Jančislava Jančislava komentáře u knih

Rychlá smrt Rychlá smrt Stephen Dobyns

Bohužel, jsem knihu nedočetla. Zůstala jsem v půlce a dál už to nejde. Děj je celkem předvídatelný a tím mě nudí. Do školy pro problémové děti nastoupí řediel, který přišel o ženu a dítě při požáru. Na škole ho nikdo nemá rád, nikdo mu nevěří, všichni si myslí, že je chce vyhodit. Je tam osud několika dětí a zaměstnanců. Ředitele někdo stále děsí a připomíná mu, že přišel o rodinu. Někdo tam samozřejmě umře a mezitím je na ředitele postupně navlékáno více pastí, někdo se mu chce pomstít nebo se ho zbavit. No třeba jí dám ještě někdy šanci a změním svůj komentář a hodnocení, ale zatím to nevidím.

11.07.2013 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Na tuto knihu jsem se hodně těšila a bohužel, musím říct, že mě trochu zklamala. Příběh jako takový, je pěkný a zajímavý. Na začátku knihy, kde je popisován pochod z Brna, jsem měla ztažený žaludek nad tím, čeho všeho jsou lidi schopni. Krutost, která se tam objevuje, je děsivá a neumím si představit, být na jejich místě a přežít se zdravím rozumem. Jaké bezpráví a bezmoc musely tyto ženy prožít a jejich život byl neutěšený až do konce. Jako vždy zůstali nepotrestáni ti, co nejvíc škodili a ještě si polepšili.
Co mi nevyhovovalo, byl styl, jakým je kniha psaná. Trochu zmateně nebo jak to říci. Děj občas přeskakoval a vracel se. Vždy mě nějakou událostí šokovala a to bez přípravy, že jsem si kolikrát musela odstavec či větu přečíst znovu, jestli jsem to dobře pochopila. Nějaké události nevyjasněné nebo naopak moc zdlouhavé.
Celkevě se mi kniha líbila, ale Žítkovské bohyně byly lepší. Časem jí dám ještě jednou a uvidíme, jak to půjde, když už vím, co čekat. Doporučit jí rozhodně můžu neb je to silný příběh. Dávám 4 a půl hvězdy.

09.07.2013 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Měla jsem tehdá v knihovně štěstí, že jsem sáhla po ní a náhodou se i trefila do prvního dílu :-) Kniha mě hned chytla a to tak, že jsem si jí a všechny další koupila! Deaver je pro mě mistr detektivky! Umí překvapit, udržet napětí a pokaždé, když si myslím, že vraha mám tak vzápětí zjistím, že nemám nic :-)

04.07.2013 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Ano už je konec, ach jo :-) Celá serie byla krásně napsaná! Je to svět kam jsem se utíkala ráda schovat. Serii jsem četla už několikrát a ještě budu. U takhle velkých serií mě vždy mrzí jedna věc - a to, že to má konec :-) Já si na ně zvyknu, mám je ráda, žiju s nima každý den a najednou jsou staří a zazvonil zvonec a pohádky je konec! Samozřejmě chápu, že to musí mít konec a že by to dál už mohla být jen slátanina ( viz. nekonečné seriály ), ale přesto mě to mrzí.
Na závěr bych řekla jen díky za příjemnou četbu a krásný útěk do kouzelnického světa!!

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zelená míle se opravdu dostane člověku pod kůži. Nádherný příběh u kterého nezůstal jeden kapesník suchý, což se mi tak často nestává! Kniha úžasná, film úžasný. Pokaždé, když si na ní vzpomenu, přejede mi po těle husí kůže. Příběh, který budu číst ještě několikrát!!

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Co na to říct? Tehdy to byla moje druhá kniha od Kinga ( po Osvícení ) a nenechala mě téměř usnout. Bála jsem se a nemohla se dočkat, jak to bude dál. Konec byl drsnej a ůžesnej. Určitě kniha, která se dá číst znovu!

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Kniha se mi četla dobře už od začátku. Děj mi zdlouhavý nepřišel, bavil mě všední život na škole. Užívala jsem si to , jako bych tam s nima byla. Samozřejmě propojení s knihou TO mě velice potěšilo. Mám ráda, když v nějaké jeho knize najdu postavy nebo děje, které z nám z minula, jako bych potkala staré známé :-) Já knihu doporučuju!!

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Knihy jsem přečetla jedním dechem, ačkoliv to na mě bylo moc romantické. Nicméně mě k tomu stále něco táhlo a upíry s vlkodlaky mám ráda. Poslední díl mě celkem bavil ovšem do chvíle, kdy Bella otěhotněla. V tu chvíli jsem knihu zavřela a odešla od ní. Po pár dnech jsem se vrátila, abych zjistila co bude dál. No už se to četlo hůř, hlavně pasáž s Jacobem, také mě nikdy moc nebavil. Po porodu už mě to zase bavilo. Konec se mi líbil i když nebyla bitva. Jo řekla bych, že to bylo hezké zakončení. Nejvíc mě bavila 1a 3. a nejhůř hodnotím 2.
Celkově pěkné a časem dám znovu, ale s pár vyjímkama :-)

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Je pravda, že mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale pak už to bylo dobré. Líbilo se mi propojení s Dolores Claibornovou, ten okamžik, kdy se navzájem uviděly a věděly, co se stalo. Je pravda, že po přečtení , jsem si říkala, pěkné, ale znovu ne. Tak uvidíme...:-)

03.07.2013 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Po přečtení se Ostrov Duma Key hned zařadil na první místo v mém žebříčku Kingovek! Četla jsem jí už několikrát a vždy se na ní těšim. Doporučuju jí i přátelům. Je to krásný příběh i děsivý! No úplně mě dostala! Mohu všem doporučit

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Řekla bych, že je to od ní asi nejhezčí kniha. Byla napínavá, dobře napsaná. Děj mi nepřišel zdlouhavý, četlo se to dobře. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustále opakující se - starý brachu :-) ale to je jenom taková drobnost. Takže závěr je, že bych tuto knihu klidně doporučila každému, kdo má chu't na dobrou detektivku!
Líbí se mi u této autorky, že používá postavy, které představí v knize předtím a zárově'n nevadí, když jste díl předtím nečetli.

23.06.2013 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Tato kniha mi ležela v knihovně asi pět let, protože mi kolegyně řekla, že je těžká na čtení. Tak jsem jí pořád odkládala a odkládala. Pak jsem viděla film a nepřišlo mi na tom nic nesrozumitelného a tak jsem se na ní konečně vrhla. Mrzí mě, že jsem jí tak dlouho nechala ležet, protože byla úžasná. Skvěle vytvořené postavy a děj. Měla jsem pocit, jako bych tam s nima byla! Myslela jsem na ní i v době, když jsem jí číst nemohla a těšila se na ní. Mohu jenom doporučit!

17.06.2013 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Kniha se mi líbila, bavila mě. Nemohu sice říct, že bych byla napjatá jak to dopadne, ale bylo to příjemné čtení. Je to třetí kniha, kterou jsem od ní četla a ted se chystám na čtvrtou :-) takže mohu s klidem doporučit!

08.06.2013 4 z 5

Temné vize Temné vize Stephen King

Nejlepší povídka Proměna kůže, přesně můj styl. Ještě se mi líbila Metastáza, Věnování, Vanni Fucci. Ostatní nic moc.

19.05.2013 4 z 5

Každé léto si ji berem s kamarádkou na koupaliště a čteme si :-) velmi nás pobaví ( i po padesáté :-) )

17.05.2013 5 z 5

Poselství Tarotu Poselství Tarotu Renata Herber

Opravdu povedená kniha k tarotům. Vše je tam jasně a přehledně popsané

17.05.2013 4 z 5

Až bude padat hvězda Až bude padat hvězda Valja Stýblová

Knihu jsem četla od kamarádky na základce, která o ní stále mluvila a stále četla do kola. Pěkný příběh u kterého jsem si tenkrát i poplakala.

17.05.2013 5 z 5

Opravdu oddechová kniha, na mě možná trochu moc :-) Hodnotím kladně, některé historky úsměvné, děj nekomplikovaný, ale poklidně se plynoucí dál. Kdo si chce odfrknout nechť si přečte Alana a jeho život :-)

17.05.2013 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Zajímavá kniha a pohled na věc. Samozřejmě smutné, ale čtivé. Mohu doporučit

08.05.2013 5 z 5

Sivá vlčice Sivá vlčice Jaroslav Holeček

Četla jsem v dětství několikrát, pěkná kniha, ale pamatuji se, že jsem měla problém přečíst smtný začátek, ale to je život. Jinak pěkný příběh a hezké fotky.

08.05.2013 5 z 5