jan.para jan.para komentáře u knih

Falešné hranice Falešné hranice Václava Jandečková

Akce Kámen byla jedna z největších zrůdností komunistického režimu. Je až k neuvěření, že někteří její účastníci celou věc neprohlédli.

Češi u Tobruku Češi u Tobruku František Emmert

Kniha poměrně povrchně popisuje činnost 11. praporu. Kdo se ale chce dozvědět víc, tak musí zvolit jinou publikaci.

28.11.2021 3 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

Takhle to asi v kryptě probíhalo. Nádherná kniha.

28.11.2021 5 z 5

Jan Kubiš - Nezastaví mne ani to nejhorší... Jan Kubiš - Nezastaví mne ani to nejhorší... Eduard Stehlík

Nádherně zpracovaný životopis hrdiny Jana Kubiše. Přečtení knihy je povinností každého, kdo se zajímá o operaci Anthropoid. Eduard Stehlík šel do hloubky a podařilo se mu zjistit spoustu informací o životě Jana Kubiše i o jeho předcích. Kniha je napsaná velmi přehledně a srozumitelně a je doplněná o řadu fotografií a dokumentů.

Karlos Vémola - Lvi žerou první Karlos Vémola - Lvi žerou první Milan Švec

Kniha popisuje životní příběh Karlose Vémoly cca do roku 2019. Kniha je napsána formou zpovědi.

Učiť sa a vyhrávať Učiť sa a vyhrávať John Kavanagh

Jonh Kavanagh musí být velmi zajímavý člověk. Povinná kniha pro všechny fanoušky MMA.

28.11.2021 5 z 5

Historické drama volyňských Čechů Historické drama volyňských Čechů Karel Richter

Kniha popisuje odchod volyňských Čechů z Rakouska Uherska do tehdejšího Ruska, jejich život během světových válek a následný návrat do staré vlasti.

Dvacet minut na vsi Dvacet minut na vsi Jiří Padevět

Kniha obsahující mnoho mikropříběhů.

28.11.2021 3 z 5

Ponorky : historie ponorek německého válečného loďstva v letech 1935-1945 Ponorky : historie ponorek německého válečného loďstva v letech 1935-1945 Jean-Philippe Dallies-Labourdette

Kniha popisuje činnost německých ponorek během 2. světové války. Kniha mimo jiné obsahuje mnoho profilů německých velitelů.

Vražda jménem republiky Vražda jménem republiky Karel Richter

Kniha popisuje život generála Heliodora Píky od dob jeho mládí před 1. světovou válkou, až k vykonstruovaném procesu, na základě kterého byl popraven.

Liberator 995 se nevrátil Liberator 995 se nevrátil František Adamec

Kniha popisuje životy členů posádky kapitána Otakara Žanty. Mimo jiné kniha obsahuje spoustu zajímavých fotografii, proces přezbrojení v Wellingtonů na Liberátory, nebo samotnou hlídkovou činnost peruti. Vřele doporučuji.

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Moje srdcová záležitost. Četl jsem mnohokrát jako malý a znám skoro zpaměti.

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Když jsem knihu četl, tak jsem si říkal, že ji tehdejší populace absolutně nemohla chápat. Když pominu zrůdnost, která se za knihou skrývala, tak musím konstatovat, že se jedná o totální sračku.

27.11.2021 odpad!

Czechoslovak Independent Armoured Brigade Group 1940 - 1945 Czechoslovak Independent Armoured Brigade Group 1940 - 1945 Tomáš Jambor

Fotografická kniha mapující život Československé brigády ve Velké Británii.

Za tankem číhala smrt Za tankem číhala smrt Karel Richter

Velmi zajímavá kniha o životních osudech Stěpana Vajdy, nositele řádu hrdiny SSSR. Knížka popisuje jeho život před válkou na Podkarpatské Rusy, Stěpanův útěk do SSSR, nesmyslné věznění v gulagu, příchod k československé jednotce v Buzuluku a hlavně bojové nasazení.

Ďáblova past Ďáblova past Jiří Šolc

Kniha popisující činnost protiparašutistického referátu pražského gestapa, konfidentů a parašutistů, kteří se dostali do rukou Němců.

Znamení trojského koně Znamení trojského koně Jiří Šolc

Kniha popisuje životní příběh Jaromíra Nechanského, československého parašutisty, velitele operace Platinu-Pewter a jednu z důležitých postav pražského povstání. V knize naleznete řadu zajímavých fotografií, ale také pohled na samotnou povahu a charakter Jaromíra Nechanského.

27.11.2021 4 z 5

Kapitán Otakar Jaroš: příběh hrdiny od Sokolova Kapitán Otakar Jaroš: příběh hrdiny od Sokolova Jiří Klůc

Kniha popisuje život kapitána Otakara Jaroše. Čtenář v knize nalezne spoustu zajímavých informací a fotografií, ale nemůžu se ubránit dojmu, že se z daného tématu dalo vytěžit víc.

Stíhači nad Kanálem Stíhači nad Kanálem Jiří Rajlich

Do podrobna zpracované boje našeho wingu od doby jeho vzniku v roce 1942 až do konce války v roce 1945. Obsahuje řadu fotografií, seznam operací, kterého se náš wing zúčastnil, nebo podrobný přehled všech sestřelů. Vřele doporučuji.

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Jako milovník vojenské historie a potomek účastníka bojů na Dukle jsem nemohl odolat. Takhle si boje u Kyjeva a na Dukle představuji. Krev, bahno, špína, bolest a smrt. Velká poklona Daliboru Váchovy za velmi čtivou knížku.