iz67 iz67 komentáře u knih

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Nejsem povídkový typ, ale Balabán to uměl. Po každé povídce by to chtělo zavřít oči a nechat to sebou procházet, což jsem ale neměl sílu dělat, takže jen 80%.

05.03.2015 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krasna kniha, autorka toho hodne nastudovala. Dulezite zrcadlo narodni povahy.

27.02.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborný příběh a velice dobře popsaný komouš a jeho doba. Jako málokde v české literatuře, protože to není (možná) hlavním cílem.

25.12.2014 5 z 5

Murakamiho mám moc rád, Ale tohle je bezpochyby to nejslabší, co jsem do něho zatím četl. Tajemnější nálada nevyvažuje banálnost příběhu. Rozhodně doporučuju nekupovat a nečist.

17.12.2014 2 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Hodne ctive. Věty hezky klouzou a pěkné to odsypa. Nakonec však čtenář zjisti, ze úvod tu byl pouze proto, aby kniha mohla mluvit prave ke mne (každy si přeci mysli, ze je jiný nez dav). A pak uz je to jen navod, jak se postavit správně k jedné životní situaci.

26.10.2014 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem poslední dobou četl. Už jen název, který se odvolává na Philippa Glasse a Franze Kafku (mé oblíbence). A pak už jen spousta nápadů, postav a dějů, které umožňují jakoukoli interpretaci. Já jsem si z toho vzal toho (Tamura), co hledá sebe sama a toho, co tvoří (Nakata) a chrání (Hošino) řád.

07.09.2014 5 z 5

Na krásné modré Dřevnici Na krásné modré Dřevnici Antonín Bajaja

Uzasna kniha o zmene Zlina na Gottwaldov (viz Luc.ka).

03.08.2014 5 z 5