Janinkniznisvet Janinkniznisvet komentáře u knih

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Za knihu bych moc chtěla poděkovat knihy Dobrovský a Kate Valter. V knize prožíváme mladé Keire, probouzí se zraněná a zmatená v lese .Nic si nepamutuje ani kde je. Snaží se utéct , ocitne se v malém městě kde pozná sympatického kněze , který ji chce pomoct . Zažívají spolu dobrodružství. Keira postupně zjistí, že vidí mrtvé. Má touhu nebohým duším pomoct.
První kniha od autorky co jsem četla. Čekala jsem ,že se budu víc bát. Dokonce jeden den se mi zdálo ve snu ,že jsem Keira. Na to že, kniha má 260 stran tak čtení rychle ubíhá. Musím říci nikdy bych ale nechtěla zažít to co zažívá Keira. Pokud rádi čtete horory a nebojíte se duchů vřele doporučuji
4.5/5

04.02.2024 4 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Knihu jsem dostala přímo autorky za co moc děkuji. Sledujeme zde rozvedenou Nelu, která má dva syny. Nela potká dávnou spolužačku Romanu a jejího syna Bena.
Benovi se do Nely zamiluje, ale Nela si nechce přiznat, že se taky do něj zamilovala. Jenže do osudů hlavních hrdinu zasáhne vážná autonehoda. Jak se dál bude vyvíjet příběh si musíte už přečíst.
Za mě osobně to byla kniha, která by se dále více rozepsat. Četla se rychle, pěkně to ubíhalo.
Líbili se mi citáty u každého názvu kapitoly. Upřímně račí bych byla ráda kdyby Ben hrál hokej než fotbal ale to jen můj názor.
4/5

01.09.2023 3 z 5

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

Sbírka povídek od knižních blogerů. Četla se docela rychle. Některé povídky by mohli být celá knihy. V některých příbězích jsem se sama viděla. Všem knihu mohu jen doporučit. Knihu jsem dostala v rámci spolupráce od Ya čtu, za to jím moc děkuji. Nejlepší povídky : A co když to (ne)vadí. Uvidíme se, Roztáhnout křídla, Něco lepšího.

21.06.2023 4 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Knížku jsem četla v rámci knižní štafety. Knížka se četla sama. Deníky mamky byly dost zajímavé a napínavé. Za mě by tam mohlo být míň sexuálních scén. Obdivuju ty děti co si všechno prošli a jak to zvládli.

03.07.2022 5 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Dostala jsem příležitost se stát ambasadorem knížky Nespoutaná od autorky Glennon Dolyle.
Knížka je plná emocí, zážitků, zajímavých citátu. Ukazuje nám ženskost, jak někdy a v některých situacích je žena silná a statečná. Napsat svůj intimní osobní příběh a svěřit se světu je pro mě velké a silné gesto. Knížka je čtivá, není to čtení na jeden večer aspoň za mě.
V knížce mám spoustu lepíku, které zachycují zajímavé, silné myšlenky. V některých situacích vidím svůj osobní příběh. Byly pasáže u kterých jsem brečela a u některých jsem se smála. V knize se nacházejí spoustu problémů jako je nevěřa , výchova dětí z rozvedených rodin, alkoholismus , Bulimie a další ,o kterých se málo mluví a mělo by se víc o nich mluvit.
Za mě osobně nevěru ne tolerují, a zůstávat v manželství kde jsou děti a je nevěřa je blbost, protože je to psychický náročné pro všechny a hlavně pro děti. Sama žiju v rozvedené rodině, vím jak se museli cítit.
Za knížku chci poděkovat Kate a Knihám Dobrovským, byla to pro mě moc milá příležitost si přečíst knihu tak silnou jako je tato. Určitě by si knížku měla přečíst každá žena, za mě osobně bych ji dala přečíst studentům na středních školách a dala jako povinnou četbu.

12.11.2021 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Knížka ideální na léto. Při knížce si odpočinete. Líbilo se mi tam za komponované Španělsko. Mám moc ráda Španělsko. Líbili se mi krátké kapitoly. Ale strašně mi vadilo, že svoji dceru jménem. Jinak knihu mohu doporučit na vypnutí myšlenek.

04.08.2021 4 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Knížku jsem četla v rámci knižní štafety. Ze začátku se mi kniha vůbec nelíbila ale postupem času se mi začala líbit. Ukazuje nám jaké nebezpečí může na internetu číhat. Nikdy nevíme co se může stát. S hlavní hrdinkou máme hodně společného. Knihu bych doporučila dospívajícím a taky i dospělým, aby se zajímali o své děti více.

30.07.2021 4 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Elizabeth Rudnick

Miluju tu pohádku. Bylo to hezké to vidět z jiného pohledu než je natočena. Knihu jsem měla v rámci knižní štafety. Byla to příjemné čtení.

16.03.2021 4 z 5

Láska dvoch svetov Láska dvoch svetov Katarína Kuniková

Knihu jsem měla v rámci knižní štafety. Líbila se mi. Některé věci bych vymazala a některé i přidala. V některých situacích jsem se viděla. Líbilo se mi jak příběh byl vyprávěn z více pohledů.

09.02.2021 4 z 5

Skvělá,užsná knížka plná informací a krásných ilustrací. Hodně jsem se toho dozvěděla. Jen se mi nelíbila ilustrace profesora Snapa

10.01.2021 5 z 5

Čakajte, ste v poradí... Čakajte, ste v poradí... Ildikó von Kürthy

Knížku jsem měla v rámci jednoho projektu u https://instagram.com/knizny_klub_pre_baby?igshid=6q4pr33zub47
A konkrétně knížku mám od https://instagram.com/v.knihach?igshid=b63ulhzj1lz4

Je to odychovka, poprvé čtení ve slovenštině. Nechápala jsem proč jsou tam časy a nejsou tam normální kapitoly. Byl to průměr ve čtení.

15.11.2020 2 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Krásna vtipná oddychová knižka

31.07.2020 2 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Skvělá knížka

11.05.2020 5 z 5

Divadlo nás baví - První kniha o činohře pro děti i rodiče Divadlo nás baví - První kniha o činohře pro děti i rodiče Anna Novotná

Knížka je moc hezký ilustrovaná a napsaná. Baví mě divadlo, ráda chodím když je možnost do divadla. Čtení mě bavilo moc

27.04.2020 5 z 5