jajcak jajcak komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Silný příběh, s takovým množstvím neštěstí, jaké potkalo některé hrdiny, se snad ani nedá žít. Knihu jsem četla nadvakrát, zpočátku mi takto tragické osudy nedělaly před usnutím dobře, později jsem se k ní vrátila. Kniha je psána poutavě, je v ní spousta zajímavých informací z česko-polské oblasti, hornického života, života za Rakouska-Uherska.

16.08.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh, čtivě napsáno. Dokonce se člověk dozví i něco z historie.

24.03.2024 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Hezký, ale dost smutný příběh. Kniha psána čtivě, přečtená jedním dechem. Hlavní hrdinka neztrácí optimismus a naději ani v těžkých životních situacích, do této doby se výborně hodí.

23.02.2023 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborná kniha. Přečtená jedním dechem, čtivá, zajímavě psaná, člověk se dozví i spoustu věcí z historie.

21.01.2024 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Super! Krásně napsáno, čtivě. Příběh jedné rodiny a dramat, co její členové zažívali.

10.04.2024 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Zajímavá kniha, místy dost smutná, dojemná. Velmi čtivě psaná. Moje první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední.

03.01.2024 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Na to jak je autor vychvalovaný, tak sloh má tedy opravdu nic moc - něco takového bych snad napsala taky. Charaktery postav nepravděpodobné, ta Veronika vyloženě na ránu, zápletky nepravděpodobné. Velké zklamání.

18.01.2019 1 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Dobře se četla, místy zbytečně dlouhá, rozepisovány pasáže, které pro rozuzlení neměly význam. Čekání na kocoura se mi líbilo víc.

13.12.2021 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Poměrně dlouho jsem se knihou prokousávala, jednou jsem od ní i odešla, po čase jsem ji dorazila. První část se pomalu odvíjí, místy je až rozvleklá, závěr už má rychlý spád. Je to smutný příběh o těžkostech v životě sirotka a lásce ke zvířatům.

05.11.2023 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Pecka! Po dlouhé době něco. k čemu téměř nemám výhrady! Napínavé do poslední kapitoly. Určitě to není poslední kniha, co jsem četla od tohoto autora.

08.02.2023 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Souhlasím s názory některých čtenářů, že události v knize jsou mnohdy popisovány velmi nevěryhodně. Ačkoli je to kniha založená na skutečnosti, právě toto mi při čtení vadilo. Jinak se četla hezky, je psána poutavě.

13.07.2022 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Dobre se četla. Zajímavý příběh. A jak píší jiní, je dobré si uvědomit, ze to doma muže být mnohem mnohem horsi ????

22.10.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Moje druhá kniha od tohoto autora a zase pecka! Děj místy pro silné žaludky... Nápadité, čtivé, nemám co vytknout. Pro mě jeden z nejlepších autorů tohoto žánru.

19.02.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Jeho knihy jsou prostě pecka! Čtu je jedním dechem. Napínavé.

29.12.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hezky se čte, zajímavý příběh.

18.01.2019 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Zápletka je na úrovni autorů světových detektivek. Kniha se četla hezky, místy pasáže, které celkem nic neříkaly, ale knihu hodnotím velmi pozitivně.

18.06.2023 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Průměr. Od této autorky jsem už několik knih četla, nenadchne, neurazí. Jako oddychovka dobré, ale dám si teď chvíli pauzu od Caplin.

08.05.2023 2 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Super - jako ostatní knížky, co jsem od ní zatím četla. Popisuje život mnohých z nás. Hrdinka nasekala spoustu chyb a párkrát se chovala dost nepravděpodobně, ale kniha je psána s humorem a je velmi čtivá.

26.01.2023 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Čtivé, zajímavé myšlenky, které by se určitě daly hlouběji rozpracovat a udělaly by příběh napínavější a zajímavější. Konec neuvěřitelně uspěchaný, ten považuji za vyložené odfláknutý, asi už autorovi hořel termín odevzdání. Postavy řešily více osobních problémů než těch pracovních. Určitě zkusím ještě další knihu, snad bude lépe propracovaná.

01.01.2023 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Zajímavá kniha, ale na můj vkus moc rozvleklá. Děj se pomalu odvíjel, přestože stránky kalupem přibývaly. Někdy v první třetině jsem zjistila, že autor je vlastně autorka Harryho Pottera, možná právě proto jsem měla malinko větší očekávání. Neobvyklá zápletka i rozuzlení.

14.12.2022 3 z 5