JanaProchazka JanaProchazka komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Je to sice oddychovka, ale clovek si pri jejim cteni nepripada hloupe, knihu jsem precetla za den!

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto mě to strhlo. Skvělé.

20.10.2021

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Opravdu je to ten typ knihy, ke které se budete vracet v momentech, kdy budete potřebovat pozvednout na duchu. Doporučuji všem. Silný příběh.

22.10.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Super kniha, se super neotrelou zapletkou, ke konci me trochu nudila, ale pet hvezd si zaslouzi i tak.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Opět skvěle napsaný a vystavěný román.

13.04.2023 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Tohle je moc povedená a poetická kniha, kterou jsem si užila od začátku do konce.

22.10.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha měla spád, nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle vykreslené postavy.

20.10.2021 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Tohle je moje dětství, knihu mi čítávala babička a já doufám, že jí taky jednou budu číst svým vnoučatům, je krásně napsaná. Úplně mě při pohledu na jějí obálku jímá nostalgie.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Další kniha o místě, kam se asi jen tak nepodívám. I to byl důvod, proč jsem po této knize sáhla a zklamaná rozhodně nejsem. Příběh je čtivý, místy vtipný a popis reálií mi připadá úžasný, dost jsem se toho dozvěděla a moc této mladé autorce fandím.

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Miluju to tajemno, které mě a tomto příběhu fascinuje už od mala!

23.11.2020 5 z 5

Uplynulé dny jsem strávila s českými autorkami a neudělala jsem chybu. Kniha Hájovna je napsána velmi krásným jazykem, přečteni za dva dny.
Líbí se mi styl, to, že autorka nejde čtenáři na ruku a nechává spoustu věcí, situací atd. na naší fantazii.
Doporučuju všem!

05.03.2024 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Dalsi z rads knih A. M., ktera nezklame, cte se rychle, je skvele napsana.

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Tohle je přesně dobrodružství podle mého gusta! Amerika, nepatetická Amerika nutno poznamenat, špinaví chlapi a protloukání se od ničeho k ničemu. Ta kniha je podle mě především o svobodě, kterou potřebujeme v dnešní době možná víc než kdy dřív právě proto, že se dobrovolně uvrhujeme do nesvobody v rámci rodin, zaměstnání a vztahů. Tzv. Beat Generation mě formovala a tahle kniha byla první z tého várky. Sice není moc obratně napsaná, ale chybu je možné hledat v překladu.

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Je to snové, místy nesmyslné a mistrně napsané!

20.10.2021 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Klasika, miluju tohle zpracování... Dojemné a pravdivé.

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Životy, nad nimiž se vznášejí hory a procházejí jimi.
Tato kniha nesází na strhující filmový děj, ale na emoce, které však neždímá nýbrž jen naťukává a záleží na schopnosti každého z nás, prožívat hluboce či nikoliv. Je to čirá krása, tato kniha.

15.03.2024 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Překrásný příběh a soužití dvou přítelkyň. Líbila se mi jejich čistota, přemýšlení o světě i o vztazích. Román se krásně četl, místy byl i napínavý. Vřele doporučuji.

21.12.2023 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nejdřív mi to připadalo jako jedno velký klišé, ale na konci jsem si nepřála nic jiného než aby byli spolu. Skvělá a napínavá kniha.

22.10.2021

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Méně známá kniha tohoto autora, ale podle mě jedna z nejlepších. Ne-li nejlepší.

Pán much Pán much William Golding

Skvělá sociologická studie na téma "člověk pod tíhou strachu" zabalená do celkem dobrodružného a čtivého hávu.