Bubáci a hastrmani

Bubáci a hastrmani https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50411/bmid_bubaci-a-hastrmani-ipT-50411.png 5 265 50

Veselé vyprávění o hastrmanu Brčálovi a strašidlu Mulisákovi a o jejich radostech i starostech s výchovou potomků – Pulce a Bubáčka. Oba otcové by už chtěli po pár set letech poctivého řemesla na odpočinek, ale synkům se do učení dvakrát nechce, a stále vyhledávají jiné kratochvíle a zábavu…

klarca1993
klarca1993
11.03.2024 5 z 5

To je pohádka mého dětství. Poslouchali jsme ji jako malý z gramofonové desky a když jsem ji teď objevila na CD jako audioknihu a navíc stejně namluvené, tak jsem se vrátila do zpátky v čase :)

vodovodnice
vodovodnice
19.01.2024 4 z 5

Našemu capartovi je sice jenom devět měsíců, ale když mu předčítám, tak je z toho úplně auf. Hrozně ho to baví. Když jsem byla malá, tak jsem na Bubáky a hastrmany koukala jako na večerníček, ale moc jsem si už pohádky nepamatovala, takže když jsem je teď předčítala synovi, tak i pro mne to byla "novinka". Občas to byl trochu jazykolam přečíst nadávky typu: Prokrýlepána, kakraholti...
Ale k tomu ty krásné kresby pana Lady, je to hezká knížka :-) .

mazlak
mazlak
11.12.2023 5 z 5

Tak jsem hledal knihu, která by byla oddechová a tak trochu zklidňující. Neměl jsem chuť ani na vraždy v detektivkách, ani na sladké romány o horoucí lásce a milování. A při procházení knihovny mě to trefilo do oka. Lada a jeho pohádky. Jako dítě jsem je miloval, a když je pak zfilmovali, byl jsem nadšeným divákem.
No a tak teď v době předvánoční strašně zahřála na duši. Moc doporučuji.

Naďa2411
Naďa2411
28.11.2023 5 z 5

Autor mě v aknize seznámil s kouzelnou vesničkou Syslov, ve které bydlí hastrman Brčál s hastrmánkem Pulcem, strašidlo Mulisák s malým bubáčkem. Povídky jsem si pěkně načasovala, jsou zimní a velmi roztomilé. Ladovy obrázky nelze zapomenout, vždyť jsem na nich vyrůstala v pohádkách, na pohlednicích a v učebnicích.

Janizoun
Janizoun
07.09.2023 5 z 5

Brčál, Mulisák, Pulec, Bubáček, Marjánka, Vašík..., tuhle partu snad musí každý znát :-) Kdo ne, je na čase si tuto knížku přečíst. Mým dětem i mně se kniha moc líbí a má naše doporučení.

"Už to mám, co tam chybí! Strašidlo, pardyje puškvorec, strašidlo tam chybí! A to se věru divím, že se tam už dávno nějaké strašidlo neusadilo! Vždyť je to místo pro strašidlo jako stvořené." A hastrmanova tvář se rozšklebila radostným úsměvem a žabí oči se ještě více vykulily.
"Pardyje rákos, to by bylo něco pro kamaráda Mulisáka z Černých Voděrad! ...."

Vendula897
Vendula897
30.07.2023 5 z 5

Také to máte tak, že s dětmi, nebo vnoučaty čtete před spaním knihy z dětství a pak, když děti usnou čtete sami pokračování? Ladovy pohádky jsou věčné, strčí do kapsy i neustálé hraní na mobilech. Milé povídání o vodnickém klukovi a jeho kamarádovi z rodiny strašidel se čte moc hezky. A obrázky pana Lady jen dokreslují milou atmosféru večerního usínání.

mia.com
mia.com
30.01.2023 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knížek v dětství. Měla jsem ráda všechny od Lady.

Nedflanders165
Nedflanders165
26.01.2023 5 z 5

K nám do vsi zajížděla jednou za čas (Interval už si nepamatuji) Pojízdná knihovna (bezesporu taky jeden z komunistických zločinů) a tam jsem si tuto knížku vypůjčil. Dodnes si pamatuji, jak jsem se cítil při čtení o létajícím autě, nebo o kočičím spřežení obou strašidláckých kluků.

monkal
monkal
28.10.2022 5 z 5

Brčál s Mulisákem, prostě klasika. Víc asi není třeba dodat. Vždycky dokáže zvednout náladu.

Hakate
Hakate
03.09.2022 4 z 5

Krásná kniha s krásnými ilustracemi.

Čmeláček
Čmeláček
07.07.2022 5 z 5

Pan Lada fakt vůbec nepíše špatně. Bubáci a hastrmani jsou prostě skvělí! :)))

Meda77
Meda77
06.12.2021 5 z 5

Panu Ladovi vždy max 5starsů, protože jinak ani nelze. Sám si píše, sám si ilustruje a sám je legenda typické české tvorby. Dnes ani v budoucnu už se s takovými knihami nesetkáte, v české tvorbě určitě ne a v zahraničí už vůbec. Perla českého národa.

petraj30
petraj30
18.07.2021 5 z 5

Když ne draci s princeznami, tak bubáci a hastrmani. Další nesmrtelná česká klasika s nádhernými ilustracemi. Už ani nevím, jestli jsem tuto knihu v dětství četla, ale večerníček se nedá zapomenout. Tyhle patří k nejkrásnějším pohádkám. Ve srovnání s těmi moderními nebe a dudy. Lepší už nikdo nenapíše

georginaa
georginaa
08.04.2021 5 z 5

Veškeré pohádky z ilustracemi od Lady jsou památečné a myslím, že všichni na ně rádi vzpomínáme. Pro nás je to klasika a rádi je mají hlavně dospělí, kteří čtou svým dětem.

janina66
janina66
08.04.2021 5 z 5

Naprosto krásné. Nedávno jsem hlídala synovečka, tak jsem mu část knížky před spaním přečetla. Vzpomněla jsem si, kdy já sama jsem ji jako malá četla.

85098211
85098211
27.01.2021 5 z 5

Krásná kniha pro děti, která čtenáře - a nejen ty malé ;-), pohladí po duši. Vždyť kdo z nás by nechtěl žít ve světě, které zabydlily milé pohádkové bytosti, kde je možné se proletět na koštěti nebo i případně na něčem jiném :-). A kde vládne nádherná pohádková sounáležitost. Všechny příběhy v této knize byly zajímavé, veselé a někdy dokonce i trochu napínavé. A Mulisák, Brčál i jejich kluci Bubáček a Pulec jsou jedním slovem skvělí! No a já jsem moc ráda, že jsem v jejich přítomnosti mohla strávit aspoň několik málo dní. Knize mého oblíbeného Josefa Lady dávám samozřejmě všech pět možných hvězdiček a doufám, že se bude líbit i vám ;-).

Kontryhelka
Kontryhelka
11.01.2021 4 z 5

Klasika, která nepotřebuje žádné další komentáře. I filmové zpracování je velice pěkné. A krásné kresby Ladovy. Balzám pro oči.

jprst
jprst
25.11.2020 5 z 5

Jedna z knih, které se v naší rodině postupně stěhují od generace ke generaci následující. Trochu mě děsí otázka jednoho z mých vnoučat ve stylu, zda se podrobnosti dají vyhledat na internetu.

ViolettaCh.
ViolettaCh.
17.11.2020 5 z 5

Další krásné pohádkové vyprávění s nádhernými ilustracemi z pera pana Lady. Jen máloco vyvolá tak krásné vzpomínky na dětství.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
01.11.2020 5 z 5

Moc hezké pohádky s úžasnými ilustracemi pana Lady.