Jaehyun Online Jaehyun komentáře u knih

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Na Krutého prince jsem se dlouho těšila a zároveň se bála. Je to jedna z těch knih, které se lidem buď líbí nebo ne.

Osobně mě nejvíce bavil první díl, kde je hodně popsané prostředí a to, jak to chodí v Zemi víl. Líbí se mi kontrast takového toho typického kouzelného prostředí a víl, které jsou sice krásné ale i kruté a lstivé.
Druhý díl byl našupaný akcí a sotva se člověk vzpamatoval z jedné kapitoly, v další se hned stalo něco nového. Konec byl pro mě docela šok ale taky jsem si říkala, že konečně taky někdo podvedl Jude a ta její manipulace se jí trochu vymstila.
Třetí díl mi přišel už hodně pozvolný a rychle se četl. Víceméně půl knihy stráví Jude v Madocově táboře a předstírá že je své dvojče. Zakončení bylo docela zajímavé ale rozhodně jsem nebyla zklamaná.

Celkově bych téhle sérii jako takové dala 4,5/5. Líbila se mi, bavila mě a zařadila se mezi mé oblíbené. Jediná výtka je ta, že bych brala kdyby bylo v knihách více části s Cardanem, protože mě části s ním bavili nejvíc. Doufám že se dostanu i k doplňkové knize Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

17.02.2022 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Jsem ráda že jsem si to přečetla, protože to bylo na mém TBR listu ale nevím, jestli se pustím do dalších dílů. Možná někdy v budoucnu.

14.01.2022 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Normálně nemám v lásce romantické knihy ale říkala jsem si, že bych to mohla zkusit na nějaké to odreagování. Bohužel mě ale tahle kniha nijak nezaujala. Byla v pořádku tak do té chvíle, než se tam stala další 'nehoda' od které to šlo z kopce a bylo to docela zklamání. Přežila bych to klišé, kdyby měla kniha jiný konec, který se mi vůbec nelíbil.

02.12.2021 2 z 5

Víš, že jsem hrozná Víš, že jsem hrozná Jessie Ann Foley

Pěkně napsané. Je to takový případ toho, když kolem sebe člověk nemá nikoho, komu by se mohl svěřit a kdo by ho poslouchal. Líbilo se mi, že to bylo psané z pohledu hlavní hrdinky a mohli jsme tak vidět co se jí děje v hlavě. Také se mi líbilo jak bylo popsané prostředí 'školy'.
Určitě to bylo drsnější než jsem čekala ale jsem ráda že jsem si to přečetla.

16.10.2021 5 z 5

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Jaroslav Foglar

Knihu jsem koupila mamce k Vánocům, tak doufám že z ní bude mít radost. Byla jsem překvapená jaká je to bichle a jak je těžká :D

21.09.2021

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Miluji Halloween takže za mě úžasná kniha!! Doporučuji!!

21.09.2021 5 z 5

Neskutečně trapný život Lottie Brooksové Neskutečně trapný život Lottie Brooksové Katie Kirby

Po téhle knize jsem sáhla doslova bezmyšlenkovitě, ale byla super. Je psaná formou deníku což se mi líbí, rychle se četla a byla vtipná. Kdyby mi bylo míň určitě by se mi líbila ještě víc.

21.09.2021 4 z 5

Ve vzduchu se vznáší tajemství Ve vzduchu se vznáší tajemství Anna Ruhe

Super kniha, moc se mi líbila.

07.09.2021 5 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Lee Bacon

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Je to taková příjemná oddechovka o přátelství. Příběh se mi moc líbil. Pokud si chcete dát oddech od náročnějších knih tak tohle rozhodně pobaví.

04.09.2021 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Úžasná kniha a hlavně originální! Už se těším až si koupím další díl.

09.12.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Nevěděla jsem že někdy budu nějakou knihu tak moc nenávidět a milovat zároveň.

Dlouho jsem se rozhodovala jestli ji číst nebo ne, protože podle recenzí které říkali že to není nic moc jsem se bála, že to bude ztráta času a peněz. Ale teď mužů říct že nebyla. Je to opravdu nádherná knížka, brečela už po pár stránkách a to nejsem nijaký extra cíťa. Je to hezky napsané a jednoduché. Měla jsem to přečtené asi za dva dny a prostě nádhera. Klidně bych od autora brala více knih.

Jen mě, jako asi všechny kdo knihy četli, dost mrzel ten konec a i když je jasné už z nazvu, že oba na konci zemřou, tak jsem si pořád říkala, že se třeba nějak zachrání a budou spolu. No, nestalo se tak. I přesto jsem ale byla ráda, že spolu zažili něco nového než zemřeli a to lásku.

06.10.2019 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem tuhle knihu strávila a byla schopná napsat na ni nějakou recenzi. Rozhodně je to zajímavé čtení, navíc když si člověk uvědomí, že je to podle skutečného příběhu. Už jsem jednu knihu o rozdělené osobnosti četla a dost mě to zaujalo. Je to prostě zajímavé kolik v sobě člověk dokáže vytvořit dalších naprosto odlišných osob. Abych to trochu odlehčila, je to hodně dobře napsané a je až neuvěřitelné, co lidé dokážou se svým mozkem udělat aby se udrželi naživu. Rozhodně je to kniha která stojí za přečtení i když asi není určena pro slabší povahy jelikož se tu vyskytuje dost nepříjemných situací.

22.09.2019 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou v knihovně, a zaujala mě hlavně svou obálkou a obsahem. Po přečtení mohu jek říct že je to kniha kterou nelituji že jsem si koupila!! Hned po přečtení pár stran si získala čestné místo v mé knihovně. Je to úžasně zpracovaný příběh o apokalypse!! Rozhodně pokud se někdo na tuhle knihu chystáte tak ji mohu jen doporučit! ????

02.05.2019 5 z 5

Nejtemnější kouty Nejtemnější kouty Kara Thomas

Tuhle knihu jsem si koupila hlavně kvůli obálce a proto, že mi někdo řekl že je to drasťana. Ale bohužel to bylo spíš jedno velké zklamání. Už od začátku tam bylo tolik jmen, událostí a informací že jsem se v tom ztrácela. Jedním slovem to byla nuda nuda nuda, kdyby mi to nepřišlo jako plýtvání peněz tak bych snad některé stránky i přeskakovala. Jediné co snad stálo za řeč a konečně se tam něco dělo byl konec. Jinak jsem ráda za už tu knihu mám za sebou, protože přečíst ji bylo utrpení.
Dávám tomu dvě hvězdy a jednu za obálku, protože ta jediná se povedla.

25.02.2018 2 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Upřímně se mi do ní ze začátku díky všem těm špatným recenzím nechtělo ale když jsem se k tomu konečně dokopala, překvapilo mě že mě to už po prvních pár stránkách chytlo. Až do konce to bylo napínavé a i trochu děsivé. Bylo v ní dobře vykresleno co s lidmi udělají pověry a jak se všichni nechají strhnout a věří v nemožné s tím, že jim to pomůže přežít. Navíc jsem až do konce neměla tušení kdo za tím vším stojí.
Nejvíc sympatická mi byla asi Iris a naopak Dora mě hrozně štvala. Kdybych byla mezi nimi já, pravděpodobně bych ji po pár jejich věštbách a dalších kecech jednu natáhla aby se vzpamatovala.
Každopádně to byla skvěla kniha a řadím ji k jedněm z mých oblíbených.
+ jednu hvězdu za paperback

27.10.2017 5 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Upřímně nevím co si o té knížce myslet. Pro mě to bylo spíš takové pohodové čtení než že bych se u toho bála.
Jen ten konec mi přisel takový neuzavřený a pořád tam bylo dost otázek jako např. Jestli ten duch byl skutečný a co se stalo po tom.
Asi kdybych věděla jaká ta knížka bude tak bych si ji nekoupila ale zas taková hrůza to nebyla.
Spíš bych to doporučila mladším čtenářům.

27.07.2017 3 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Tak jsem se konečně dobrala k hodnocení knihy :D Pozor spoilery!
Jelikož mě první dva díly opravdu nadchli tak jsem si je koupila i s třetím a četla to všechno od začátku abych mohla lépe navázat na pokračování. Proto to tak dlouho trvalo :D
K obálce chci říct jen to, že nevím kdo je hezčí, jestli Zach a nebo Morfeus :D
No a k příběhu... líbili se mi určitě ty chvilky Morfeus x Zach (hlavně ta kde mu měl Morfeus pravděpodobně šít spodky) a nejlepší byl podle mě boj červenou. Jen se přiznám že jsem se v tom trochu ztrácela a asi prvních 100 stránek jsem si musela přečíst ještě jednou :D
Jen ten konec.. nechci říct, že by mě zklamal ale prostě.. ten epilog... vlastně ten Zach, který byl ve všech třech dílech, nakonec zemře.... to jako... :/ -_-
No, ale i tak tahle knížka rozhodně dostane čestné místo mezi mými oblíbenými knihami a doufám, že podobně se vyvede i čtvrtý díl, který by měl vyjít. Což hádám že bude o tom jejich společném dítěti a možná se do toho opět připlete červená. I když mi to vůči Zachovi přijde trochu nefér, protože jestli o tomhle opravdu bude čtvrtý díl, tak mohla autorka i jednu knihu věnovat Zachovi. Ale pravděpodobně by u Zacha a lidského života neměla moc co psát :D

10.04.2016 5 z 5

Některé holky ano Některé holky ano Jennifer Dugan

Knížka mě bavila, ale neměla jsem moc ráda Morgan a ten její spasitelský komplex. Ne všichni chtějí chodit s nálepkou na čele a vykřikovat do světa na co jsou. To mě na ni dost štvalo, to že Ruby nutila dělat něco co nechce a nedokázala pochopit, že jen proto, že sama je jak chodící duha, ne každý musí být nutně jako ona. Pak taky to, že spolu pořádně nekomunikovaly a nakonec si stejně pořádně neřekly, jak to každá má a dozvěděli jsme se to jen z pohledu té osoby díky jejím myšlenkám. Taky bych brala nějaké lepší vysvětlení, co se stalo s matkou Ruby a jak se to nakonec vyřešilo, jestli vůbec. Konec byl dost uspěchaný.

16.05.2024 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Přemýšlela jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Knížka byla fajn, čtivě napsaná, takže se mi rychle četla, jen dějově byla taková pomalejší. Dlouho se tam nic neděje a ty úkoly, které má Kiva splnit... to byla plichta, čekala jsem je asi lepší.

Líbilo se mi ale jak bylo vykreslené prostředí věznice a postavy za mě taky fajn. Nejvíce mě dostala poslední stránka, díky které se pustím do dalšího dílu, jsem zvědavá co je Kiva vlastně zač, zda je dobrá nebo ne. Přijde mi, že se jí toho honí v hlavě víc, než dává najevo a než je popsáno v prvním díle.

11.05.2024 3 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Skvěle zakončená série. Těch prvních 100 sice stran nebylo tak napínavých jako zbytek knihy, ale pak už to byla opět samá akce, hádanka a šifra. Jen oproti předchozím dvoum knihám nebyly šifry, podle mě, tentokrát tak zajímavé. Opět ale musím ocenit krátké kapitoly, čtivost a to, že každá kapitola je nabitá k prasknutí.

S Eve jsem se nepletla, když se objevila u brány, napadlo mě, jestli to není jen nějaká lest, zvlášť když jsem viděla jaky má vliv na Graysona. Konec byl za mě taky super, sice jsem čekala trochu jiný důvod, proč si Tobias Hawthorne vybral zrovna Avery, ale zklamaná jsem nebyla, dokonce ani z toho, jak nakonec se svým majetkem naložila.

Celou sérii hodnotím 5/5 a všemi deseti doporučuji. Určitě se k sérii ještě někdy vrátím, bavila mě víc než jsem čekala.

10.05.2024 5 z 5