Jandýs Jandýs komentáře u knih

Sunstone 3 Sunstone 3 Stjepan Šejić

Smekám před autorem, že tak dokonale vystihl vztahovou problematiku z ženského pohledu! Tohle dílo bylo o sexu.. (Trochu děsivé, když si v anotaci přečtete bdsm..) Nicméně dějová linka je TAKÉ o vztahu dvou žen, který se vyvíjí... Ony se učí vzájemně něco o sobě samých i o té druhé.. Nakonec čtěte milostný příběh s vtipnými, jiskřivými, dojemnými i silnými dialogy.. Nakonec vás to téma příběhu bdsm ani nepohoršuje ani neděsí, pač je to tam taky dost šikovně a otevřeně přiblíženo.
Nakonec to s těmi parádními kresbami utváří báječný čtenářský zážitek.. Ke konci jsem měla i slzy v očích... A pak byl konec..ach jooooo

Prostě super a jedno malé poznání :-) - jsou věci, kterými svůj život neokořením, ale odteď třeba sem tam s komiksy... To si líbit nechám :-D

09.05.2020 5 z 5

Sunstone 2 Sunstone 2 Stjepan Šejić

Je to skvělá změna, tahle minisérie je mou komiksovou premiérou a opravdu si ji užívám. Jindy při čtení knih, mi v hlavě 'jedou vlastní obrázky', ale tady je skvělé, že svoji fantazii dám v tomto směru pohov a jen si užívám příběh a kresby a tím mě to dokonale vtáhne do děje. Tento díl se nimral v citových a myšlenkových pochodech Lisy a Ally... No vlastně tak trochu i přiblížil ostatní. Začalo to skřípat.. . Musim se vrhnout na další díl..

08.05.2020 5 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Můj 1. komiks. Říkala jsem si, že chci zkusit něco nového :-) a byla jsem mile překvapená. Zajímavý děj, pěkné ilustrace, které dost dobře vystihují emoce .. Dala jsem na slušné hodnocení a rovnou si koupila tři díly.. Takže až je dočtu, uvidím, jak hluboký má příběh smysl.

07.05.2020 5 z 5

Poklad černého delfína Poklad černého delfína Jaroslav Foglar

Krásné čtení.. Především se probudí má představivost, jak asi musela dřív vypadat příroda divoce a čistě. A pak také vyplouvá připomínka skutečných hodnot v mezilidských vztazích, v přátelství, v týmu..

03.05.2020 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Příjemné oddychové čtení.

27.04.2020 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Drsný příběh mladé holky, moc hezky odvyprávěný, při čtení mě svírala úzkost a jsem moc ráda,že konec byl ve znamení naděje.

20.04.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Má to za pět :-) ! Po dlouhé době čtu takové fajn oddechové čtení, zábavné a upřímné ve své přirozenosti :-) . Styl humoru je mi blízký a velmi se mi líbilo, jak se paní Geislerová probírala jednotlivými tématy a jak vyzdvihla ze všedních dnů život se vším všudy :-) Doufám, že ještě bude psát, moc ráda po její knize sáhnu!

18.04.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Stručně - je to božííííííí, výstižné a nasmála jsem se! :-D

18.04.2020 5 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Musím se přiznat, že jsem od knihy čekala trochu něco jiného. Určitě ne tak hlubokou studnu filozofických myšlenek.. Myslím, že jsem pochopila autorovo sdělení o kráse a jednoduchosti prostého života, o svobodě a zcela očištné přírodě.. Jen se mi to četlo a vstřebávalo dost těžko,narozdíl od knih pana E. T. Setona..

02.04.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Za mne super, čtivé, nechtělo se mi od knihy odcházet . Kate sympaťanda .

26.03.2020 4 z 5

(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič (Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič Lucie Königová

Nejsem sice rodič, ale kniha mi byla doporučena jako velmi přínosná v oblasti seberealizace , a musím říct, že mě nezklamala.

23.03.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

No panečku.. Předchozí díl jsem zhodnotila jako dosud nejméně brutální, takže v tomto se spisovatel vyřádil. Knihu jsem četla se zatajeným dechem, nenechala mě oddychnout... Napětí, tentokrát i emoce,čtivé a ten konec... Opět trochu otevřený...? Už teď se těším na další 'Carterovku'

19.03.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další skvělý díl! Tentokrát možná nejmíň brutální, vzhledem k povaze činů a vraha , což bylo během pripadu vysvětleno. Závěr mě vyšokoval!

17.03.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To je tak milý román, s úžasnou, námi knihomoly, milovanou atmosférou, perfektním dialogy a hlavně dokonalou překrásnou obálkou, že musím odpustit zbytečnou zdlouhavost příběhu. Je to moc hezky napsané, ráda se k ní někdy vrátím.

26.02.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další skvělý díl, první, ve kterém jsem měla takový pocit, že vím o někom podezřelém a domněnka byla správná, i když jako vždy brilantně a překvapivě zakomponována do rozuzlení případu.

09.02.2020 5 z 5

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

fotografie jsou úžasné

04.02.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Uuuff... Brrr.. Kristova noho.. - Jinak bych se ve svém hodnocení asi opakovala, takže tak. Závěr jsem dočítala se zatajeným dechem, s obrovskou úzkostí a s hodně špatným pocitem. Téma, které autor vybral, spojené s vraždami je děsivé..

13.01.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Bohužel knihu nedočtenou odkládám. Postavy ani děj mě nijak nezaujaly, měla jsem pocit, že se na začátku rozpoutala zvláštně komicky-dramatická hádka, která ještě pokračovala na poslední stránce, kterou jsem otočila.. Většinou se kousknu a knihy i navzdory nudě dočítám, ale zde je to pro mne opravdu ztráta času, který bych chtěla věnovat lepším kouskům.

10.01.2020 2 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Ježíšmarjá... Zajímalo by mě, jestli nebo do jaké míry, jsou jednotlivé případy založeny na skutečných událostech..? Autor pracuje se svými znalostmi, ale také doufám víc se svou fantazií, poněvadž by to bylo jinak nepředstavitelně hrůzostrašné.. Nechci ani pomyslet, že se tohle může psychopatům honit hlavou..

Další skvělý díl a případ, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, až do konce jsem neměla tušení, kdo je vrah. Teď si jednou knihou jiného žánru trochu oddychnu od vražd a pak se hned vrhnu na 5.dil.

30.12.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Na knihu jsem narazila díky zmínce v jiné knize a doporučenou četbu v jednom seznamu.. Určitým příběhům z minulosti jsem se dlouho vyhýbala, poněvadž pro mne byly psané ne příliš poutavě a možná jsem jim ani nedokázala dost dobře porozumět a proniknout do hloubky samotné duše knihy.. Ale právě tato kniha dokázala zbořit můj vlastní mýtus, že to bude nuda..
Kdyby příběh nebyl vyprávěn tak, jak byl, asi by to byla tuctová záležitost.. Ale autorka pozvedla celou svou věc tím,že z pohledu dítěte se pomalu zasvěcujeme do reality případu a také do života a mezilidských vztahů.

Musím také podotknout, že ve mně autorka Lee vzbudila stejne silné pocity a emoce jako Rowlingová a Backman.. Mravní podtext, soucit, laskavost, dobro vs zlo..
Opravdu silný příběh, krásně a mile napsaný, doporučuji..

29.12.2019 5 z 5