Jaehyun Jaehyun komentáře u knih

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Ač rodinné ságy moc nevyhledávám, tak tohle mě opravdu bavilo a bylo to i čtivě napsané. Příběh čtyř generací obyčejné korejské rodiny, která se snaží přežít v zemi, kde není vítána.

Nebavila mě jen poslední část, protože mi oproti zbytku knihy přišla odbytá a byli tu zmíněné osudy vedlejších postav, které mě nezajímali.

Za mě ale i tak můžu doporučit, určitě je to knížka kterou si v budoucnu ráda přečtu znovu.

(Kdo by se nevyznal v korejských a japonských slovech, tak na konci je slovník)

17.07.2023 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

'Protože toto nebyly obyčejné knihy, které se většinou nalézaly v knihovnách. Byly to znalosti, kterým byl darován život. Byla to moudrost, které byl darován hlas. Když do knihovny proudilo okny světlo hvězd, zpívaly. Cítily bolest a trpěly, když jim někdo zlomil srdce. Někdy byly zlé, jindy směšné - stejně jako okolní svět. A díky tomu stálo za ten svět bojovat, protože kde bylo temno, tam byla i spousta světla.'

Tohle se mi narozdíl od Magie havranů líbilo mnohem víc. Skvělý příběh, sympatické postavy, dobře vystavený svět a navíc se v každé kapitole stále něco dělo. Romantická linka se odehrávala spíše na pozadí, což mi vyhovovalo a chemie mezi postavami fungovala skvěle, jen jsem kolikrát přemýšlela nad tím, kdo s kým nakonec skončí, protože Nathaniel (ať žije bi king) a Silas byli dost suspicious a celkem jsem jim fandila.

Vespertinu od autorky už asi číst nebudu, nijak mě to neláká, ale tohle jsem si užila. Byl by z toho podle mě docela zajímavý film.

26.04.2023 4 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Další skvělá kniha od Millerové. Často jsem si na ni vzpomněla i když jsem ji zrovna nečetla.
Jen teď děj je dost hutný, takže to není něco, co by se dalo číst třeba hodinu v kuse, aspoň já jsem si to kouskovala a prokládala jinými knihami.

13.03.2023 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Milá vánoční knížka o ztraceném štěňátku, které najde nový domov.

23.01.2023 4 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Pěkná vánoční knížka, bavila mě od začátku do konce, takže palec nahoru :)

08.01.2023 5 z 5

Brzy Brzy Morris Gleitzman

Za normálních okolností nečtu knihy z války, koncentračních táborů apod. ale tahle série mě dost zaujala a rozhodně nelituji ze jsem se do ní pustila. Líbí se mi, že je příběh vyprávěný z pohledu Felixe, který je ještě malý ale přesto statečný a neví jak se věci mají.
Můžu jen doporučit!

06.06.2022 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Mrzí mě to, ale tahle kniha byla strašná! Četla jsem ji kvůli maturitě a bylo to pro mě utrpení. Myšlenka dobrá ale zpracování stojí za houby. Podle mě by se celá kniha v klidu vešla na 200 stran. Jsou tam zbytečně dlouhé pasáže které už jsem musela přeskakovat, protože mi přišlo že ta kniha snad nikdy neskončí. Raději doporučuji se podívat na film.

11.09.2019 2 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Úžasná kniha, přečetla jsem ji za jeden den a jsem z ní opravdu nadšená. Skvěle zpracovaný příběh a postavy. Není tam nic extra odborného, takže se nemusíte bát že byste při čtení museli používat wikipedii :D rozhodně to stojí za přečtení!!

11.09.2019 5 z 5

Pro hrst lentilek Pro hrst lentilek Lavie Tidhar

Tahle kniha mě tedy dost překvapila. Upřímně po přečtení obsahu jsem si říkala že to bude nějaká hloupost pro malé děti, ale docela dost mě to chytlo a když se nad tím člověk po přečtení zamyslí.. Tak mi to už jako kniha pro děti moc nepřijde. Spíš to je takový svět dospělých který je převeden do světa děti. Drogy jsou vyměněné za čokoládu a některé pasáže, jako například na pískovišti....no :D
Ale mě se kniha moc líbila, takže nemohu dát špatné hodnocení. Určitě bych si ji ráda koupila.

11.09.2019 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tak přesně z tohohle důvodu nesnáším romány....
Chtěla jsem dát dvě hvězdy ale za ten trapný konec dám jen jednu...

15.07.2018

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Konec mě zklamal. Cela kniha je napsaná zdlouhavě a vše je podrobně popisováno a konec na který jsem čekala a zajímalo mě to, tak byl popsaný ani ne na stránce.
Kdybych měla říct kdo byl v knize nejhorší, řekla bych že Lord Hanry, byl otravný a povahově mi nesedl. Zřejmě proto że se s ním autor stotožňoval.

24.10.2016 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

NEJSPÍŠ BUDE OBSAHOVAT SPOILERY
Tak nevím, jestli je to mým věkem, že mi to tolik nesedlo a nebo je to těma praktikama.
Můžu s určitostí říct, že mě Ana dost zklamala. Její chování se mi nelíbilo a hlavně to jak pokaždé lehce podlehla mi přišlo trochu přehnané a nevyznělo to tak reálně. Ani Christiana nenechám jen tak. Přišel mi sobecký a ta jejich smlouva.... s tou si nemuseli ani dělat starosti.
Erotické scény se mi někdy chtělo přeskakovat, protože to bylo skoro pořád to samé dokola, kdyby jich tam bylo míň asi by ta kniha byla čitelnější, ale to by potom autorka neměla o čem psát a nevyšlo by to na tolik dílů.
Ale to bych ale chtěla moc, když je to erotická kniha že? :D
Rozhodně už ale další díl číst nehodlám

05.07.2016 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

No, nebudu to moc okecávat, nebavilo mě to. První část byla ok, druhá mě extrémně nebavila, nešlo mi se tím prokousat a musela jsem knížku na dlouho odložit. No a třetí, tu jsem měla zase během chvilky přečtenou a rychle odsýpala.

Četla jsem i Farmu zvířat a ta se mi líbila mnohem víc, je tedy možné, že mi nesedl překlad.

19.11.2023 2 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Nádherná knížka, kterou může číst kdokoliv nehledě na věk.

13.11.2023 5 z 5

Bastien a jeho nečekaný příběh Bastien a jeho nečekaný příběh Clare Povey

Tohle byla hrozně fajn knížka a vypadá to, že by mohla mít pokračování. Pokud tomu tak bude, ráda si to přečtu.

02.08.2023 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Tohle byla taková fajn letní jednohubka, kterou přečtěte za jeden den. Osobně bych brala, kdyby to bylo trosku víc propracované do hloubky a zaměřilo se to třeba jen na jedno téma místo tolika najednou, ale i tak mě to bavilo a našli se i situace, kdy jsem se u knihy musela usmívat. Pokud chcete něco milého a nenáročného, tak můžu doporučit. Na prvotinu to bylo pěkné a pokud autorka vydá i další knížky, moc ráda se do nich pustím.

09.06.2023 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Celou sérii bych ohodnotila 3,8/5.
Autorka určitě umí psát, ale podle mě je trochu přeceňovaná.
Líbil se mi svět který vytvořila a myslím si, že by z toho byl super film (hlavně po vizuální stránce) ale magie v celé sérii funguje tak, jak se to autorce zrovna hodí a nemá žádný řád. Musím ale říct, že jsem ráda že jsem se touto sérií prokousala a konečně si ji přečetla. Kdyby byla kratší a nebylo tam tolik zdlouhavých částí dala bych 4/5.

Třetí díl jsem upřímně četla asi měsíc, než jsem se jím prokousala. Nakonec jsem mu dala 4/5 i když stejně jako u předchozího dílu i tomuhle by prospělo, kdyby byl kratší.

První část, která se odehrává opět na Jarním dvoře se mi líbila, druhá už byla jen samé mluvení (což byla nuda) a třetí část, kde se konečně vydali do války... No, mohlo to být popsané lépe, čekala jsem větší wow.
Navíc... Sejdou se tam všichni vladaři, kteří by měli mít nějaké schopnosti ale přitom je ve válce skoro nevyužijí, Feyre s mocí všech vladařů tam také ničím nepřispěje a ani Rhys se tam moc neosvědčil.
Co se konce týče... Přežila bych to, že nějakým způsobem oživili Rhyse, ale že se vrátila i Amren, to už se ki zdálo trochu přehnané.
A Luciena s Elain a Nestou tu radši ani nebudu zmiňovat, to by byla kapitola sama o sobě. Všem postavám by prospěla pořádná terapie!

28.11.2022 3 z 5

Bohužel, toto je asi nejslabší kniha co jsem od Blackové zatím četla. Nevěřila bych, že to napsala autorka Krutého prince, který je kvalitou úplně někde jinde.
Četla jsem tedy starší verzi, kde je i dost překlepů a některé věty tam jsou divně přeložené. Novější vydání by snad mělo mít jiný překlad ale k tomu jsem se nedostala a ani to neplánuji.

07.11.2022 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knížka byla fajn, jen jsem čekala něco víc, vzhledem k tomu jak všichni autorku vynáší pomalu až do nebes.
Neměla jsem ráda Feyre jako hlavní postavu a ani Tamlin mi nebyl sympatický, spíše mě rozčiloval tím, jak nic nedělal.
Jediné dobré postavy byly za mě Lucien a Rhysand. Jsou to i jediné postavy, které jsou nějak zajímavé. Nejlepší byl boj Feyre s Amaranthou, jinak trošku nuda. Hádanka, kterou měla Feyre vyluštit mohla být rozhodně složitější. Zkusím ale další díl i když mě děsí ta tloušťka.

08.09.2022 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Další kniha do které jsem měla problém se začíst. Asi v polovině přišel největší zásek kdy se mi už nechtělo pokračovat ale přesto jsem se donutila ji dorazit do konce.

Na to že je kniha staršího data je velmi čtivá a přímočará, to ji upřít nemohu. Také na ní nepotřebujete žádné znalosti ohledně šachů což je fajn.

Možná je to tím, že už jsem viděla seriál a proto mě to tolik nebavilo, nicméně pokud jste tedy viděli seriál je asi zbytečné se do knihy pouštět, nedostanete v ní nic míň ani nic víc. A pokud váháte do čeho se pustit tak určitě doporučuji seriál, který je velmi pěkně zpracovaný a jinak nudné šachové partie vám tu vyrazí dech, což se o knize říct nedá.

28.07.2022 3 z 5