Jančislava Jančislava komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak i já jsem se rozhodla Hanu přečíst a byla to síla. Příběh je psaný jasně a srozumitelně. Čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak se mi to moc líbilo. Na konci jsem i slzu pustila, což se mi stává zřídka. Často jsem četla, že jsou daleko lepší knihy o 2. světové válce, ale nemyslím, že poselstvím této knihy bylo podrobně popsat něco, co už bylo popsáno stokrát jinde. Já jsem ráda, že kniha se nepitvala ve všech detailech, na to už nemám žaludek.

27.12.2017 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem před chvílí dočetla a musím říct, že příběh je krásně napsaný, jestli se to dá o takovém tématu říct. Ač jsem se snažila necist problémy okolo knihy, tak přeci jen se ke mě několik informací dostalo, což mě připravilo o to "překvapení" kdy čtenáři dojde, cože se tam vlastně děje, co je v pozadí a přitom to tam celou dobu je. Ano kniha není veselá, ale bohužel takový život někdy je. Trochu se mi do knihy nechtělo, protože se mi nechtělo číst o určitých věcech, ale moje obavy byly téměř zbytečné. Paní Mornštajnova odvedla pěknou práci. Kniha se zabývá hlavně tím, jaký dopad má to, co zazijeme v dětství. Mě konec vlastně nepřišel tak špatný, udělala, co udělat musela a konečně ukončila minulost a možnost, aby se vše opakovalo. A vlastně tím odkryla ještě jedno tajemství. Mě se kniha moc líbila a pocity z ní se ve mě budou ještě nějaký čas rovnat.

22.06.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha se mi líbila moc. Osudy, které se prolínají napříč režimem i časem až se kruh uzavře. O řeholních řádech v době komunismu jsem nevěděla nic, vlastně. Za mě to byl výlet do neznáma a jsem za to ráda. Děkuji paní Tuckove, za to, že si dala takovou práci to vše sepsat a ještě příjemnou formou na čtení. Postava Evaristy je moje představa hrdiny.

25.08.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Noo tak to je silná kniha. Moc jsem nevěděla do čeho jdu, ale tohle jsem nečekala. Hodně silný příběh a napsaný tak jak ho snad dokáže napsat jen život. Klobouk dolů před ti, jak autorka vystihla pocity dítěte i matky. Při čtení jsem si vzpomněla, jak jsem jako malá také kolikrát raději mlčela, protože jsem si styděla a přitom šlo o maličkosti a jak to asi na druhé působilo. Děkuji za připomenutí.
Tolik neporozumeni v jedné rodině... matka, co chce jen dokonalost a otec slaboch a (sprosté slovo).... Do těchto dvou se mi špatně vcitovalo a chapalo proč se tak chovají.
Knihu jsem si půjčila, že si přečtu pár kapitol. V půli knihy jsem si řekla, že už je to jedno jestli půjdu spát teď nebo to doctu. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a přesto, že je po půlnoci nemůžu usnout. Příběh se mi pořád honí v hlavě. Opravdu výborně napsané.

29.04.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Krásná kniha, krásný příběh. Příběhy několika lidí pohledem třetí osoby a to myšky. Moc krásně napsané a znovu se mi potvrdilo, že lidé mají vždycky důvod proč se nějak chovají. Každý má v sobě krivdu, své tajemství a my do něho nevidíme. Zároveň nám naše tajemství dokáží život a pěkně znepříjemnit. Jak je důležité mluvit o svém trápení. Moc děkuji za tuto knihu.

04.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl se mi líbil o kousek více než první. Byl možná trochu smutnější a bylo v něm spousty bezmoci. Jsem zvědavá na další díl.

16.05.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Na knihu jsem dlouho čekala v knihovně a jsem ráda, že jsem se nakonec dočkala. Moc hezká, smutná, jemná, drsná, odvážná... V hlavě mi dlouho zůstane vůně heřmánku.

22.06.2020 5 z 5

Knihu jsem měla dlouho v merku a konečně ji v knihovně měli. Mě se čtení líbilo. Líbilo se mi více úhlů pohledu na jednu situaci a že vlastně nic není jen černobílé. Já jsem spokojená.

10.03.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Příběh se mi líbil a to zvláště první část, kdy to bylo takové příjemné, vše šlo krásně až do určité chvíle (na kterou jsem čekala a vlastně ji ani nechtěla). Pak se vše obrátí vzhůru nohama. Sama jsem přemýšlela, jak bych se chovala, co bych cítila, kdybych měla takového souseda. Zajímavé bylo kouknout na to trochu z druhé strany, ale můj postoj by to asi moc nezměnilo. Jinak bych si také přála rozumět zahradě tak jako on. Děkuji za příběh a zamyšlení.

29.12.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

I když knihy této spisovatelky vyloženě nevyhledavam, tak tato se mi líbila. Příběh se četl rychle, napětí bylo celou knihu a o podezřelé rozhodně nebyla nouze. Kniha je čtivá a hodnotím ji na pět hvězd.

15.03.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Další kniha od P. Dvořákové a jsem opět spokojená. Kniha je čtivě napsaná a lékařské prostředí docela pěkně popsané. Hlavní hrdina já místy sympaťák a místy na blbec. Celkově mě to bavilo.

31.01.2023 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Další pěkná kniha od paní Dvořákové. Všechny tři povídky byly zajímavé. Nejvíce mě bavila asi ta druhá a třetí. U každé jsem cítila trochu vzteku, ale nevím jestli víc na muže nebo na ty ženy (u těch jsem cítila i porozumění). Takže kniha emoce vyvolat umí a témata jsou pěkně vybraná. Paní Dvořáková se opravdu dokáže dostat čtenáři pod kůži. Knihu mohu rozhodně doporučit.

01.12.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moje první kniha od p. Hanišové a musím říct, že se mi líbila. Příběh byl hezky napsaný. Jediné, co se mi na knize vadilo, byl konec, který nebyl uzavřený. Nemám ráda, když po takovém příběhu zůstává otevřený.

27.01.2023 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha se četla moc pěkně, styl psaní je velmi čtivý a samotný příběh zajímavý. Když jsem se dostala na konec, měla jsem spousty otázek a chuť napsat autorovi co dál jako? No nic i tak to byl krásný příběh. Děkuji.

24.05.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Zajímavá kniha a jsem ráda, že jsem se o doktorce Kalalove dozvěděla. Její život je velmi zajímavý. Sice bych ocenila více detailů, zvláště že života v Bagdádu a o jejich pacientkach, ale i tak jsem spokojená.

22.12.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Na knihu jsem četla pěkné recenze tak jsem si ji v knihovně půjčila. Celkově se mi kniha líbila, bylo krásné číst o bažině a o tom jak viděla a splynula s přírodou. Nicméně mě kniha až tak úplně nechytla. Jakoby tam ještě něco chybělo. Za přečtení určitě stojí.

06.03.2023 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Moje druhá knížka od pana Zibury a jsem spokojená. Na jeho styl vyprávění jsem si zvykla a knihu jsem si užila. Díky němu jsem poznala zase kus naší země a dozvěděla se zajímavosti o kterých jsem nic netušila. Děkuji za příjemnou jízdu.

05.04.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Knihu jsem dlouho vyhlížela a konečně se dočkala. Já jsem s knihou spokojená, opět tajemství, které se táhne celou knihou a je vlastně jiné než se celou dobu naznačuje, stejně jako v jiných jejich knihách. Mě se příběh líbil, hezky se četl a byl napínavý a zároveň takový milý. Sice to nebude kniha, kterou bych měla potřebu brzy číst znovu, jako její jiné knihy, ale i tak jsem za ní ráda.

26.01.2024 5 z 5

Moc hezky zpracováno a napsáno. Vzhledem k tomu, že jsem četla i Alzbetu a Ninu tak mi vše hezky zapadlo do sebe. Příběh je napsán opravdově a stojí za to ho přečíst.

04.09.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Opět krásná kniha od mého oblíbeného spisovatele. Číst jeho knihy je jako se vrátit domů. Pohádka se mi líbila jen konec mi trochu drhl. Nebyl špatný jako takový jen trochu kostrbaty nebo jak to říct. Nicméně celkově jsem spokojená.

15.07.2023 5 z 5