jana1306 jana1306 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě povedená kniha. Napínavá od začátku skoro do konce a neni nic předem předvídatelné. Těším se na další díl s Erikou Fosterovou :-)

15.02.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Na pokračování příběhu o Louise jsem se těšila a po přečtení jsem nějak rozčarovaná. Sam si mě získal hned. Ale již o první zmíňce bylo jasné, že to bude on, náhrada za Willa. Trochu jako červená knihovna i když ne s klasickým happy endem, jak to většinou bývá. Za mě první díl byla naprostá jednička, ale u pokračování to bohužel říct nemůžu.

29.12.2016 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět děj plný zvratů, tak jak je u autora zvykem. Napínavý děj skoro až do konce. Nedalo se knihu odložit:) Za sebe hodnotím jako druhou nejlepší, hned po Sněhulákovi. Jen souhlasím s tím, že si nedovedu představit, jak člověk může mluvit s vykloubenou čelistí. Přesto se těším na další díl;)

26.01.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Po pravdě řečeno jsem si myslela, že jí ani nedočtu. Příběh o věčně bručounovi, co jen buzeruje....No, po pár kapitolách jsem se začetla, brečela i se smála. Neuvěřitelně na mě kniha zapůsobila, takže vřele doporučuji.

03.08.2015 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Právě dočteno. Překvapilo mě, že ač česká autorka, zvolila děj v New Yorku. Příběh pěkný, zajímavý a pro mě nečekané obraty... samozřejmě, že jsem u toho zaslzela. Za mě palec nahoru a těším se na další díla od autorky :)

23.06.2015 4 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Nenáročná knížka i když mě nezaujala tolik, jako P.S.Miluji tě a Kdybys mě teď viděla. Přišlo mi to chvílemi zdlouhavé a souhlasím s ostatními, že byl úžasně vyjádřen vztah tatínka a Joyce, to bylo dojemné.

19.06.2015 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Právě dočteno....brečela jsem snad od první kapitoly průběžně celou knihou;) Dojemný příběh u kterého si člověk popláče ale také od srdce zasměje :) Přesto mi je po přečtení knihy smutno.

26.05.2015 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Právě dočtena a moc se mi líbila. Začetla jsem se od první stránky a nedovedla jsem přestat. Dojemný příběh, který v člověku probouzí zapomenuté dítě a předává skryté ponaučení. Ivan by se mi taky líbil ;) Už se těším na další knihu od C.A. Doufám, že už nebudu tolik brečet, jako u této ;) Opravdu na mě moc zapůsobila.

22.05.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Dobrá oddychovka. Přečetla jsem jí na odpoledne a dost mě pobavila. Opravdu vtipný způsob psaní, který zaujme. Je to první knížka od této autorky, co jsem četla ráda si přečtu i jiná díla.

07.05.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Za mě povedená kniha :-) Líbilo se mi prolínání příběhů a doslov byl překvapující :-) Ráda si přečtu další knihy od autorky :-)

06.05.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Mě se kniha velice líbila. Začetla jsem se hned od začátku. Po přečtení knih od J.Greena (Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky) jsem věděla, že předem nevím, jak vše dopadne a tak jsem radši nic neočekávala a nechala se překvapit. Opět J.G. nezklamal :-) Opět při čtení knihy čtenáře "donutil" k přemýšlení o životě a moc se mi líbilo použití metafor. Za mě knihu doporučuji a těším se na další jeho díla :-)

29.04.2015 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Ze začátku mi trvalo, než jsem se zorientovala v osobách, kterých tam bylo dost. Kladně hodnotím popis všech osob, kladných, záporných, člověk měl oboustranný pohled na věc. Závěr mě tedy dostal, ten byl nečekaný. Ale vím, že k této knize se už nevrátím. Trvalo mi dlouho, než jsem se začetla;)

27.04.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dlouho se mi nestalo, aby mi trvalo tak dlouho, než se začtu. Bohužel teď se mi to stalo až skoro do půlky knihy, ale byla jsem zvědavá na konec, takže jsem jí neodložila. Souhlasím s tím, že některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé. Námět dobrý, ale občas mi to přišlo přitažené za vlasy a konec byl takový "nijaký". Oceňuji zvraty v příběhu a popis z pohledu obou zúčastněných :)

05.04.2015 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Velmi pěkná knížka, od které je problém se odtrhnout, takže jsem jí s výjimkou 6tihodinového spánku přečetla na jeden zátah ;) Není to jen romantika, má to spád, překvapení a opravdu se čte jedním dechem.

14.03.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pěkný příběh, který měl dobrý konec. Přesto pro mě "Než jsem tě poznala" byla čtivější a víc mi dala. Oceňuji u autorky, že člověk hned na začátku neprokoukne, jak příběh dopadne a je překvapený do poslední chvíle :-)

26.02.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Za mě TOP č. 1. Neuvěřitelně silný příběh napsaný velmi poutavě, že člověka vtáhne do děje. Zasmála jsem se a hodně jsem si taky pobrečela. V každém případě mi kniha hodně dala a stále o ní přemýšlím:)

26.02.2015 5 z 5