Jana-Marie Jana-Marie komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem čekala víc (hlavně proto, že mi knihu všichni hrozně chválili). Hlavní postava mi byla velmi nesympatická, čtení mě hodně nebavilo a ani jsem z něj neměla dobrý pocit, což se mi stává málokdy.

09.01.2020 1 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Super detektivka, nad kterou jsem musela ještě i po přečtení nějakou dobu přemýšlet.Líbí se mi líbí, že to není žádná tuctovka; pro mě je to kniha, kterou si budu i pamatovat, což u tohoto žánru není až tak běžné.

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout - jednoznačně nejlepší ze všech tří dílů. Už se moc těším na pokračování.

14.05.2023 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Velmi čtivá kniha - nemohla jsem se odtrhnout - určitě stojí za přečtení.

01.10.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha mě mile překvapila - velmi čtivá a originální - určitě stojí za přečtení.

24.10.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Krásná kniha, i když samozřejmě i velmi smutná. Přečetla jsem jedním dechem.

17.03.2021 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Velmi čtivé, bavilo mě číst o cestování na lodi i exotických místech. Bylo napínavé, ale ne brutální, což mně vyhovuje. Konec byl celkem nečekaný, líbil se mi. Určitě si budu chtít přečíst i ostatní autorčiny knihy.

19.01.2020 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nádherná kniha - jedna z mých nejoblíbenějších, ke které se čas od času vracím.

09.01.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha pro mě nedostahuje kvality jiných knih, které jsem na toto téma četla. Jsem překvapená, že má tak výborné hodnocení a jedná se o světový bestseller; pro mě podprůměr.

09.01.2020 2 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Super počtení - stejně jako ostatní autorčiny knihy.

Sucho Sucho Jane Harper

Super čtení - nemohla jsem se odtrhnout.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasná kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Byla první tohoto žánru, kterou jsem četla. Velmi oceňuji, že jsem si při čtení mohla rozšířit obzory.

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Krásná kniha i příběh, nemohla jsem se odtrhnout. Neuvěřitelné, co se v minulosti dělo. Určitě stojí za přečtení.

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Úžasné čtení - přečteno jedním dechem - stejně jako předchozí dva díly.

05.01.2020 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Opravdu krásná a dojemná kniha, velmi silný příběh. Také jsem ocenila, že jsem se dozvěděla něco z historie Rumunska + příběh dle skutečné události - takže žádná nereálná pohádka.

01.11.2023 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Nádherná kniha, od autorky zatím nejlepší, co jsem četla. Oceňuji, že jsem se dozvěděla něco z historie a také se "podívala" do dalekých krajů.

20.01.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohodová kniha, ocenila jsem, že jsem se dozvěděla více o Dánsku. Nicméně - na mě asi až příliš červená knihovna a proto nižší počet hvězd.

28.12.2021 3 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Super kniha - nemohla jsem se odtrhnout a velmi mě bavila - určitě stojí za přečtení.

20.11.2021 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Historická červená knihovna, takové knihy úplně nevyhledávám, ale tahle se mi moc líbila - asi jsem něco takového zrovna potřebovala číst. Navíc - oceňuji, že jsem se dozvěděla více o vztazích křesťané vs. židé, období moru, rytířích a princeznách.

24.05.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Velmi čtivá kniha - nemohla jsem se odtrhnout. Není vrchol literatury, ale čas od času je fajn si něco takového přečíst.

11.02.2021 4 z 5