jaede jaede komentáře u knih

Vynikající, dokonalé, poučné. Pan Vondruška je jedinečný.

06.10.2017 5 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Vynikající dílo, osobně bych knihu zařadila do povinné četby na školách. Welsh je nepřekonatelný autor.

24.09.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nejlepší čarodějnický příběh všech dob, nejlepe napsaný a napínavý. Kniha i film nemají konkurenci. Vlastně celá serie. Skvělá práce autorky s příběhem, slovy, gradace napětí i kouzel. Všichni ostatní napodobitelé jsou jen slabý odvar a měli by se jít učit do Bradavic. Nyní už vím, že čarodějové a čarodějnice bílé magie jsou mezi námi, nesmí se prozradit, ale konat jen dobro. Harry Pottere, dohlédni, aby dobro zvítězilo, jako v pohádkách.

05.04.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Zábavné počteníčko, sice bez složitého děje, ale plné výbušného humoru a ironie. Konečně nějaká oddychovka z negací všedních dnů, přitom inteligentně napsaná. Pište dál, skvělý pane Bočku.

24.01.2015 5 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

Příšerné a děsivé, co lidé lidem prováděli. Ještě teď mám husí kůži. Nedoporučuji číst věřícím. Mohl by je vyděsit náboženský fanatismus s kterým se dříve víra násilně prosazovala. Mě se knížka líbila, doporučuji.

30.12.2014 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvěle napsané, čtivé, děsivé. Sovětský stalinismus nejhoršího ražení, šílená doba beznaděje, horor mnohem reálnější než ty vymyšlené. Nedokázala jsem se odtrhnout od četby. Tato kniha by se měla dostat do povinné četby.

27.12.2014 5 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Velmi dobrá kniha, zpříjemnila mi podzimní večery a těším se na pokračování. Líbila se mi mnohem, mnohem více než všemi obdivované a čtené dílo 50 odstínů (nekonečné) šedi.

13.12.2014 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Konečně autor podle mých představ - napětí, spád, syrovost. A snad i podle skutečnosti. Ikdyž,,,... Rozhodně doporučuju přečíst

02.11.2014 5 z 5