Jandýs Jandýs komentáře u knih

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Jo nebylo to špatné. Některé povídky se mi líbily více , některé méně. I tak ale klobouk dolů za tuhle formu psaní - mít pointu příběhu a vytvořit smysluplný text na pár stránkách, mi přijde fakt frajeřina.

21.12.2020 3 z 5

Maska smrti Maska smrti Mads Peder Nordbo

Ve třetím díle se nám vše pěkně vysvětlilo.. Ale předcházelo tomu napětí, mysteriózní nádech legendy, kterou autor skvěle zakomponoval do příběhu tomu nasadila korunu, bylo to vážně čtivé. Za mne super!

15.12.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

(SPOILER) Tak... 5 hvězd dávám za opět perfektní promyšlenou zápletku s kapsářkou, která se jeden osudný večer přehmátla.. 5 hvězd dávám i za spád vyšetřování a nahlédnutí do autorovo znalostí psychologie a policejních postupů.
Nicméně jsem zaznamenala stejně jako určitě i mnoho dalších fanoušků, že tahle kniha je něčím jiná.. Dovoluji si říct, že slabší, poněvadž mi přišlo, že se tak trochu opakovala část, kdy detektivovi Hunterovi byla diktována ta prebíhačka.. Možná i poslední okamžik mezi ním a vrahem. Nikdy z předešlých knih jsem neměla pocit, že by se děj opakoval, narozdíl od dobře známého opakování Hunterova životopisu.. Který mi zvláštním způsobem chyběl.
Právě z celkového dojmu,jaký na mně kniha udělala, mě z nějakého důvodu napadlo podívat se na výtiskové údaje a zaznamenala jsem skutečně změnu v jaz. korekture a redakci textu.. Nejsem znalec,tak netuším, do jaké míry může ovlivnit tahle skutečnost knihu...?
Co ale beru v potaz a hluboce mě zasahuje, je osobní ztráta pana Cartera... To se nedá popsat slovy a věřím, že tohle člověka poznamená.... A tak to celé beru tak, jak to je, nijak zklamaná, budu se těšit na další díly... Už jen za to , že psal i přes takové neuvěřitelně těžké chvíle, smekám..
Možná psal, aby nezklamal čtenáře.. Možná, aby trochu utekl od reality..
Jakkoliv miluju jeho psaní, přeji si, aby psal, až se bude cítit lépe,ne pod nátlakem očekávání.. Až najde trochu půdy pod nohami v tom roztříštěném vesmíru..
Děkuji pane Cartere, držte se,opatrujte se. My jsme s Vámi - věrní fandové,čtenáři.

10.12.2020 5 z 5

Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Svetozár Olovrant

Takové oddechové čtivo. Ničím mě to nerozčilovalo. Bylo to, jak už někdo níže skvěle vystihl , sympaticky potrhlé - ale druhý díl pořizovat nebudu. Tenhle pošlu dál.

07.12.2020 3 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Za mne krásné zpracování, nejen obsah,ale i přebal knihy a samotné hrubé desky, které mě vážně ohromily. Jelikož komiksy jsou spíše vyjimkou v mé čtecí zálibě,a to teprve nedávno zavedenou, tak mě překvapuje autorův cit pro detail lidského těla... Křivky, svaly.. Výrazy v obličejích.. Prostě nádhera!

29.11.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Píšu hned po dočtení, čerstvý dojem z knihy - silný, uspokojivý, příběh mě oslovil spjatostí s přírodou a hloubkou samoty, kterou je kniha protkána, při čtení jsem měla takový svíravý pocit na srdci..krásou a bolestí. Romantická tím nejobyčejnějším, nejjednodušším způsobem , zároveň stejně tak krutá..
Nádherné čtení a ráda bych jen podotkla, že po dlouhé době jsem nezaregistrovala pravopisnou chybu nebo chyby v tisku. Nemám ve zvyku na to nijak poukazovat, také jistě v komentářích nadělám spoustu chyb. Nicméně v knihách, které mají korektury a tým, který je čte a překládá..měly by být vzorem a učit nás , kord v dnešní době.

27.11.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Děj postupně graduje v napětí, sympatické postavy,žádné překombinované manévry, zkrátka to, co od pana Bryndzy čekám - nenáročné a přece účelné - vyšetřování mě ke knize přiková a nepustí do samého konce. Super

22.11.2020 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Krásně prošťournuté téma! Bavila jsem se a zároveň se dozvěděla pár zajímavostí. Hlavně mi to zase pěkně zapadá k tomu, co jsem četla o psychosomatice a k dílu pana Jana Vojáčka (Umění být zdráv).

18.11.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Johoohoooooo :O :-D! Naprostá jízda! Když jsem knihu rozečetla, byla jsem při čtení absolutně vyčerpaná, pač tam bylo spoustu jmen a bytostí.. ALE paní Maasova je tak excelentní vypravečka, že mě brzy vytáhla do nového světa a příběhu a pak najednou stránky a děj plynuly tak rychle a tak lehce.. Dokonalostí je, že si autorka může ve svým světě dělat, co chce a dostat se kam chce. A tak do fantasy města zabalila detektivní námět a udělala to fakt perfektně! Mělo to spád, bylo to napínavé,se zvraty a epickým vyvrcholením... A když vyvrcholení..? Co to erotické - milostné jiskření?! Opět nechybělo, vyřádila se a přece si nechala rezervy do dalšího dílu, aby nás nechala vycukat :-D :-D.. Perfektní dialogy, vtipné, drzé.. Dojemná místa..
Úžasné čtení a já smekám za výkon! Sarah je u mně borkyně ;-) :-)

09.11.2020 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Komentáře ke knihám si čtu vždy až po dočtení knihy, abych zůstala pěkně v nevědomí a vnímala dílo čistě vlastním pohledem a dojmy.
!A teď jsem se po sedmi dnech konečně probudila z noční můry!
- Za těch sedm dní vděčím práci - takže po ranní, když si sednu ke knížce a v tomhle podmračeném počasí, kdy se mi zavírají oči , jsem četla tak dlouho, dokud se dalo, abych se dopovala milovaným koníčkem, písmenky a stránkami. Ty dny mi taky daly možnost o příběhu přemýšlet.
- slovo konečně - protože obsah byl opravdu velký a místy vyčerpávající, pořád jsem se snažila udržet souvislosti a přelívající se světy, postavy a zmatek.
- noční můra - byl tak trochu dle mého názoru - kořen knihy, možná toho stromu... prostě fakt zlý sen, který ne a ne skončit,chcete se probudit, ale nejdříve, až pochopíte, co tím bylo myšleno, až se to vše vyřeší, až bude po všem.
-A vykřičníky asi k tomu, že to tam patří, že jich tam bylo tolik...

Nejsem moc dobrá kritička :-D ale tohle dílo bylo opravdu náročné, při tom tak krásně čtivé,toužila jsem se dočíst konce, abych odhalila autorovo pisatelské poslání..ale taky jsem si přála,abych z toho přemrštěného hysterického hororu utekla.
Na to, že po dvaceti letech Stephen ukázal světu novou knihu, mohla být né propracovanější (myslím, že se snažil až moc), ale naopak jednodušší ve svý podstatě..
K hodnocení - moc hororů jsem nečetla, ale když to srovnám se Stíny mezi námi, Řbitovem zvířátek, Psychosanatoriem.. tak 4 hvězdy dám.

31.10.2020 4 z 5

Na 4 hvězdičky to u mně není.. Ale zasmála jsem se víc než u prvního dílu.

24.10.2020 3 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Velice srozumitelná, inspirující kniha. Vřele doporučuji.
Pan Vojáček má můj hluboký respekt za osvětu, kterou šíří v oblasti zdraví. Každá kapitola dává smysl a člověk si to dokáže daleko lépe zpracovat a popřemýšlet o tom, pokud je tomu, co čte otevřený. Není to žádné šarlatánství, nýbrž naprosto logické uvažování a souhra mnohem více faktorů než pouze - problém x lék.
Opravdu skvělé čtení a přála bych si jen, aby se panu Vojáčkovi opravdu povedlo, zařadit prevenci pro zdraví do životů každého z nás..

17.10.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Neotřelý příběh. V napínavých pasážích úžasně poutavě napsán. Těším se na další díl :-)

10.10.2020 4 z 5

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Příběh mě začal bavit až dýl, asi až se objevil Robert.. Čekala jsem větší napětí.

30.09.2020 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Dobře sprosté čtení! Psané porno, zdaleka erotičtější než to na obrazovkách. Nijak mě toto dílo nepohoršovalo a nevím, jestli můžu vytýkat nebo hledat chyby, asi ani nebylo třeba :-D ( to pochopíte, až se začtete :-D ) . S padesáti odstíny šedi se to srovnávat vážně nedá, to je úplně něco jiného :-D , tohle mělo takovou svou surovou reálnou perverzní duši .Takže, pokud máte chuť na neobvyklý žánr , nebo inspiraci na večer s polovičkou , stačí pár řádek :-)))

04.09.2020 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 3 Zaslíbená Země Nezemě 3 Kaiu Širai

Je to celkem chytlavý příběh, jsem zvědavá, co nám odhalí další díl. Takže teď udělám zastávku u jiného žánru a pak se vrátím ke čtyřce ;-) :-)

27.08.2020 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherný příběh zasazen do nelítosté přírody. Celkově se mi líbilo téma, které je ponuré, romantické, drsné a ne tak daleko od skutečnosti, co se kolikrát kolem nás děje. Hvězdičku ubírám jen za místy trochu zbytečně roztahané pasáže a za chyby v tisku.

25.08.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Skvělý závěr! Jako ženský, která nic moc neví o zbraních a historii, tak některé popisy a boje byly pro mne zdlouhavé, ale vynahradily mi to hlášky a ten konec.. :-)

18.08.2020 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Hvězdičku ubírám za opakování několika výjevů, jinak námět příběhu a kresba jsou super. Takže bych si ráda přečetla i další díl.

07.08.2020 4 z 5

Cíl mise: Planeta Země Cíl mise: Planeta Země Jo Nelson

Útlá kniha s pár tématy, fakty a zajímavostmi o planetě Zemi... Životní dobrodružství to nijak extra nebylo a bonusový plakát to nezachrání. Jako obrázkový průvodce pro malé zvídavé školáky by kniha mohla získat plusové body.

27.07.2020 3 z 5