Janča089 Janča089 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Do knihy se mi zpočátku moc nechtělo, nevěděla jsem pořádně o čem je a obyčejně nečtu podobný žánr. Když se mi ale doslova dostala do ruky a zkusila jsem se začíst, začetla jsem se hodně a teď nemohu příběh pustit z hlavy, jako většinu ostatních "obyčejných" knih.
Strašně silný příběh. Hezký a strašný zároveň. Psané skutečně tak, jak slibuje obálka - měla jsem pocit, že sleduji napínavý film.

08.11.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Milá, hezká kniha.
Taková čistá a jiná než tucty ostatních.
Hodně o zapomenuté a nedoceněné přírodě. Trocha romantické lásky a lehká nedrastická krimi zápletka dodala příběhu příjemné napětí. Na čtení jsem se těšila.
Dovedu si představit jako krásný film.

15.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mimo jiné skvělé prolínání kapitol - střídání vypravěčů a časových linií a střetnutí všeho v kapitole poslední.

21.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Četla jsem v poslední době víc českých a podle mého názoru kvalitních knih, že tuhle teď nějak nedokážu ocenit. Přišlo mi to psané celé tak nějak jednoduše, povrchně. Hlavně aby to bylo plné zvratů, ale nevím, jestli už to nebylo moc překombinované..

17.12.2020 2 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Silné lidské příběhy a tragické osudy zasazené do nelehké válečné doby. Neveselá kniha mé oblíbené autorky, která vás hned od první strany vtáhne do děje a krásně se čte.
Tato kniha mi hodně připomínala knihy Aleny Mornštajnové.

24.01.2021 5 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Jak je možné, že není o této autorce více slyšet a není více vidět?!
Vynikající kniha, chci napsat: dokonalý příběh, skvěle vykreslené postavy a jejich propojení, popis prostředí i hořká realita života..!

25.03.2020 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Originální příběh!
Četlo se dobře, jen mě zpočátku trochu rušilo, že Rachel vyprávěla v 1. osobě, v ich formě a kapitoly z pohledu Suzie byly ve 3. osobě.
Je pravda, že obě hrdinky mi také přišly trochu naivní, ale procitnutí na konci příběhu a zase trochu promluvení do duše čtenáře to pak vyrovnalo.
Doporučuji.

04.09.2019 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Čtení mě bavilo, opravdu taková nenáročná oddychovka, kde první polovina vypadala slibněji.
Určitě si ráda přečtu i další knihu od autora.
Ale zároveň tentokrát souhlasím s mnoha předchozími, ne jen pochvalnými, komentáři.
SPOILER
Např. Aleš nikdy neřešil peníze (ani miliony), lítal po světě, pořizoval co viděl a i přes svoji nějakou vnitřní nespokojenost šlo v jeho životě vlastně všechno hladce. Všechny problémy vždy hladce vyřešil, vždy měl komu zavolat o pomoc. Holky byly obě geniální, oběma vše klaplo. Také jsem čekala nějaký zvrat v souvislosti s Kurtem, ale také vlastně hladký průběh.
Známé osobnosti a celebrity na mě s přibývajícím množstvím začaly působit spíše rušivě.
A opakující se sexuální scény s dalšími ženami mi nepřišly zábavné nebo eroticky nabité.
Postavy opravdu poznáváme spíše jen dost povrchně.
Předchozí knihy od P. Hartla se mi líbily víc.

10.01.2022 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Nenáročné oddychové pohodové čtení na letní odpoledne. Sáhnu i po dalším dílu.

26.02.2021 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Zase parádní počtení! Větší množství postav, které jsou mezi sebou nějak vzájemně propojeni, příjemný popis krajiny, prostředí a místní atmosféry. Příběh rozhodně nenudí, postupně se odkrývají různá tajemství a spojitosti. Těším se na další knihy od této autorky!

02.11.2018 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Kniha se opravdu rozjížděla možná trochu pomaleji, ale od poloviny už to opravdu frčelo. Zápletka byla originální, jiná, než všechny ty současné bestsellery. Nechybělo napětí a potřeba někomu v příběhu fandit.

07.05.2024 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Zase na to stejné brdo jako autorovy předchozí knihy. Tady mi to navíc ani nepřišlo moc reálné, ta pohádka na konci. Jeste mám doma od autora jednu knihu, pokud mě nepřesvědčí, asi už po dalších jeho knihách nesáhnu.

06.09.2020 2 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Uf. Jsem ráda, že to mám odbyté! V jednu chvíli už jsem četla ob řádek a nevěřila, že to dočtu.
Asi nedokážu pochopit hloubku myšlenky (nemužů v tomto případě napsat ani příběhu), pokud tam byla. Mám chuť jen říct: co to bylo za slátaninu? A to se mi předchozí knihy od autorky hodně líbily.
Jednu hvězdičku dávám snad jen za to, že jsem tam potkala stopy jejího humoru, který mě v jejím předchozím psaní bavil.

03.08.2020 1 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Úžasné! Na knihu jsem se moc těšila a splnila (snad i předčila) má očekávání. Nádherně popsaná příroda, vždy když jsem knihu otevřela jsem se ocitla přímo tam a jako v jiném světě. Postavy jsou ze života, skutečné, krásně vykreslené. Příběh pěkně propletený, kromě hlavní zápletky i další dějové linie (např. pytláctví), které autorka také nepopisuje vůbec jen povrchně. Baví mě kapitoly vyprávěné z pohledu různých osob. Pokud má kniha i negativa, nehodlám nad nimi přemýšlet a už teď se těším na další její knihu!

02.10.2019 5 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Moje první kniha od této autorky a hned jsem si běžela do knihovny pro další. Příběhy se mi výborně četly, byly promyšlené, napínavé (i přesto, že někdy trochu předvídatelné) a námět neotřepaný. Za mě skvělé, doporučuji!

06.12.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

V prvních dílech mě Erika hodně štvala, teď už je mi sympatičtější.
V knize mě hodně bavilo jak se prolínaly kapitoly vyšetřování vražd a kapitoly vyprávěné z pohledu vraha. I přesto, že vraha známe byl příběh napínavý a nebylo jasné jak vše dopadne.
Ráda si přečtu i další díl.

22.08.2019 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Pro mě mohl autor vypustit uprostřed asi 200 stran. Měla jsem pocit, že tam byly zbytečně nacpané situace, které měly knihu jen zdramatizovat, ale s hlavní zápletkou ani nesouvisely a přišly mi nepodstatné, uměle napasované do děje. Pro mě naopak věci podstatné byly málo vykreslené, konec vzal rychlý spád a bohužel mě moc nenadchnul. Čekala jsem od knihy víc.

29.05.2018 2 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Také v knize vidím spíše román, drama. Žádná "překombinovaná smršť". Detektivní zápletka byla skoro vedlejší.
Nevím, zda pro mě bylo úplně vše uvěřitelné, ale je pravda, že svět je někdy malý a překvapivé věci se dějí.
Navíc příjemné popisy prostředí.

07.08.2021 4 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Ještě lepší než jsem čekala. Zdánlivě obyčejné povídky/lidské příběhy, ale se silnou myšlenou nebo velkým překvapením na konci. Uvítala bych druhý díl knihy (přeživších hrdinů).

23.07.2020 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Možná opravdu takový "bolavý" styl psaní, pochmurný a zároveň krásný, který v člověku něco zanechá. Stejně jako první díl Do tmy. Posledních pár řádek této knihy mě donutilo se pousmát.
Je vidět, že autorka to s českým jazykem umí.

19.06.2020 4 z 5