janasim Online janasim komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Hodně špatné je, že jsem knihu dočetla ve chvíli, kdy manžel není doma, takže zamykám na tisíc západů a zítra jdu spát k rodičům :-)
Toto byl jeden z nejlepších psychologických thrillerů, jaký jsem kdy četla. Už tolikrát jsem si myslela, že vím, co se stalo a pokaždé byly mé teorie rozmetány a závěr mě už jen dorazil. To jsem nečekala. Čtivé, dechberoucí, nervy drásající, šokující,... Pro mě osobně byl thriller děsivější, protože ta, o kterou tu šlo, se jmenovala stejně jako má dcera. Kdybych to věděla hned na začátku, tak knihu ani nečtu.
Bylo to opravdu výborně vymyšlené. Myslím, že na tuto knihu jen tak nezapomenu.

04.06.2021 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Opět jsem dojatá, opět přemýšlím nad tím starouškem, kterého mám u rodičů a který mě doprovázel v době mého dospívání. Příběh je velmi čtivý, plný zajímavých myšlenek, lásky, smutku, bolesti, odvahy, přátelství a věrnosti. Tato kniha by měla být čtena.

19.03.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Dlouho jsem sbírala odvahu tuto knihu si koupit a přečíst, ale protože pojednává o tématu, o kterém je třeba psát, přemýšlet, diskutovat,..., četla jsem a bolelo to. Kniha je skutečně výborně napsaná, čtivě, srozumitelně, emotivně. Zároveň ji nemůžete rychle přelouskat (alespoň já jsem to tak měla), protože musíte přemýšlet, ptát se, odpočinout si. Uvědomujete si, jak je takový patnáctiletý teenager pod slupkou drsoně, co má všechno na háku, ještě nedozrálé lehce zmanipulovatelné dítě a jak je důležité koho v životě potká a kdo se podílí na jeho životě a jak ho může ovlivnit i v době, kdy už s ním nebude. Tuto knihu budu doporučovat, nechám si ji v mé knihovně, ale číst znovu už ji nesvedu...

21.01.2021 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Pozor! Mluví k vám kapitán! Už tato věta mě fascinuje a slibuje nevšední zážitek. O létání a letadla se nijak zvlášť nezajímám, a přesto jsem se na tuto knížku těšila. Rozhovor krásně plynul a dokonce i technické věci ohledně Airbusu A380 mi přišly velmi zajímavé. Věděli jste, že stát se pilotem stojí nejen velké peníze, ale i úsilí a téměř každodenni vzdělání? A že Petřínská rozhledna je proti A380 prdítko? A kde je slunce a obloha nejhezčí?
K tomu přidejte život jednoho sexy chlapa v uniformě, to prostě chcete číst.

21.03.2022 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Tak já nevím. Je to mnou nebo tou knihou? Vážně to bylo opět super! Nikdy by mě nenapadlo, že pohádky, které znám, mohou mít takové pokračování. Motivy chování některých postav vás dokážou tak obměkčit, že vám jich skutečně bude líto,
i přestože jste je do teď nenáviděli. Toto prostě chcete číst, věřte mi.

19.10.2021 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Knihu tohoto formátu jsem potřebovala, po těžkém tématu mi velmi sedla. Oddechovka, u které se zasmějete. Je ale pravda, že první díl mě bavil více. Tady mi už některé vtípky přišly zbytečné, prvoplánové, už toho prostě bylo moc, ale i tak je kniha fajn.

23.01.2021 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

S tématem nevěstince v koncentračním táboře jsem se ještě v literatuře nesetkala. Je to zase trochu jiný pohled a to mě lákalo. Kniha se určitě dobře čte. Měla jsem ale pocit, že Marjike je se vším tak nějak smířená. Tím nemyslím, že se měla dozorcům postavit. Spíš mám na mysli vnitŕí bouři, emoce... Lucianův příběh mě seznámil s juntou, o které jsem nic nevěděla a připomenul to, že byť již uplynulo mnoho let od 2.sv.války, ne všechny boje a zrůdnosti jsou skočeny.

13.10.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslední aristokratka vás určitě pobaví, zasmějete se a to i hlučně. Nevím, co bych k tomu mohla ještě víc dodat, snad jen, že se těším na druhý díl a dávejte pozor, ať nejste za blázny. Lidé dnes nejsou moc zvyklí smát se nahlas.

04.09.2016 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Ač léto a vedro (možná právě proto), jsem zvolila příběh z horských sjezdovek. Autorku mám moc ráda. Nepochybuju o tom, že se mi každá její kniha bude líbit a ani u této to nebylo jiné. Nemůžu říct, že by se tento román zařadil mezi mé favority, ale i tak byl fajn a vzbudil můj zájem o Švýcarsko, jeho kuchyni a turistická zákoutí.

26.09.2023 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Od začátku do konce budete vědět, kam déj směřuje, vánoční kýč a klišé nemá šanci se schovat, ale... To bylo tak krásně uklidňující... Žádný stres, nervy, shon. Pouze vánoční pohoda na každé stránce. Toto jsem opravdu potřebovala, srdíčko se mi tak radovalo, cukroví se jedlo, kakao vařilo...
Já chci taky do vánočního tábora, nosit vánoční svetry, hrát vánoční hry, zdobit stromky, péct cukroví, sáňkovat,... To bych si uživala. Tak možná příští rok.

15.03.2022 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Opět pecka! Jsem nadšená, šokovaná a těším se na další díl. Stávám se fanynkou Chrise Colfra a doporučuju, kde můžu.

24.01.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Ačkoli jsem se v první třetině od příběhu nemohla odtrhnout, závěr mě nepřesvědčil. Námět je super, celkem dobře zpravovaný, ale ten konec strašně překombinovaný. Už mi to tam prostě nesedělo.

25.12.2021 4 z 5

Sešit s tátovými recepty Sešit s tátovými recepty Jacky Durand

Tato kniha není pro každého. Je velmi snová, nostalgická. Dobře se bude číst čtenáři, který je ochoten se zastavit, věnovat jí svůj čas, vychutnat si každé slovo, vzpomínku. Je to kniha o jídle, o francouzské kuchyni. Tak lehce plyne, ačkoli děj není úplně jednoduchý. Kdo by chtěl svižnou jednohubku, kterou přelouskne za běžného ruchu, ten s touto knihou spokojen nebude. Je třeba se ponořit do klidu a nechat ji rozeznít v hlavě i srdci.

28.04.2021 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Karlíka jsem si moc přála přečíst. Ačkoli je to kniha určená především dětem, bála jsem se jí s dcerou číst, protože filmové zpracování je sice krásné, ale poněkud temné, podle mě pro dítě místy děsivé. S dcerou jsem ale nakonec četla a Karlíka si moc oblíbila.

07.02.2021 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Bohumil Říha

Klasika, která nezklame. Kdo by neměl rád tuto malou holčičku. Zpracování Bohumila Říhy je určeno i pro malé začinající čtenáře. Doporučuji i animovaný seriál.

08.12.2020 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Malinko jsem se této knihy bála. Neměla jsem chuť na ponuré čtení plné smutku z nemoci, ale i tak jsem se do čtení pustila a nelituji. Na příběhu je vidět, že i člověk s demencí toho může hodně dát a že i senioři s tímto onemocněním mohou být nejlepšími babickami a dědečky. Je poznat, že autorka vychází z vlastních zkušeností a dokázala je podat milým, odlehčeným stylem. Hvězdičku strhávám za to, že mi některé události přišly neskutečné vzhledem k věku Tildy.

06.09.2020 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

To jako vážně?! Jen 137 čtenářů na DK tuto knihu četlo? To je taková škoda! Se mnou šla tato kniha i na Praděd. Bylo to naprosté pohlazení po duši. Nejen že se kniha krásně četla, ale jednotlivá vyprávění do sebe tak skvěle zapadala, jako kdyby to byl jeden příběh. Postavy byly sympaťáci, kterým jsem skutečně fandila, prostředí obchodního domu se mi taky moc líbilo. Jako bych sledovala filmové plátno. A koktejlky....bože, ty tak lehce vše spojovaly... Opravdu velmi doporučuji!

18.08.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Cukrárna v Paříži. Ani nevím, co víc bych k tomu měla dodat. Opět to bylo tak krásné, romantické, sladké, milé... Autorka je prostě už mojí srdcovkou. Čtení jejích knih mi dělá skutečně dobře. No a tentokrát mám i chuť přihlásit se do cukrářského kurzu a naučit se pár sladkých dobrot.

21.04.2020 5 z 5

Snad právě proto, že je tato knížka tak útlá, vám nesmírně pohladí duši. Mohli byste ji mít přečtenou za chviličku, ale to, jak je poetická, snová, je třeba si pomsloučku vychutnávat. Se čtením mi přibývala chuť ponořit se do příběhu a nad haiku, kterému jsem na prvních stránkách nerozuměla, jsem se víc a víc rozplývala. Je to dokonalé. Připomnělo mi to drobet i film Amelie z Montmartru. A ke kráse obáĺky i toho, co je uvnitř, myslím, nemusím nic dodávat.

31.03.2020 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak to byl vážně nářez! To jak se příběh nakonec vyvinul,zápletka,která byla úplně jiná,než jsem si původně myslela,bylo prostě dechberoucí, napínavé, neodložitelné...

25.09.2018 5 z 5