J.books J.books komentáře u knih

Lehká kuchyně Lehká kuchyně Zdeněk Pohlreich

Asi jedna z nejlepších kuchařek ,kterou vydal. Osobnější a celkově odpovídá trendu moderního zdravějšího vaření.

20.06.2017 4 z 5

Bytosti přírody Bytosti přírody Margot Ruis

Úžasně napsané, zanechává v člověku hodně pozitivní energie, pravdu kouzelná kniha pro všechny milovníky přírody.

30.06.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nádherně napsaná knížka,která nutí k zamyšlení, doporučuji přečíst, film je pouze slabý odvar.

21.08.2014 5 z 5

Příběhy stromů Příběhy stromů Peter Wohlleben

Velmi zajímavá kniha, někdy dost podrobná,ale zajímavá, člověk díky ní víc pochopí les a stromy :)

02.05.2018 4 z 5

Francouzská venkovská kuchyně Francouzská venkovská kuchyně Mimi Thorisson

Krásná venkovská kniha plná báječných francouzských receptů, pro milovníky této kuchyně skvost.

17.03.2018 4 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Krásně ilustrovaná kniha pro děti, tvrdé stránky takže něco vydrží :) Plus skvěle zabaví, pořád je na stránkách co objevovat :)

17.03.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Viděla jsem film, ten se mi líbil a tak jsem začla číct knihu, škoda, že mi absolutně nevyhovuje styl psaní :/

17.08.2014 1 z 5

O výživě O výživě Andrea Jakešová

Velmi povedená kniha pro zjištění základních faktů o výživě z ověřeného zdroje. Graficky je kniha slabší, což je škoda. Doporučuji sledovat Ig účet autorek.

13.02.2021 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Další skvělá detektivka, jako předešlé knihy. Tato je co do počtu stránek nejobsáhlejší i když upřímně je tu hodně popisů okolí atd, takže by mohla být klidně o pár stran kratší a dějové lince by to nevadilo. Kniha je napínavá, nicméně konec zklamal, trošku je tu určitá "šablonovitá" předvídatelnost hlavní zápletky, která už za mě začíná být malinko trapná a chtělo by to změnu...nicméně dle konce se nejspíše dočkáme dalšího dílu.

04.01.2020 4 z 5

Bistro doma: Nejlepší recepty Terezy Willoughby Bistro doma: Nejlepší recepty Terezy Willoughby Tereza Willoughby

Velmi originálně zpracovaná knížka, která je plná krásných ilustrací a je za mě hodně design kouskem do kuchařské sbírky. Co do receptů, jsou tu klasiky, doporučuji tedy spíše pro kuchaře začátečníky nebo maximálně středně pokročilé.

05.05.2019 5 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Absolutně nejlepší kniha v této kategorii jakou jsem zatím četla. Podrobná, ale čtivá a jednoduchá na pochopení o pro úplného laika. Naučí vás vyznat se ve světě módy a číst visačky :) Moc a moc doporučuji.

19.04.2019 5 z 5

Skvělé, nadchne všechny milovníky Potterovského světa. Zajímavosti, inspirace spisovatelky. Vřele doporučuji, navíc vše krásněn zpracované i po grafické stránce. Nejen pro malé čtenáře :)

28.09.2018 5 z 5

Krásná a dojemně smutná knížka o někom kdo ví, že než zemře ztratí pojem o světě i o blízkých, ztratí paměť. Krásně napsané.

10.08.2018 5 z 5

Léčivá síla divokých bylin a zeleniny Léčivá síla divokých bylin a zeleniny Wolf-Dieter Storl

Velmi povedená kniha, je pojata méně tradičně a dočtete se tu i opravdové zajímavosti. Jen škoda, že není další díl, opravdu mě kniha baví.

02.05.2018 5 z 5

Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Zajímavá kniha, určitě se v ní člověk dost dozví a v mnoha ohledech má pravdu. Mě osobně vadí příliš křesťanství a moc Boha :/ pro mě jako ateistu je to trochu moc! Škoda.

02.05.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Velmi dobrá detektivka a román v jednom. Rozhodě pro ženy. Dobrá zápletka, skvělý styl psaní, kniha se čte sama.

02.05.2018 5 z 5

Vietnamská - Kuchařka s rodinným příběhem Vietnamská - Kuchařka s rodinným příběhem Tuan

Průměrná asijská kuchařka. Mě osobně se nelíbí obálka, zavádí čtenáře, aby si mysleli, že autorem je slavný kuchař. Přijde mi to trošku zneužití jeho vlivu, už z tohoto principu knihu doma nechci.

02.05.2018 3 z 5

Tato kniha bohužel není pro mě, vše se podle cyklu zařídit nedá a myslet celou dobu na to kdy co a jak? Já osobně preferuji intuici a selský rozum. Kniha je na můj vkus už hodně alternativní a až moc vše přehání.

10.10.2017 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Příjemné překvapení, obvykle pokračování nejsou nic moc. tady bych si troufla říct, že je děj méně předvídatelný a poutavější. Samozřejmě opět romance,ale nabitá víc akcí. Vřele doporučuji jako letní čtení.

30.06.2017 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Jedna z nejslavších knih autorky, příliš dlouhá, od začátku je Vám jasné jak to celé dopadne a jjen a jen čekáte, je to jak koukat na telenovelu

06.07.2015