jana1306 jana1306 komentáře u knih

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krasojezdkyni jsem stále odkládala, nějak mě nelákala a mezitím přečetla jiné od Jojo. A už vím proč jsem mě nelákala. Trvalo mi skoro 100 stran, než jsem se začetla a i poté mě to nepohltilo tolik, jako ostatní knihy od Jojo. Hádek mezi lidmi je v životě dost, tak proč o tom ještě číst v knize, navíc spousta francouzských slov i vět a nikde žádný překlad...Dočetla jsem jí, protože mě zajímalo, jak to celé dopadne, ale četla jsem rozhodně lépe napsané knihy od autorky. Aspoň pro mě :-)

17.02.2020 3 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Velmi zajímavý příběh, který se čte dobře od první stránky. Líbilo se mi přecházení mezi 2 obdobími a nedalo se předem předjímat, jak to celé dopadne. Na rozdíl od ostatních, kteří psali, že se jim zdál useklý konec, mě se líbil. Zůstal otevřený a je na každém, aby si představil, jak to s Rachel dopadlo ;)

09.10.2018 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Mám knihy Jojo ráda. Tentokrát jsem měla ale také, jako nekteří zde, problém se začíst. Od začátku byl jasný konec, ale jako oddychovka dobrý. Pro mě stejně zůstává TOP - Než jsem tě poznala....

09.06.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Po pravdě řečeno jsem si myslela, že jí ani nedočtu. Příběh o věčně bručounovi, co jen buzeruje....No, po pár kapitolách jsem se začetla, brečela i se smála. Neuvěřitelně na mě kniha zapůsobila, takže vřele doporučuji.

03.08.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pěkný příběh, který měl dobrý konec. Přesto pro mě "Než jsem tě poznala" byla čtivější a víc mi dala. Oceňuji u autorky, že člověk hned na začátku neprokoukne, jak příběh dopadne a je překvapený do poslední chvíle :-)

26.02.2015 4 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Překrásná kniha, která se čte úplně sama. Hltala jsem jí od první stránky a přesto se často zastavovala nejen u plnění úkolů. Vhodná opravdu jak pro děti, tak pro dospělé. Je plná naděje, odhodlání, poselství... Zařazuji jí mezi mé TOP knihy a určitě se k ní budu vracet.

30.12.2020 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Po přečtení první kapitoly jsem přemýšlela, že ani dál nebudu číst kvůli tému domácího násilí, které mi nedělalo psychicky dobře, ale zvědavost zvítězila. A vůbec nelituju ;)
Kniha má spád, napětí až do konce, pěkně použit efekt motýlích křídel... Rozhodně knihu doporučuji :)

29.10.2019 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Právě dočtena a moc se mi líbila. Začetla jsem se od první stránky a nedovedla jsem přestat. Dojemný příběh, který v člověku probouzí zapomenuté dítě a předává skryté ponaučení. Ivan by se mi taky líbil ;) Už se těším na další knihu od C.A. Doufám, že už nebudu tolik brečet, jako u této ;) Opravdu na mě moc zapůsobila.

22.05.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Dobrá oddychovka. Přečetla jsem jí na odpoledne a dost mě pobavila. Opravdu vtipný způsob psaní, který zaujme. Je to první knížka od této autorky, co jsem četla ráda si přečtu i jiná díla.

07.05.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Za mě povedená kniha :-) Líbilo se mi prolínání příběhů a doslov byl překvapující :-) Ráda si přečtu další knihy od autorky :-)

06.05.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Mě se kniha velice líbila. Začetla jsem se hned od začátku. Po přečtení knih od J.Greena (Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky) jsem věděla, že předem nevím, jak vše dopadne a tak jsem radši nic neočekávala a nechala se překvapit. Opět J.G. nezklamal :-) Opět při čtení knihy čtenáře "donutil" k přemýšlení o životě a moc se mi líbilo použití metafor. Za mě knihu doporučuji a těším se na další jeho díla :-)

29.04.2015 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Velmi pěkná knížka, od které je problém se odtrhnout, takže jsem jí s výjimkou 6tihodinového spánku přečetla na jeden zátah ;) Není to jen romantika, má to spád, překvapení a opravdu se čte jedním dechem.

14.03.2015 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Právě dočteno. Překvapilo mě, že ač česká autorka, zvolila děj v New Yorku. Příběh pěkný, zajímavý a pro mě nečekané obraty... samozřejmě, že jsem u toho zaslzela. Za mě palec nahoru a těším se na další díla od autorky :)

23.06.2015 4 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Nenáročná knížka i když mě nezaujala tolik, jako P.S.Miluji tě a Kdybys mě teď viděla. Přišlo mi to chvílemi zdlouhavé a souhlasím s ostatními, že byl úžasně vyjádřen vztah tatínka a Joyce, to bylo dojemné.

19.06.2015 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Právě dočteno....brečela jsem snad od první kapitoly průběžně celou knihou;) Dojemný příběh u kterého si člověk popláče ale také od srdce zasměje :) Přesto mi je po přečtení knihy smutno.

26.05.2015 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Ze začátku mi trvalo, než jsem se zorientovala v osobách, kterých tam bylo dost. Kladně hodnotím popis všech osob, kladných, záporných, člověk měl oboustranný pohled na věc. Závěr mě tedy dostal, ten byl nečekaný. Ale vím, že k této knize se už nevrátím. Trvalo mi dlouho, než jsem se začetla;)

27.04.2015 3 z 5