jan.para jan.para komentáře u knih

Legionáři s lipovou ratolestí III. Legionáři s lipovou ratolestí III. Karel Černý

Publikace obsahující několik profilů legionářů s velkým množstvím přiložených fotografií a dokumentů. Naprosto úžasný a neuvěřitelný je popis života Josefa Šnejdárka, který žil a dýchal bojem. Doporučuji jeho knihu Co jsem prožil.

02.12.2021 4 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí II. Legionáři s lipovou ratolestí II. Karel Černý

01.12.2021 4 z 5

S Indiánem na letounu: Stíhací pilot Otto Hanzlíček (1911-1940) S Indiánem na letounu: Stíhací pilot Otto Hanzlíček (1911-1940) Jiří Rajlich

Jedná se o životopis pilota Otty Hanzlíčka. Krom samotného kvalitně zpracovaného životopisu a spousty fotografií v knize nalezneme také jeho deník, který je doplněn o komentáře a širší popisy od autora.

30.11.2021 4 z 5

... a v zádech měli smrt ... a v zádech měli smrt Karel Richter

V knize nalezneme popis činnosti výsadku S1, osudy dětí a manželky Ludvíka Svobody během války a jeho činnost do roku 1942 v SSSR. V knize nalezneme i spoustu dobových záznamů gestapa.

29.11.2021 3 z 5

313. stíhací peruť 313. stíhací peruť Jiří Rajlich

Dle mého názoru nejlepší kniha od Jiřího Rajlicha. Nejzajímavější se kapitola o působení perutě v rámci Honrnchurchského wingu.

Přes krvavé řeky Přes krvavé řeky Karel Richter

První část z několika knih, ve kterých Karel Richter velmi podrobně popisuje náš odboj na východě.

28.11.2021 5 z 5

Kapitán Jaroš - Rozkaz byl neustoupit Kapitán Jaroš - Rozkaz byl neustoupit Karel Richter

Kniha o životě kapitána Otakara Jaroše. Publikace boří nesmyslné komunistické mýty o Jarošovi, popisuje jeho mládí, službu v prvorepublikové armádě, útěk do zahraničí, internaci, vznik československé jednotky v Buzuluku a nakonec slavnou bitvu u Sokolova.

28.11.2021 4 z 5

Na počátku stála smrt Na počátku stála smrt Vilém Sacher

Publikace popisuje z pohledu velitele dělostřelectva 3. samostatné československé brigády Viléma Sachera přesun na frontu a první den bojů na Dukle v okolí vesnic Machnovka a Wrocanka.

Hoří už Praha? Hoří už Praha? Dalibor Vácha

Jedná se o pokračování knihy Hranice. Popisuje pražské povstání a činnost 1. československého armádního sboru v posledním měsíci války.

Češi u Tobruku Češi u Tobruku František Emmert

Kniha poměrně povrchně popisuje činnost 11. praporu. Kdo se ale chce dozvědět víc, tak musí zvolit jinou publikaci.

28.11.2021 3 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

Takhle to asi v kryptě probíhalo. Nádherná kniha.

Karlos Vémola - Lvi žerou první Karlos Vémola - Lvi žerou první Milan Švec

Kniha popisuje životní příběh Karlose Vémoly cca do roku 2019. Kniha je napsána formou zpovědi.

28.11.2021 4 z 5

Učiť sa a vyhrávať Učiť sa a vyhrávať John Kavanagh

Jonh Kavanagh musí být velmi zajímavý člověk. Povinná kniha pro všechny fanoušky MMA.

Dvacet minut na vsi Dvacet minut na vsi Jiří Padevět

Kniha obsahující mnoho mikropříběhů.

28.11.2021 3 z 5

Ponorky : historie ponorek německého válečného loďstva v letech 1935-1945 Ponorky : historie ponorek německého válečného loďstva v letech 1935-1945 Jean-Philippe Dallies-Labourdette

Kniha popisuje činnost německých ponorek během 2. světové války. Kniha mimo jiné obsahuje mnoho profilů německých velitelů.

Vražda jménem republiky Vražda jménem republiky Karel Richter

Kniha popisuje život generála Heliodora Píky od dob jeho mládí před 1. světovou válkou, až k vykonstruovaném procesu, na základě kterého byl popraven.

Liberator 995 se nevrátil Liberator 995 se nevrátil František Adamec

Kniha popisuje životy členů posádky kapitána Otakara Žanty. Mimo jiné kniha obsahuje spoustu zajímavých fotografii, proces přezbrojení v Wellingtonů na Liberátory, nebo samotnou hlídkovou činnost peruti. Vřele doporučuji.

28.11.2021 5 z 5

Czechoslovak Independent Armoured Brigade Group 1940 - 1945 Czechoslovak Independent Armoured Brigade Group 1940 - 1945 Tomáš Jambor

Fotografická kniha mapující život Československé brigády ve Velké Británii.

27.11.2021 5 z 5

Za tankem číhala smrt Za tankem číhala smrt Karel Richter

Velmi zajímavá kniha o životních osudech Stěpana Vajdy, nositele řádu hrdiny SSSR. Knížka popisuje jeho život před válkou na Podkarpatské Rusy, Stěpanův útěk do SSSR, nesmyslné věznění v gulagu, příchod k československé jednotce v Buzuluku a hlavně bojové nasazení.

27.11.2021 5 z 5

Ďáblova past Ďáblova past Jiří Šolc

Kniha popisující činnost protiparašutistického referátu pražského gestapa, konfidentů a parašutistů, kteří se dostali do rukou Němců.

27.11.2021 4 z 5