tomu dávám 4 a půl. Dějově je to částečně provázané, proto patří k sobě, i když by mohly být i samostatně. Mě osobně rozčilovalo tak rychlé střídání vyprávění jednotlivých postav, vždycky jsem si nejřív musela ujasnit, kdo je kdo. Proto 4 a půl. Asi od půlky Vás to vtáhne víc do děje, před očima máte Titanic v závěrečné fázi.

24.01.2020 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný lidský příběh....ale asi se podruhé nezačtu.

03.08.2019 4 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

První částí knihy jsem byla unešená, myslím, že je naprosto srovnatelná s jinými hodnotnými díly, napadlo mě Mengeleho děvče nebo Krvavé jahody. A v nich všech jsou hodně drsné momenty, pozor. Jednu hvězdu uberu za druhou část, která mě tolik nebrala zpracováním..... zvědavost tam sice byla, ale hádala jsem jinou příčinu, takže vlastně trochu dějové zklamání. Bohužel taky tragický osud.

13.09.2022 5 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

jedna z nejlepších knih o holokaustu, docela bych ráda viděla i seriál, koho toto téma zajímá, neměl by vynechat...přesto, že je to téma bolestné, dá-li se to o těchto knihách říci, je to zatraceně dobré čtení.....

03.04.2022 5 z 5

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Šikana na vojně byla, to jsou nepříjemné vzpomínky, muži by mohli vyprávět, ale raději vzpomínají na kamarády, politika škoda slov - byla a je smutná. Obojí ale dokresluje obraz té doby.Kniha jako taková je pěkná skládačka, zvědavost s počtem odečtených stránek stoupá. Doporučuji přečíst, zápletka je jako puzzle. A dovolím si nesouhlasit s Osicí, mě doslov zaujal a brala jsem ho jako pochvalu autorovi.

07.02.2022 4 z 5

Domácí konzervování ovoce a zeleniny Domácí konzervování ovoce a zeleniny Libuše Vlachová

Podle mně dobře zpracovaná kniha, která se může v dnešní době zdát za vodou, ale možná se zavařování zase dostává do kurzu......obsahuje i netradiční recepty a to nejen sterilování, ale i zamražování.

23.12.2020 5 z 5