jadunka jadunka komentáře u knih

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Hodně dlouho jsem přemýšlela, kdo je vlastně cílová skupina této knížky. Nepřišla jsem na to, ale nevadí. I když mi přišly trochu na sílu tlačená jména různých reálných značek převedených do pohádkového světa, nakonec jsem si zvykla a knížku si užila.

06.02.2020 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Za mě osobně je to mezi Kingovými novějšími knihami jedna z těch lepších.

01.02.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Skvělá knížka, jako ostatně všechny předchozí. Hodně oceňuji stránky se zajímavými fakty.

05.01.2020 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Zpočátku jsem se nemohla pořádně začíst, protože tam na mě bylo fakt moc postav, ale pak mě kniha vtáhla do děje a četlo se to samo. Ale ten samotný závěr knihy mě zase nebavil. Hodnotím to tedy jako takový průměr...

06.09.2019 3 z 5

Ty knížky mě dojímají tak moc proto, že je to o obyčejných lidech a je tak hrozně jednoduché se v tom najít..

01.04.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

"Na dobrých a zlých lidech je složité, že jsou to většinou tytéž osoby."
Vždycky čekám, že se stane, to, co Backman zamýšlí, ale stejně mě to nakonec hrozně dostane. Krásná knížka. Jako všechny jeho ostatní.

23.03.2019 5 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Kdybych věděla, jak budou v druhé části důležitá jména z první části, tak bych asi dávala víc pozor. :) Úžasně propracovaná kniha.

22.01.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Já to prostě nechápu. Fakt ne. Jak to ten Backman dělá, že takovou cynickou potvoru jako jsem já, která nikdy nebrečí ani u filmů, u kterých brečí každý, dokáže u všech svých knížek vždycky totálně rozložit a rozbulet? Ne, fakt to nechápu.
Dokonalost...

25.12.2018 5 z 5

Tančit ke hvězdám Tančit ke hvězdám Sarah Rubin

Sice je to kniha pro děti, ale čas od času by si i dospělí měli připomenout, že by se nikdo neměl vzdávat svých snů a že je fajn umět si přát přesně tak, jak to umí děti. A tahle kniha to připomene naprosto skvěle.

19.08.2018 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Styl, kterým byla kniha psaná, mě nebavil. Nemohla jsem se pořádně začíst, dost jsem se ztrácela v textu, který byl plný frází a slov, které se dnes už nepoužívají. Taky mi vadilo, že jsem z knihy nepochopila, o jak dlouhý časový úsek se jednalo. V době, kdy kniha vyšla, byla jistě přelomová a přínosná, ale v dnešní době si myslím, že jsou i jiné knihy, které stojí za přečtení víc, než tato.

06.08.2018 2 z 5

Fotbalové deníky Fotbalové deníky Jiří Hájíček

Dvě hodiny promarněného života. Tak se cítím po přečtení této knížky... Styl, kterým Jiří Hájíček píše, je skvělý, slupla jsem to najednou. Za to dávám tu jednu hvězdičku. Ale ten příběh? Ten mi nedal vůbec nic. Pokud teda nepočítám znechucení Honzovým chováním.

03.08.2018 1 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Lepší načasování jsem si nemohla vybrat a aniž bych věděla, o čem kniha bude, začetla jsem se do ní ve chvíli, kdy světem proletěla aféra mezi Facebookem a Cambridge Analytica... O to děsivější a uvěřitelnější mi celý příběh přišel.

15.05.2018 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Je tady už mnoho komentářů, které knihu popsaly líp, než bych zvládla já. Neodpustím si však jednu větu, kterou jsem tady nikde nenašla. Kouzla prostě existují. :)

13.05.2018 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Budu se opakovat, jako u každé Backmanovy knihy, ale já ho miluju. Nikdo jiný mi nehraje víc na city a nedokáže mě rozesmát a zároveň totálně dojmout. Jeho syn má být na koho pyšný. :)

08.04.2018 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Ze začátku jsem se do čtení musela nutit, protože se to příšerně vleklo, ale od půlky knihy do konce jsem to zhltla na jeden zátah... Silný příběh úplně po všech stránkách.

07.04.2018 4 z 5

Ženy Ženy Charles Bukowski

Sex, chlast, zvracení a zase sex. A mezitím spousta vět, které mají hloubku a kvůli kterým Bukowskiho miluju.
"Dobro lze někdy najít uprostřed pekla."

15.03.2018 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Jsem typ čtenáře, který byl z toho konce nadšen. Pět hvězdiček. Bez debat.

06.03.2018 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Posledních sto stránek už bylo na můj vkus příliš překombinovaných. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se skončilo u první verze...

05.03.2018 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Asi musím zapátrat, jestli Danielka a moje rodička nejsou nějaká vzdálená rodina... :D
Vtipná knížka, která rozhodně stojí za přečtení. :)

25.02.2018 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Za srdce mě chytla nejvíce poslední povídka. Celou dobu jsem doufala přesně v takový závěr, takže jsem s ním prostě spokojená.

21.02.2018 5 z 5