JaAnička JaAnička komentáře u knih

Cizinec se zapalovačem Cizinec se zapalovačem Valentina Vávrová

Je libo se bát? Je libo cítit po těle nepříjemné mrazení? Tak prosím, sáhněte sem.

Tato krátká jednohubková knížka vás zavede do strašidelného domu, do kterého se nastěhuje hrdinka, jež má ráda horory...

Přestože nemůžu říct, že bych byla z hrdinek nějak zvlášť nadšená...Líbí se mi to prolínaní vyprávění Valerie a Olívie, je to neotřelé, zvlášť když víte, že se tam děje něco špatného. Také se mi ale líbí ta nespisovná mluva (vím, že si na ni někteří stěžují, avšak já - jako češtinář - ji schvaluji, je totiž neotřelá). A pak jsou tam ty krasné obrázky, které jsou opravdu, ale opravdu top.

Z těch negativnějších věcí bych jenom řekla, že je to moc krátké...a právě proto to v některých místech působí jako prosté vyprávení. Možná tam chybí trochu víc "tlačení na emoce" a budování temnější atmosféry (samozřejmě vím, že některým toto zběsilé tempo vyhovuje - protože děj pak ubíhá, jako když práskáte bičem). A možná bych ještě zkrátila anotaci, která toho prozrazuje zbytečně moc.

Každopádně na první pokus je to úctyhodná knížka. Do příště bych ale přidala aspoň 100 stran a pak bych i tu hvězdičku navíc dala.

16.03.2024 3 z 5

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

Tahle temně romantická kniha, jež svým nábojem spíš připomíná thriller o posednutém psychopatovi, vám netradičně nabídne příběh o "Scarovi" a té zvláštní dívce - Sáře.

Já se musím hned na začátku přiznat, že Lví král je má oblíbená pohádka, zejména díky Timonu a Pumbovi, na jejichž ztvárnení jsem se opravdu těšila ...ale vlastně jsem se jich skoro vůbec nedočkala...což v konečném důsledku nevadí - není to příběh o nich.

Při hodnocení mám trošlu problém s tím, co o tom říct...asi ale začnu tím, že jsem čekala něco trochu lepšího, tedy nemyslete si, že by ta kniha byla špatná, ale po Lapeni, jsem z ní zklamaná. Nějak mě neoslovily postavy (rozhodně ale nebyly špatné - ale minimálně Sára mi vůbec nesedla), ani ten samotný příběh, u jehož čtení mi častokrát utíkaly myšlenky k práci, vaření, uklízení apod. (opět ale nebyl špatný, celý ten nápad s hyenami byl fakt zajímavý), ale prostě...nějak mi to nesedlo tak, jak jsem si přála.

Po dočtení mi zůstala hlava plná otázek ohledně "Simby", sice jsem se odpovědí nedočkala, ale to asi nevadí...třeba příště.

13.03.2024 3 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Dojemná romantická knížka z hubedního prostředí, která vás zavede do víru internetové nenávisti a psychických problémů.

Já jsem upřímně nadšená. Kniha je to krásná, dojemná a pěkně slowburn. Hrdinové jsou zajímaví, každý z nich má nějaký problém, se kterým bojuje podle svého a všechno je to moc krásně napsané. Sice tam vyloženě není erotika, ale to, co se v knize nachází, je opravdu dobré. Hrdinům přejete jen to nejlepší a opravdu doufáte, že se dozvíte pozadí toho, co se stalo a prestože se toho v této knize nedočkáte - nemusíte se bát -, máte tu díl druhý.

Příběh utíká velmi svižně, je zajímavý a samozřejmě že nechybí ani klasický playlist. A pak tu máme tu krásnou obálku, která je jemná a povedená.

Pokud chcete trošku dojáček, nabíhejte čist (nejlépe oba díly zároveň).

PS: Za svůj život jsem přečetla desítky (ne-li stovky knih), ale stále mě překvapuje, že někteří autoři jsou tak hrozní, že jejich knížka skončí otevřeně...och, jak my čtenáři k tomu přijdeme? My se akorát po nocích trápíme, naříkáme a neustále myslíme na ten OTEVŘENÝ KONEC!!!

Jop a jak už vám asi došlo...tato kniha je zdárným přikladem toho, že četba romanticko-psychologických knih někdy bolí.

13.03.2024 4 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Napínavá YA kniha, insirována velšskými mýty, vás zavede do světa, v němž ožívají mrtví...

Nemůžu si pomoct, ale kniha mi svým nábojem připomíná Walking dead (až teda na to, že zranění tě na chodící mrtvolu nepromění...), protože ano, ani chvilku se nenudíte. Děj uhání, a ačkoli přibližně od poloviny víte, co bude následovat, nepřestáváte číst - ani nemůžete. Prostě chcete, aby vaši hrdinové byli v bezpečí.

A ano, je to čtivé a pěkně napsané (s velkým důrazem na popis praskajících kostí apod.).

Musím říct, že postavy jsou zajímavé, hrdinka je taková drsná a moderní, chlapec je záhadný v tom nejlepším slova smyslu...první polovinu knihy mi vadila koza, byla takovým "vtipným" zpestřením knížky, mě to ale přišlo zbytečně rušivé (konec a vysvětení to trochu vylepšilo) ...ale prostě...působilo to jako typický YA prvek jak snížit nějakou tu vážnost knihy...a to nemám ráda.

Ja se přiznám, že o velšsých mýtech nevím prakticky ani slovo, takže nevím, kolik z těch mýtů o kotlíku atd. bylo skutečně původních a kolik si jich vymyslela autorka, každopádně tak jako tak, to bylo velmi zajímavé a nápadité (včetně slovníčku na konci, který vám pomůže zjistit, jak se co čte).

Prostě... jestli si chcete přečíst napínavě drsné neromantické fantasy, upalujte číst.

03.03.2024 4 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Když se dá potetovaný diaboľ dohromady s hispterkou, je to zrádná kombinace...zvlášť když se u ní projeví Stockholmský syndrom a jeho dráždí žlutá barva.

Tohle je opravdu dark romance z ruské zimy, která je tak syrová, že si nejste jistí, jestli se vám to vlastně líbí nebo ne...protože ano, kniha je vskutku žhavá, a to tím nejžhavějším způsobem, zároveň je ale její četba strašně nepříjemná...protože ANO! (2x) porouchaní hrdinové s těžkou minulostí...to můžeme číst pořád (škoda jen, že tam té historie obou matek nebylo víc).

Jinak je to ale zajímavá, leč vcelku psychotická, kniha, u níž jsem vážně začala pochybovat o svých moralních zásadách, protože páni. Jak moc musíte mít zkaženou duši, abyste si to přečetli a řekli si "ach, ten magor ji unesl, ale má sexy tělo, takže ta holka má vlastně štígro"?

Každopádně musím říct, že děj má spád, postavy jsou takové průměrné (respektive jsou přesně takové, jaké od podobných knih čekáte), prostředí se vlastně moc popsat nedá, když se to prakticky celé odehrává v jednom domě...ale je to opravdu, opravdu čtivé a nebudete se moci odtrhnout.

28.02.2024 4 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Letní oddechovka, ideálně se hodící k vodě nebo do kavárny, vás přenese do fantasy světa plného orků, sukub, mluvících myší, trpaslíků, skřetů a elfů... A jak už název vypovídá, jedna z orků si otevře kavárnu a splní ai tak sen...

Kniha je to bezpochyby krásně čtivá, neočekávejte však nějak vytříběný děj, zápletky nebo zvraty, které by vám vyrazily dech. Prostě si sedněte, uvařte kafe a ponořte se do světa, u jehož četby můžete bez problému vypnout a zapomenout na starosti našeho světa (plus si u toho musíte dát alespoň jednoho skořicového šneka, jinak se usliníte), a když říkám, že můžete vypnout, myslím to doslova. Když vynecháte stránku, nehrozí, že o něco přijdete, protože ano, kniha je primárně o tom, jak se buduje kavárna. A pokud vás něco tak bezduchého nebaví, raději se tomu vyhněte (abyste pak nebyli zklamaní a naštvaní, a to kvůli tomu, že jste čekali něco akčnějšího).

Trochu mě mrzí ta nepropracovanost postav, Viv byla vlastně úplně skvělá, hodná, laskavá a neskutečně milá, což je trochu škoda, nějaká ta neotesanost by jí asi prospěla a ukázala by toho orka, kterého má v sobě (protože takto kniha hoodně ztrácí potencial právě z toho fantasy hlediska - aneb že postavy působí jako lidé a to je škoda).

Já musím ocenit ten lehký smysl pro humor, který z celé knihy sálá, jak už třeba samotný popis kávy nebo jídla... nemyslím si však, že by to stačilo k tomu, abych si knihu zamilovala nebo přečetla znovu.

27.02.2024 3 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Jedna pohádkově romantická jednohubka plná akce, bojů a zrad...

Kdybych měla tuto krásnou knížku popsat jedním slovem, pak bych zvolila asi "rychlé", protože tím, že je to nestandardně standalone, nemá moc prostoru na budování nějakého toho pozadí, historie, popisu prostředí, vnitřních či morálních konfliktů, podrazů, záporáctví, side charakterů a tak...a bohužel tam díky tomu není i dost podstatná a pomalu rozvíjející se romance...což v tomto případě na škodu...(samozřejmě ale musím ocenit, že kniha skutečně delá, co může, aby to dohnala).

Výhrady mám jenom vůči romantické lince, která celá vznikla během dvou dnů (doslova dvou dnů a dvou setkání)...celé to pak působilo jako "bum" a přišla taková ta odporně přesládlá, leč opravdu dojemná a krásná, zamilovanost, u které ale víte, že je absolutně nerealistická (nebo jsem měla jenom velmi nudný život...who knows...).

Postavy jsou sympatické, o tom není pochyb, je tam i spousta dobrých i zajímavých zvratů, děj je hodně akční, i když dost zkrouhlý (a klidně by to šlo natáhnout o pohledy minimálně bratra nebo těch kamarádů).

Trochu mě mrzí i to, že díky té rychlosti působí hodně scén strašně "prázdně", nemají totiž vybudované nějaké to zázemí, prostě tam jsou, a i když to postavy prožívají, my moc ne (např. ta vzpomínková scéna s jablkem se prostě "objevila" a tvářila se dost velkolepě).

Když ale pominu tu rychlost, je to krásná a dojemná knížka a ano, přiznám se, že mě i několikrát píchlo v hrudi dojetím.

26.02.2024 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Preslazená verze moderní popelky o multimiliardáři a prosté - leč laskavé - a krásné dívce, tentokrát ale bez střevíčku...

Při psaní recenze většinou funguji tak, že si dám třeba 2-3 oddech, trochu zpracuju pocity, uvědomím si všechny plusy a mínusy a ty se pak snažím nějak zesumírovat do přijatelné podoby (čest výjimkám Ashere Blacku)...tu se ale setkávám s problémem, že prostě nevím, co si mám myslet.

Kniha je bezpochyby internetový hit a já se na ni tešila (přece jen...lákali na téma enemies to lovers), ale dočkala jsem se vlastně jenom extrémně přeslazené a dokonalé pohádky o přebohatém (a extrémně nerealistickém) princi v soukromém letadle a jedné hoodně sluníčkové dívce, která mi svým optimistem připomíná spolužačku z vysoké (v dobrém - mám tě ráda - mrk). Nic víc, nic míň.

Já jsem teda docela zklamaná, ale asi jenom proto, že jsem měla trochu jiná očekávání...kniha sama o sobě totiž špatná není, ale na mě je až zbytečně moc sladká (ale možná je to tím, že jsem trošku cynik).

Plusový bod má teda to prostředí disney-ochpardon-dreamlandu, kterého je tam v konečném důsledku méně než jsem doufala, ale to, co tam je, za to stojí.

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Opět tu máme moderní převyprávení olympijských mýtů. Persefona a Hádes v současné podobě, stále však jako dávní bohové, kteří vstoupili mezi smrtelníky.

Já celou řecko-římskou mytologii doslova M-I-L-U-J-U, jelikož je pro mě nejen zdrojem poučení, ale i věčné zábavy (hurai Percy). A to je i jeden z důvodů, proč jsem se na tuto knihu až přehnaně těšila.

No a musím konstatovat, že to rozhodně špatné nebylo (ale ani exkluzivní vystřelení z kalhotek). Hádes je zajímavý (ačkoli jeho jediná charakterová vlastnost je sexuchtivost), Persefona je chvílemi otravná, jindy příjemná a milá...na konci ale byla skvělá a totálně badass, což musím ocenit, ale nějak jsem tu chemii mezi nimi necítila, nějaká touha a tak, to beru, to je pro "eroticko-romantickou" knihu základ, ale zbytek nic moc.

Také se mi ale líbí motiv bohů, kteřì mají rohy a svítící oči. A taky spojení Hádes - hazard a Per - bohyně jara, co zabíjí... to mi přišlo jako dost zajímavé a relativně nosné, ale ono toho tam moc nebylo a spíš se to všechno točilo kolem těch pitomých a úplně nesmyslných článků, které mě prostě nebavily a vlastně ani nedávaly smysl.

Nemůžu říct, že bych ze samotného příběhu byla nějak nadšená, žádné extra zvraty se nekonaly a možné napětí nebo akce bylo zadupáno do země...prostě se to tak nějak pomalu odvíjí a všechno tak nějak plyne.

Takže...pokud čekáte romantasy, nedočkáte se. Pokud ale chcete vcelku klidný a pozvolný román o nějaké té zakázané lásce, běžte do toho.

Nečekejte ale nějaký světoborný zázrak, spíš lehčí nadprůměr.

Následuj oheň Následuj oheň Hope Marks

Je libo krátká erotická kniha o sexy hasiči a průměrně obyčejné dívce, kterou se může stát každá z nás?

Tohle je moje první kniha, v níž se potkávám s hasičem a ...je to pekelně sexy...

Postavy jsou vcelku příjemné, Dylan je vlastně dokonalý a chápavý partner, kterého by si každá přála, Hayley je někdy až moc afektovaná a nerozhodná, ale člověk ji dokáže pochopit, a pak jsou tam ty dvě otravné megery, které jsou skvěle napsané, protože ve vás dokážou vzbudit touhu vraždit...a to se mockrát nevidí (ta matka je taková česká Umbridgeová).

Děj je dobrý, není moc složitý a vcelku přímočarý, a o to víc a lépe se v konecném důsledku čte. Nechybí tu ani hasičské akce, kterých je sice vcelku málo, ale když už, tak opravdu stojí za to...některé scény by klidně mohly být více emoční, ale od podobných knih čtenář očekavá klidnou odpočinkovou (lechtivou) četbu a ne Shakespearovské drama.
S tím souvisí i ta erotika (když už je to erotický román), která je vcelku vkusná a není přespříliš vulgární. Sem tam je i vcelku pěkná vtipná scénka, která dodává knize šmrnc.

Taky musím ocenit, že v knize se hooodně klade důraz na komunikaci (např. Hayley má nějakou doměnku, určitou dobu se tím užírá, a pak se prostě zeptá, situace se vysvětlí a hotovo vyřešeno), prostě jako v životě (a co bychom se v partnerném vztahu měli naučit všichni) ...žadná umělá dramata typu "lhal si mi", "jsi mafián", "zabil si mi otce"...

Prostě je to v konečném důsledku příjemná česká knížka, kterou smlsnete jedním dechem.

S ohněm v krvi S ohněm v krvi Kat Delacorte

Já bych tuhle knihu definovala jako "čeho je moc, toho je příliš", protože (byť má kniha skvělý potenciál) je to neskutečná splácanina, v níž vlastně nic (minimálně v druhé polovině knihy) nefunguje.

Neznámé prostředí, kde prostě moderní technika nefunguje, nejde internet, všichni uctívají "boha" a pálí čarodějnice...tohle je absolutně skvělé...jenže...
Hlavní hrdinka je nesympatická; milostný troj(čtyř-pěti-šesti??!)úhelník je tak příšerný, že číst ho, je doslova utrpení; vztah s otcem (jejichž vykoupení mohlo být peak knihy) vlastně není; prostředí není dobře nastíněné; rozuzlení je neuspokojivé (až jsem z nudy začala přeskakovat stránky)...

Navíc je opravdu trošku moc, když se snažíte do knihy naplácat italskou mafii, hon na čarodějnice, magické schopnosti, hledání kouzelného předmětu, záporáka + nějaké to vykoupení, dědictví, mrtvá matka, uvědomění si důležitosti života, prozření, lásku apod...

SPOILER:...a pak mám takové ty ryze praktické věci jako třeba: 1. Itálie fakt není tak velká, aby se v ní ztratilo město. 2. Jak že z něho nejde prostě odejit? Však při vstupu neprocházeli žadnými "nepropustnými hradbami". 3. Jestli nekomunikují s nikým venku, kde berou potraviny? A navic, všimli jste si, že hrdinka jedla v knize možná tak jednou? 4. Nemají moderní technologii, ale předpokladám, že mají elektřinu...ale poplašný systém? Vážně? 5. To střídání záporáků je fakt top (nesmysl).

Na prvotinu asi trochu podprůměr, ale pevně věřím, že další kniha bude lepší.

11.02.2024 2 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Romantická česká pohádka o profesionálním sportovci a jedné fyzioterapeutce...

Tak a já musím konstatovat, že to bylo opravdu krásné, melodramatické a neskutečně přitažlivé...

Jak se říká, když někdo umí, tak umí a tohle se opravdu povedlo, protože...děj je skvělý, prostředí sportu je tentokrát OPRAVDU přítomné, protože se hodněkrat stává, že máme hrdinu sportovce, ale nic víc (viz Zapata), a postavy jsou prostě dobré, jakože fakt zajímavé, prokreslené a realistické a chvilkami jsem měla i slzu na krajíčku...a ta obálka a ty kresby uvnitř? Ó můj bóže to je tak skvělé (zvlášť když člověk knihu dočte, ocení to ještě víc).

Je skvělé, že si autorka vybrala rugby, což není (minimálně u nás) běžný sport a spousta z nás mu ani nerozumí...ale tak...sexy opálená a vysportováná těla psychopatů, co se honí za míčem a skáčou na sebe...to jako zakladní popis tohoto sportu stačí.

Pro příště bych prosila víc společných chvilek, víc lásky, víc interakce...no prostě víc všeho, protože to prostě můžu.

Jedině ten konec mě naštval, protože proč to muselo skončit v tom nejlepším? teď prostě musím čekat, až se dostanu k druhému dílu a už teď mně z toho srdce vynechává...

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Přitažlivá fantasy romantická knížka (s nepřiliš přitazlivým názvem), která vám rozdrtí srdce na prach...a to protože...

Protože (byť kniha nepřináší vlastně vůbec nic nového nebo neotřelého) víte jak bude asi přibližně probíhat a taky moc dobře víte, že na konci bude nadávat na nepřítomnost druhého dílu, popohánět prekladatele nebo to vzdáte a budete prostě pokračovat anglicky...protože prostě víte, že konec bude bolet.

Protože ta kniha je neskutečně bouřivá (aneb nepovedená reference na 3/4knihy)...nemáte čas si oddychnout a mentálně okapat, protože vlažná sprcha vás stejně spláchne (pardon, už končím).

Protože popis celého prostředí je tak realistický, že máte pocit, že každá prolitá kapička deště dopadá i na vás.

Protože postavy jsou skvělé, prokreslené a vážně zajímavé...hlavní hrdinka, jež bojuje sama se sebou, sice také není výlučně originální, přesto je vážně zajímavou..."semetrikou" (jak podotkl její manžel).

Protože ta kniha má hype, který si oprávněně zaslouží.

A proto si ji musíte přečíst...

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Když mi bylo řečeno, že druhý díl je trochu slabší a s jinými postavami, nebyla jsem si jistá, jestli do toho chci jít...pak se ale ukázalo, že s tímto názorem nesouhlasím, protože si mě nová postava Riley získala...a Jacka jsem (stejně jako všichni) milovala už od prvního dílu (ale i tak musím říct, že mě chovaní Jacka trochu zklamalo, byť všechny jeho pohnutky chápu).

Jelikož po přečtení jedničky všichni víme, co se Jackovi stalo, tak nás ani moc nepřekvapí, že tento díl se nevěnuje ani tak sportu samotnému jako spíš nějakému tomu pozadí - aneb bulvarnímu obrazu "celebrity".

Musím říct, že ackoli se v knize řešila témata, která primárně nevyhledávám (nebudu spoilerovat, ale točí se kolem toho druhá polovina knihy), kniha se mi i tak četla dobře a konec mě prostě... emočně "zmastil" a já se neskutečně moc bála číst dál a toho jak to dopadne...

Prostě nádherná knížka o lásce a o odpuštění...

08.02.2024

Velké naděje Velké naděje Sabrina Scherer

Krásný a dojemný příběh z nemocnočního prostředí o dvou lidech, kteří zachraňují životy a díky lásce i sebe navzájem...

Mně se ta knížka líbila, postavy jsou dobré a zajímavé (ne však excelentní), děj má dobrý spád a člověk se při čtení ani chvilku nenudí, nemocničního protředí je tam opravdu hodně a není to jen "něco na pozadí"...nevím, jestli autorka studovala medicínu, nebo to s někým konzultovala, ale napsané je to opravdu dobře. Jak už vzlety, tak i drsné pády, kterých je v knize velmi mnoho...

Krásná a velmi dojemná kniha, která mi svým nábojem vrátila lásku k podobným seriálům jako Chirurgové, Nemocnice Chicago Hope nebo Dr. House ...avšak bez trapného humoru.

Skryté bouře Skryté bouře Tami Fischer

Jakože dobrý...hlavní postavy mi sedly, vyprávění, příběh i zápletky taky...je to hezké, je to čtivé.
Čekala jsem sice trochu víc erotiky...už to téma k němu docela vybízí, ale jinak asi dobrý. Sice nic, co bych si za půl roku pamatovala, ale čtení mi dělalo radost.

29.01.2024 4 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

Co se stane, když žijete s šachovým prokletím, že v osmnácti budete bojovat o život a pokud zemřete, proměníte se v kámen?

Já jsem upřímně překvapená kvalitou tohoto díla (a to bytostně nesnáším milostné trojúhelníky). Postavy - velmi zajímavé, děj má spád, obstojné zvraty i napětí, které je na poměry YA velice kvalitní.

Musím říct, že celý ten svět (resp. prokletí) je originální, využití šachových figurek a dávání jim schopnosti je také zajimavé (ačkoli teda ne vždy sedí schopnosti lidí a vlastnosti figurek, ale beru, že je to hlavně "volně inspirované").
Musím ale ocenit, že jsou schopnosti figurek dobře popsané (i když se mi to trochu pletlo, ale to je spíš můj boj, než chyba knihy).

Zajimavé je i to prolínaní s historií...byla docela vyvážené, drastické, laskavé, děsivé, ale i krásné...nebavilo mě sice tolik jako současnost, ale množství techto scén bylo adekvátně dlouhé a tak akorát rozmístěné v knize.

Ten konec mě teda jako dost naštval...takže prosím...netýrejte naše duše a nadělte nám další díl velmi rychle.

24.01.2024 5 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Když vám může múza přinést inspiraci, může vám i antimúza jednu vzít? A co teprve, když se připlete do vraždy...

Well...Tahle kniha...tahle kniha je svým nápadem veskrze originální (to nikdo nemůže popřít)...opět tu sice máme něco, co svou podstatou vychází z antické mytologie, tu se ale zaměřujeme primárně na 9 múz...a já bohužel musím konstatovat, že POKUD se v tom opravdu nevyznáte, budete z toho hrozně zmateni...

Ten příběh - ten svět (ačkoli má opravdu skvělý nápad a na konci i výborné lamání čtvrté zdi - nebo je to v knižním průmyslu "druhé zdi?) je ve své podstatě hodně děravý...možná se spousta věcí časem vysvětlí v dalších dílech - možné to je -, ale já z celého toho fungování a principu byla pouze zmatená (např. SPOILER: Když Malou smaže ten nápad se zombíky...udělala to z důvodu, že 1. Ten nápad byl tak špatný, že by ho stejně nikdo nevydal?; 2. Ve světě, kde ožívají postavy, nemohou být knihy se zombíkama? 3. Ty antimúzy vlastně suplují role literárních agentů?

Postavy jsou celkem sympatické, nijak extra výrazné a chápu i to, že se jejich vztah tak hrozně rychle a relativně i plytce vyvíjí (je to YA krimi, takže nějaké to boční milostné vzplanutí mi přijde spíš jako nutnost součastných knih než přirozený vývoj postav - stejně tak jako to přijetí existence Literuniverza).

Ani ten konec mi nepřišel kdovíjak atraktivní, prostě jsem ho přijala jako fakt, což je u kriminálek prostě škoda. Ani toho finální bosse jsem moc neprožívala, ale tak co už (ano, bylo to překvapení - to nepopírám).

Nevím, jestli budu dalším dílem pokračovat...přijde mi, že autorka si (viz konec) bude přidávat další a další pravidla, ktera bude podle hrdinky ohýbat...

Ale proč ne, pokud máte rádi zajimavý námět YA fantasy kriminálky, tak klidně můžete sáhnout po tomto.

17.01.2024 3 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Je libo taková klišoidní jednohubkovská skoro-povídka, která se odehrává na svatbě (respektive "jenom" na svatbě)?

Pak to je pro vás to pravé...

Jak jsem zmínila, kniha, která má 144 stran (e-kniha), opravdu nemůže mít složitý nebo zdouhavý děj, žadné hlubší zápletky nebo nejaký vytříbený charakter postav, přesto se to čte dobře, protože prostě Jenn a ta umí psát.

Spíš než jako ucelený příběh mi to přišlo jako "první pokusy o napsání knížky", tedy jedno klišé vedle druhého (jedna postel, společná minulost, zamčení ve sklepě, nejsem pro tebe dost dobrý atd.). Není tam ani moc jednotně podaná jejich společná minulost, která je tu extrémně důležitá..nejdřív se tváří, že byli jako přatelé, pak najednou úhlavní nepřátelé, protože?, pak vlastně nic, pak že se milovali od mala...já nevím, ale byla jsem z toho spíš zmatená, než cokoli jiného.

Charaktery postav vlastně nejsou, celé je to spíš o nějakém to příjmutí, ale jinak nic extra zvláštního.

Neřekla bych že je to špatné, jenom na to, co všechno už Jenn napsala, že to hrozně jednoduché a na její poměry trochu pod úrovní.

Kratká knížka si zaslouží krátkou recenzi...pac a pusu.

17.01.2024 2 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Romantický a vášnivě hříšný příběh od nenávistí k lásce...o novém majiteli luxusního tanečního klubu a bývalé společnici, která něm dostala podíl.

Já bych tu knihu (potažmo sérii - protože toto je druhý díl) označila jedním výrazem ...a to "red flag", protože ano, po přečtení (a vlastně i během čtení) budete sedět s otevřenou pusou a nevěřícně koukat do stránek a u posledních několika kapitol budete pravděpodobně vřískat a skákat po stole jako opice...

Protože (co si budeme) ta kniha je absolutně skvělá, a já (ačkoli jsem četla pochvalné kritiky) jsem čekala takovou tu průměrně eroticky oddechovou knihu, která se tváří strašně deep, ale ve výsledku je řidší než kuřecí vývar...ale dočkala jsem se této show, která (snad kromě trochu pomalejší střední - "vyznavání citů" - časti) šlapala jak švýcarské hodinky...

Kniha je opravdu skvěle napsaná a dobře se čte, má skvělý děj, vzrušující zápletky a zajímavé postavy, které dokážou vtáhnout do děje...kromě pár nováčků, kteří do příbehu vběhli rychlostí závodních koní, tu máme i pár stálic z prvního dílu. A všichni jsou neuvěřitelní - mají vlastní charisma, život, motivaci k jednání...prostě skvělé.

Takže pokud chcete něco fakt temného, plného násilí, hnusu, nespravedlnosti, zklamání, ale i naděje a lásky...prostě běžte DO-TO-HO.

17.01.2024 5 z 5