jajsemenyk jajsemenyk komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Od knihy jsem měla velká očekávání, přesto mě velice příjemně překvapila. Vždy, když jsem si myslela, že přesně vím, co se bude dít dál, tak jsem se mýlila. Autor (převážně postavou Saturnina) dokázal děj vždy pořádně zamotat a ozvláštnit.

09.07.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knihu jsem četla v rámci povinné četby k maturitě a musím říct, že mě dost překvapila. Původně jsem očekávala nudnější dílo, které má sice nutit k zamyšlení, ale začtení do něj je téměř nadlidským úkolem. Opak je ale pravdou. Kniha se četla velice dobře, moc se mi líbilo přirovnání zvířat ke skutečným osobnostem komunistické doby, což vtipně ukazovalo na problémy tehdejšího režimu.

18.10.2021 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Knihu jsem četla několikrát jako malá, moc se mi líbila, ale příběhy jsem spíš brala jako vtipné pohádky. Teď jsem se k ní vrátila díky povinné četbě a už jsem v příbězích vnímala i nějaké ponaučení, která přinášely.

Asi nejvíce se mi vždy líbil příběh Tři sestry a jeden prsten (který jsem měla nejradši i v animované verzi), co se týče jazyka, je pak nejlepší Chlap, děd, vnuk, pes a hrob.

07.07.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Musím říct, že tato knížka byla opravdu síla. Byla jsem napnutá od začátku do konce.

17.12.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha mi přišla zajímavě zpracovaná. Na začátku jsem se v ní sice trochu ztrácela, ale později (cca od příchodu Maxe) začala být velice napínavá. Líbilo se mi, jak se v ní prolínalo několik různých lidských příběhů.

18.06.2022 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

(SPOILER) Velice originálně napsaná detektivka. Do poslední chvíle jsem absolutně netušila, kdo vraždu spáchal...

22.02.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Musím říct, že k momentální situaci celkem příhodný příběh. Skoro jako kdyby nebyl napsán před více než padesáti lety :)

27.10.2021 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Na to, že jde o Agathinu první knihu, tak klobouk dolů. Do poslední chvíle jsem pochybovala o tom, kdo je viníkem.

13.07.2021 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krásná knížka se vzpomínkami na autorovo dětství i období konce druhé světové války.

16.07.2021 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Moc krásný, klasický příběh. Na knize bych ocenila hlavně to, jak přibližuje tehdejší život chudších, a že každá postava má nějakou typickou vlastnost, která přibližuje určitý dobový problém.

30.06.2022 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Nádherná knížka, která snad nenechá oko suché. Příběh mě neskutečně dojal a nedokázala jsem se od něj vůbec odtrhnout. Ke konci jsem myslela, že se hlavní hrdinové rozhodnou jinak, než se nakonec stalo, což jsem pořádně obrečela. Doufám, že nakonec (vzhledem k otevřenému konci) vše dopadne tak, jak jsem doufala.

06.07.2021 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Milé čtení nejen pro nejmensí děti. Upřímně musím říct, že jsem se knížce dlouho vyhýbala, protože jsem si z nějakého důvodu myslela, že se jedná o horor (jak hluboce jsem se mýlila) :)

09.03.2022 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Tuhle knížku jsem před pár lety četla v rámci povinné četby. Hodně mě vzala u srdce a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Opravdu hodně silný příběh, který stojí za přečtení...

12.02.2022 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Myslím, že nelze říct nic víc než úžasné :).

15.07.2021 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Jako všechny díly je i tento skvělý. Co se týče celé trilogie, občas jsem se "ztrácela" ve prolozích a epilozích, ale díky tomuto dílu se mi vše vysvětlilo :).

15.07.2021 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tento díl mě bavil ze všech nejméně. Trvalo mi hodně dlouho než jsem ho přečetla, dokonce jsem ho i jednou musela odložit. Konec se ale začal napětím více podobat předchozím knihám, díky tomu také dávám vysoké hodnocení.

08.07.2021 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Na začátku mě kniha příliš nebavila, ale po chvíli jsem si ji zamilovala. Líbily se mi především některé autorovi výrazy např. Pojí-štenic.

08.07.2021 5 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

Kniha měla na začátku dobrý nápad, ale po chvilce bylo víceméně jasné, kdo je v ní ten "špatný". Také mě trochu rušilo to, že i přes to, že se děj odehrával v Brně, měly všechny postavy cizí jména (autorka se asi snažila být světová). První část jsem s velikým přemáháním dočetla, ale druhou jsem po chvíli vzdala. Kdo ví, třeba se k této knize jednou vrátím, ale v nejbližší době to rozhodně nebude.

26.06.2022 2 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Moc krásná knižka pro děti. Nejvíce se mi líbila část, kde Hihlík kradl ponožky v krematoriu.

20.02.2022 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií...
Nejlepší část byla ta s alobalovou koulí :)

20.02.2022 5 z 5