jana1941 jana1941 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velmi čtivá a napínavá kniha. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah ...

17.01.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tohle byla moje třetí kniha od autorky a určitě nebyla poslední. Kniha se čte velmi dobře a rychle. Děj má spád a nejsou tam zbytečně nudné pasáže, takže žádná nuda a jen to frčí od začátku až do konce. Rozhodně je to kniha, u které se člověk nenudí.

10.07.2021 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Robotham opět nezklamal. Napínavé a hezky propracované čtení. Těším se na Štvance, který na mě již čeká.

04.07.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Opět super. Napínavé, čtivé a nápadité. Brzy by měl vyjít další díl, tak ten si určitě nenechám ujít.

18.11.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Oproti několika předchozím dílům byl tenhle trochu lepší, ale i tak mi bohužel přijde, že jsou autorčiny knihy tak nějak lehce předvídatelné a navzájem sobě dost podobné. Možná to je tím, že čtu všechny knihy hned po sobě a už se mi to přejedlo, těžko říct. Každopádně zbývající díly přečtu časem určitě taky.

28.10.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Zase jedna z knih, která se čte sama a hlavně člověka baví. Dle ohlasů na celou sérii autorčiných knih, jsem měla jisté očekávání a to kniha splnila. Děj hezky plynul a nebylo to zbytečně překombinované, jako u některých knih. Za mě to prostě bylo fajn oddechové čtení a nelituji, že jsou v mé frontě na přečtení všechny dosud vydané autorčiny knihy.

19.08.2020 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tak tohle bylo fajn. Kniha se četla dobře a příběh je napínavý a nepředvídatelný. Dost mi ale vadily poznámky překladatelky, po otevření knihy jsem se zděsila, kolik jich je, naštěstí jich pak bylo méně.

29.07.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Tak tohle byla pecka. Číst jsem začínala s obavami, že to bude příběh o trapném hašteření několika puberťaček a bude to asi nuda. Ale jak kniha postupovala, bylo příběh velmi napínavý a kniha se mi těžko odkládala. Doufám, že autor bude se psaním takových skvělých knih pokračovat.

22.07.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Pohodové oddechové čtení, které člověka chytne a nepustí až do konce. Byla to moje první autorčina kniha a určitě si ráda přečtu další, až si zase budu chtít odpočinout od thrillerů.

12.06.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tohle bylo opět super. Je to moje druhá přečtená kniha Jodi Picoult a nezklamala, stejně jako ta první. Kniha se četla skvěle a hlavně u několika posledních stránek nešlo přestat. Těším se na další autorčiny knížky.

19.09.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Občas trochu překombinované a těžko uvěřitelné. Konec byl zvláštní, asi se mi nelíbilo, jakým směrem se děj ubíral. Jako celek ale dajn čtení. Kniha se čte sama a je to jedna z těch, kdy to člověka nutí číst dál a dál.

26.05.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čtivá a napínavá kniha, přečtena skoro na jeden zátah.

17.01.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Stejně skvělá jako předchzí autorovy knihy, těším se na další ...

17.01.2019 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Asi nejslabší z celé série, občas jsem se zasmála, ale už ne tolik jako u předchozích, škoda. Třeba bude další kniha lepší.

14.12.2021 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tak tohle byla bomba. Myslela jsem si, že už všechny thrillery budou tak nějak stejné, ale tenhle je jiný. Kniha je velmi čtivá, propracovaná a ani chvíli mě nenudila. Super, víc takových knih.

27.09.2021 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Pravdou je, že kdybych předem věděla, o čem kniha je, že to bude tak trochu scifi, asi bych od ní dala ruce pryč. Nicméně mě kniha mile překvapila. Díky krátkým kapitolám šlo čtení rychle a zvědavost mě hnala kupředu. Konec trochu zklamal, ale i tak knihu hodnotím kladně.

21.03.2021 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kolem této knihy jsem se motala celkem dlouho, než jsem se konečně dokopala, abych ji přečetla. Dost jsem od knihy očekávala, protože jsem na autorku slyšela samou chválu. Jako první se mi do ruky tedy dostala tahle její knihy. Musím ale říct, že mé očekáván se nenaplnilo. Kniha je čtivá, zápletka a rozuzlení zajímavé a překvapující, ale něco tomu chybělo a místy mě to nějak nudilo. Kniha neurazí, ale ani nijak nenadchne. Ale určitě dám autorčiným knihám ještě šanci.

14.03.2021 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Kniha je skvěle napsaná. Trochu pomaleji se rozjížděla a mě tak trvalo, než jsem se začetla, ale pak mě děj vtáhl a nepustil. Super!

05.11.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Obě předchozí autorovy knihy byly skvělé, takže na tuhle jsem se dost těšila, ale jsem zklamaná. Celé to bylo takové nějaké zmatené a vlastně jsem chvílemi nechápala co se děje a asi to nevím do teď. O čem to bylo? Nevím.

04.07.2020 4 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Fajn kniha, která je čtivá. Místy to byla nuda, hlavně teda na začátku, ale pak to nabralo spád a četlo se samo.

09.05.2020 4 z 5