jamesek007 jamesek007 komentáře u knih

Sám sobě pomáhej! Sám sobě pomáhej! Václav Habr

celý týden sem do matky hučel, bulel, sliboval nesplnitelnosti, ani sem neměl čas zlobit. tolik pokory sem do toho vložil, že mi skoro žádná nezbyla, než to vzdala ).
a to ten sešit stál 6 -12 kčs
za dvě hoďky sem to přeletěl a znovu a znovu.
nemůžu než 5*+++ ).

10.06.2023 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

to není výzva, to je odměna. i když můj Tracyho Tygr je Milneho Pú a to už půl sta let.

05.12.2022

když mi bylo dvacet, četl jsem plný elánu egypťana sinuheta a byl jsem nadšený, teď když mi je třikrát tolik, při vší úctě, mi stačí řeka bohů jako audio při práci na zahradě. knihu bych nedal. dospěl jsem přes celý svět zpět do kolébky civilizace - řecka a jeho stoicismu a renesaci v itálii ). dám 75% i když bych klidně deset ubral za klikaře egyptského brouka pytlíka. klobouk dolů za propracovanost.

31.10.2022 4 z 5

kam se hrabe pennywise!
když mně před padesáti lety v neděli dopoledne trestali tím, že nesmím ven, ani na kolo, ale že se smím dívat na televizor, dosáhli vrcholu tak, že zrovna dávali tuhle zrzavou obludu. ze zježených chlupů na zádech se mi dělalo fyzicky zle.
kuře s rýží, švestková povidla na suchou skývu, polívku s peřím ale ne TOTO!

24.07.2022

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

ohavnost, naprostá ohavnost pomlouvat takovýhle klenot a všem co tu knihu nepochopili doporučuji neházet kamení do jiných dimenzí !

04.07.2022 5 z 5

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

přísahal bych, že sem tudle skvělou knížku četl už před vojnou (tj. v sedumdesátých létech),
ale budiž, je to už nějakej ten pátek )).

03.06.2022 4 z 5

Vysoké okno Vysoké okno Raymond Chandler

drsná škola za vosumdesát ).

01.06.2022 4 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

jedna pani povidala, ale excelentně ! psycho )!

27.05.2022 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

je-li co ve mně vděčím zato medvědovi. rozhodně mně naučil se nebát ptát.
( alenka a malý princ mně minuli, protože jsem byl plně zaujat medvíkem. vykňučel sem ho na mámě v deseti letech před půl stoletím. jako člen klubu mladých čtenářů jsem dostal slevu ze třiceti na dvacetsedm, i tak to byl skoro celodenní matčin výdělek. myslím, že tátovi jsme to snad raději ani neřekli. zatím posledního sem koupil minulý týden. podařilo se mi sehnat II. vydání z roku 1949. teď mám tedy medvídků osm pro sebe, včetně toho prvního v dost salátovém vydání )

10.08.2021 5 z 5

Vajíčko Vajíčko Louis Carette

4 hvězdy plus jedna za divadlo pana Vozky

23.09.2020 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

dobrá krimi britského typu ). dobrá rozhlasová hra. výlet na močál výborný.

13.09.2020 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

tak dobrá kniha, že snadno snese srovnání s tajemným cizincem od marka twaina

12.08.2020 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

jsem rád, že jsem si tu perlu nechal na 50+ . to není nic pro maturanty jen jim tu knihu vezmou.

27.05.2020 4 z 5

Námornik na koni Námornik na koni Irving Stone (p)

jak napsat reálnej životopis o někom kdo je na hlavu, vy ho máte rádi a nechcete mu ublížit.
myslím, že ho irving dost šetřil.
poklad, žízeň i agonie bych doporučil, tohle mně nevzalo.

16.04.2020

Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného neznámý - neuveden

nadmíru krásný překlad nedoceněného rudolfa janíčka, včetně skvělé předmluvy, která by dnes již jistě neprošla.

děkuji Vznešenému, za vlastnictví prvního vydání s věnováním překladatele v.r.

18.11.2019 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

kde je to těžké čtení? léto se čte samo a dvakrát do roka. je to jako lehký vánek v klidných uličkách polozapomenutých Lázní.
nelze nepřipomenout filmové zpracování z rukou pana M. a zhmotnění v hrotech herecké špičky - důkaz o možnosti nemožného ).
původní přebal Čapkův - rozmarným zdá se ).

18.11.2019 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

zvláštní hvězdu bych udělil za načtení do audio formátu. častý výskyt oslích můstků se dal skousnout. jeden by neřekl jak bohatý život může mít referent osobního oddělení ). 95% se sněhulákem nejlepší Nesbo

02.07.2018 5 z 5

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

se vší úctou k otci Kmotra, tohle nebyla kniha. to byl scénář, kterému by nevdechl život ani Al Pacino.
a jestli byl dobrý závěr, to nejsem schopen říct ).

03.06.2018 2 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

a pak se někdo diví, že nám beduíni v našich městech straží bomby. my jim je zdálky házíme z vylhaných důvodů do jejich chýší. je to nedávná historie a my se nepoučíme.

20.04.2018 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

další perla nahrdelníku pana spisovatele Čapka. jedna z mnoha ).

03.12.2017 4 z 5