Janizoun Janizoun komentáře u knih

AC/DC - Kompletní příběh AC/DC - Kompletní příběh kolektiv autorů

AC/DC další skvělá rocková - rock and rollová skupina v tomto "bookazinu". Nemůžu si pomoct, ale zatím u mě vede obsahově vydání o Kiss, možná to bude tím, že to bylo mé první čtení, netuším, ale tak nějak ani toto vydání u mě není na nejvyšším stupni vítězů. I tak jsem ráda, že mám informace o této legendární skupině pohromadě. Dozvíte se o zákulisí této skupiny, o každém členu, jak začínali i co "prováděli". AC/DC hrají dodnes, tak ať jim to hraje co nejdéle.

08.10.2023 4 z 5

Toulky českou minulostí 1 Toulky českou minulostí 1 Petr Hora (p)

Děkuji databázi knih a děkuji opět mým oblíbeným čtenářům zde "n.ezn.amy" a "Filomena1961", protože díky Vám a Vašim moc pěkným komentářům, mi neunikla tato nádherná kniha o naší historii.
Toulám se historií moc ráda a budu se toulat dál, protože jsem si opatřila další díly.
Toto úžasné čtení má i krásné ilustrace a moc ráda ho doporučuji dál.

03.10.2023 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Brčál, Mulisák, Pulec, Bubáček, Marjánka, Vašík..., tuhle partu snad musí každý znát :-) Kdo ne, je na čase si tuto knížku přečíst. Mým dětem i mně se kniha moc líbí a má naše doporučení.

"Už to mám, co tam chybí! Strašidlo, pardyje puškvorec, strašidlo tam chybí! A to se věru divím, že se tam už dávno nějaké strašidlo neusadilo! Vždyť je to místo pro strašidlo jako stvořené." A hastrmanova tvář se rozšklebila radostným úsměvem a žabí oči se ještě více vykulily.
"Pardyje rákos, to by bylo něco pro kamaráda Mulisáka z Černých Voděrad! ...."

07.09.2023 5 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Knihu jsem objevila v knihobudce, řekla jsem si, že ji zkusím. Pan Horníček se mi líbil v seriálu "Byli jednou dva písaři", nepatřil do mých oblíbenců, ani nevím proč. Audioknihy nevlastním, ale jsem sběratelka gramodesek, tak léta vím, že existuje tato kniha i na gramodesce, ale nikdy jsem po ni "neprahla" a to se dá stále ještě lehce sehnat.
O to víc mě tato kniha mile překvapila. Je v ní nejen skvělý humor, ale i dost trefných, moudrých myšlenek, to jsem nečekala a už vůbec jsem si nemyslela, že se mi toto počtení bude tak moc líbit. Knihu určitě doporučuji a zapřemýšlím, jestli si to "elpíčko", přece jenom do své sbírky desek nekoupím :-)

23.08.2023 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tento thriller je velmi zajímavý a mně se moc líbil. Není to předvídatelná kniha a je hodně překvapivá. Přesně knihu vystihla v komentáři má oblíbená uživatelka "Šánka" , tak jí tímto i děkuji za další skvělou četbu, která mi díky ní neunikla.

27.06.2023 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Tak tento spisovatel mě mile překvapil a všechny tři "Frostovky" jsem četla jedním dechem. A musela jsem si je pořídit i do své knihovny :-) Knihy se moc líbily i mé mamce a ta je náročný čtenář :-)
Po delší době krása v tomto žánru. Doporučuji nejen tuto knihu, ale i další díly. Nezklamala mě ani jedna ze tří knih. Za mě super.

22.08.2022 5 z 5

Šmírák Šmírák Jan Pelc

Kniha  “Šmírák" vypravuje životní příběh "šmíráka", který sleduje v parku s "partou" ostatních šmíráků mladé dvojice lidí při sexuálních hrátkách.
V knize se prolínají různá časová období. Doba totalitní a i doba nynější.
Mé první seznámení s autorem a kniha se mi četla dobře, je napsaná svérázným - osobitým, hodně syrovým stylem, obsahuje vulgarity.
Mně tento styl psaní nevadí, kniha se četla dobře, rychle. Ráda si přečtu i ostatní knihy od pana autora.

13.04.2024 4 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Knihu "Blues" jsem náhodou objevila v knihobudce.
Věděla jsem o ní díky Databázi knih, protože moji oblíbenci tu o ní napsali pěkné komentáře, tak jsem z jejího objevení měla velkou radost a hned se do ní pustila.
Je to moc pěkné čtení, moc pěkná poezie, která se mi moc líbila.

..., DĚVKA VERÓNSKÁ

Ta nahá děvka táhla na provázku
mršinu světa z tesilovejch bájí
a starej slaďák zpívala si sladce
že ještě dneska budem spolu v ráji

I roztrhl jsem dopis na rozchodnou
a z trochy listů pokroucené mlhy
(která je natí noci hnědé dusné)
jsem ubalil pár cigaret
a ty jsme kouřili tak lačně
jak jen to šlo
v tichu které se lesklo
na jejích ňadrech zhublých milováním

tam na refýži
před příjezdem rána

09.04.2024 5 z 5

Ladovy veselé učebnice - Savci Ladovy veselé učebnice - Savci Josef Lada

Jedna z dalších nádherných knížek od pana Josefa Lady. Společně s dětmi jsem si užívala naučné povídání o zvířátkách, nádherné kresby a úžasné básničky ke každému savci. Moc se nám knížka líbí.

Krtek
Málokdy se podaří uvidět v přírodě krtka, protože většinu života prožije ve tmě pod zemí. Tam si razí dlouhé chodby jako havíři, ale nepotřebuje při své práci světlo jako oni. Má k práci pod zemí přizpůsobeno celé tělo. Černý a jako samet hustý kožíšek nepropustí ke kůži ani zrníčko země.

To mám dřinu, to mám dřinu,
dělám samou havířinu.
Věřte, je to námaha.
Ještě že pes pomáhá.

21.11.2023 5 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Pohádky, kde dobro zvítězí nad zlem, chudí přelstí bohaté, kde pýcha je napravena..., se čtou krásně a tyto pohádky obzvlášť. Děti poslouchaly ani nedutaly a knížka se jim moc líbí.
Václav Říha - Václav Tille byl další pan spisovatel, který byl ve svém psaní jedinečný. Tuto knížku doporučuji i pro dnešní ratolesti.

06.11.2023 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Pravděpodobně se do knih od tohoto pana spisovatele začínám postupně zamilovávat. Přečtená pouze druhá kniha a pro mě je toto čtení víc než skvělé. Ráda si teď přečtu i pověstné hororové díla od tohoto autora a to tento žánr knih vyhledávám velmi zřídka.
Tato kniha je z těch, která mi zůstane delší dobu v hlavě. Ještě stále mi v hlavě brouzdá i nedávno přečtená "Pohádka" od tohoto pana spisovatele. A jelikož teprve před pár dny jsem zcela náhodou zjistila, že hororový film z devadesátých let "To" je též mistrovské dílo pana spisovatele, řadím si jméno Stephen King mezi mé oblíbené a jdu se vrhnout na "Pennywise".

25.10.2023 5 z 5

Dobrou a ještě lepší neděli Dobrou a ještě lepší neděli František Nepil

Krásná knížka z devadesátých let a v ní krásné vyprávění pana Františka Nepila, které potěší, pobaví a zvedne náladu, alespoň na mě takovéto čtení platí, když je mi ouzko. Kdo nečetl ať zkusí, kdo četl může se začíst znovu, tato kniha se dá číst stále. Nestárnoucí, milé, úsměvné čtení, které doporučuji.

"Když pustíte z chléva telátko, je nejdříve ohromeno z toho, že vesmír je o hodně větší, než jak o tom vypravuje pan doktor Grygar. Že se rozkládá od chléva k plotu a od stodoly ke zdi, a že je porostlý zelenou trávou a zastropený modře, to se telátku nikdy neřeklo. A to ho rozradostní tak, že se dá do klusu, do běhu a vyhazování, a vy i na dálku vidíte, jak mu to dělá dobře. Že mu to dělá nejméně tak dobře, jako když v chlévě přeskočí ohrádku, dostane se k mámě a vypije ji na ex."

02.10.2023 5 z 5

Když už člověk jednou je.... Když už člověk jednou je.... Jan Werich

Krásná kniha, ve které pan Jan Werich vypráví o sobě, o divadle, ale i o snech... V knize jsou i vzpomínky jeho sekretářky paní Jarmily Týlové, která byla, dalo by se říct, pravou rukou pana Jana Wericha. Knihu doplňují i krásné fotografie.
Jan Werich je nenahraditelný a strašně moc ráda se k jeho knihám vracím.
Miluji jeho citáty, jeho myšlenky, názory na život.

"Zkuste napsat anekdotu. Anekdota se musí vyprávět, napsaná anekdota má studené nohy. Smích se nedá pitvat. Mrtví lidé nemají úsměv na rtech. To jim přiřkli básníci. Smích i pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Žádný kybernetický mozek se neumí a nemůže smát ani plakat! Lidi, kteří se nesmějí a nepláčí, jsou kyberneťáci, mrtví mezi živými, nikdo o ně nestojí!"

16.09.2023 5 z 5

Hry a semináře – úplné vydání Hry a semináře – úplné vydání Zdeněk Svěrák

Protože miluji Divadlo Járy Cimrmana, zbožňuji ten skvělý humor, je mou povinností vlastnit nejen tuto knížku, ale i vše co bylo vydané, samozřejmě včetně gramofonových desek :-)
Nikdo není dokonalý, jen Jára Cimrman, aspoň pro mě ano :-) A pro koho není, tak snad "...hledej šmudlo" a můžete tu dokonalost u Cimrmana, třeba najít také ;-)
Jára Cimrman je náš, český a mě nejen pobaví, ale i pohladí mou dušičku.

14.09.2023 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

"Nadace" - tyto knihy jsem už dříve četla a zde na Databázi knih mi byly připomenuté. Neváhala jsem, vrátila se k celé sérii a začala ji postupně znovu číst.
Isaac Asimov byl pro mě mistr ve psaní sci-fi tak, jako je Stephen King mistr ve psaní hororů.
Úžasně napsaná, velmi čtivá, dokonale vymyšlená, to je "Nadace". Buď si ji zamilujete na první dobrou, nebo se Vám líbit nebude. Mně se moc líbí, přečetla jsem tuto sérii dvakrát, což je známka toho, že pro mě je prostě top!
Doporučuji všem milovníkům sci-fi žánru.

19.04.2024 5 z 5

Mravenci se nedají Mravenci se nedají Ondřej Sekora

Jedno z dalších vyprávění o mravenci jménem Ferda, který potká v lese mravenčí maminku a pomáhá se jí postarat o vajíčka a později o malé červíky, které se z vajíček vyklubou.
Na knize je znát, že je z padesátých let a tak to u nás chtělo i trochu vysvětlování některých významů, slov a obsahu, aby děti pochopily o čem kniha je.
Dobrodružství Ferdy mravence se dětem líbilo, ale chyběla jim tam a i mně Beruška s broukem Pytlíkem :⁠-⁠) I bez nich jsme však objevili další pěknou knížku o hmyzím životě, která rozhodně stojí za přečtení.

27.02.2024 4 z 5

Neviditelní zloději Neviditelní zloději Pavel Toufar

Vědeckofantastické povídky tehdejších mladých českých autorů. Má oblíbená kniha z mládí. Tato kniha z osmdesátek v sobě skrývá krásné, napínavé čtení, ke kterému jsem se moc ráda vrátila.
U sci-fi se fantazii meze nekladou a v této povídkové knize je skvělé čtení plné fantazie, nebo možná "odkaz na budoucnost"? Jedno je jisté, je v ní napsané sci-fi tak, jak se mi líbí.
Před každou povídkou se dozvíme i něco ze života autora. Co autor, to krásné psaní.
Tento žánr literatury mám moc ráda, milovníkům starého dobrého českého sci-fi, by se tato kniha mohla líbit, i když tu je v modrém - nízkém hodnocení. Ode mě má nyní to nejvyšší hodnocení!

22.02.2024 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Kniha "Asfalt" mě nezklamala a hlavní hrdinové Kuffembach - Ostranski už vůbec ne.
Když oba vyhodí z práce, kde měli obyčejné povolání, pracovali jako ostraha obchodu, naskytne se jim příležitost výborného výdělku. Úkol je jasný - zachránit "někoho" z rukou satanistů. Lze buď tento kšeft odmítnout, nebo oslovit staré známé vojenské komando a vrhnout se rovnou do pekla.
Tak vzhůru do akce major Kuffembach, protože taková nabídka se přece neodmítá.
Naprosto šílené, akční, hodně drsné, ale také humorné čtení, které by si určitě příznivci pana spisovatele neměli nechat ujít.

02.02.2024 4 z 5

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Káťa a Škubánek jsou pro mě nezapomenutelná dvojka, díky večerníčkům na počátku osmdesátých let. Knihu jako takovou jsem objevila až před pár lety, což je škoda, protože mým dospělým dětem jsem jí nečetla. Aspoň u mých malých dětí jsem to napravila a příběhy jim čtu nyní opakovaně a moc se jim líbí.

12.11.2023 5 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Úžasné, nádherné, milé pohádky, které i dnes dokážou oslovit jak dospělé, tak malé děti. Počtení, které doplňují i krásné ilustrace od Josefa Lady, se mým dětem i mně moc líbí.
Jan Drda, byl další skvělý spisovatel co dokázal napsat knížky, které budou stále věčné.

25.10.2023 5 z 5