Navzdory básník zpívá přehled

Navzdory básník zpívá https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295/navzdory-basnik-zpiva.jpg 5 973 973

Historický román s životopisnou tematikou o osudech středověkého francouzského básníka Françoise Villona. Dějově bohatý román, v němž ožívá středověká Francie s ohromující nádherou šlechtických sídel, špínou chudinských uliček a s nevázaným uličnictvím studentů i vznešeností církevních hodnostářů. V tomto světě žije básník Villon – podivuhodný člověk, darebák s duší dítěte, věčný rebel.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Navzdory básník zpívá. Přihlašte se a napište ho.

MarcoPolo936
10.12.2023 5 z 5

Další nalezenec v domácí knihovně. Skvělá kniha, krásný styl psaní a překlad veršů Jarmilou Loukotkovou, plus podařené ilustrace J. Mištěry . Když tak v duchu pohlížím na koloběh žití, jak se špatní radují, dobří bolest cítí, jak i věrnost vymírá, čest jak posměch klidí, myslím si, že neřídí nikdo kroky lidí..

ondra295
02.11.2023 5 z 5

Díky této knize mám na Villona úplně jiný pohled - je to kvalitně napsané a čtivé dílo, které je navíc plné zajímavých informací o životě jednoho z největších básníků světových dějin. Jeho básně pak ve světle toho všeho, co si prožil, dostávají nový rozměr a jeho tvorbu díky tomu člověk dokáže ještě více ocenit. Villon byl totiž nejenom velkým básníkem, ale i jedinečnou osobností, která v divoké době sice udělala spoustu chyb, ale nikdy neupustila od svých názorů a ideálů.

stanislava9718
15.05.2023 3 z 5

Dříve to byla povinná četba, spisovatel napsal jak je již uvedeno čtivý román básníka Francoise Villona. Jeho život nebyl jednoduchý a svůj život vložil do svých básní.

42 říjnových eknih zdarma

25.10.2020

Kniha Navzdory básník zpívá v seznamech

v Právě čtených15x
v Přečtených1 501x