Iwets Iwets komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pro mě těžká a hodně depresivní četba. Doporučuji si ji nechat na tu správnou náladu. Přečteno jedním dechem...

13.05.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Původně jsem knize nechtěla dávat ani hvězdičky, ale jak řekla moje knihomolská parťačka ,,Podívej se, jak silné emoce v tobě zanechala". Díky tomu tedy dávám plný počet hvězd, ale upřímně je to odporná kniha popisující šílený kolotoč feťačky a toho, jak se pomalu ničí a s ním i všechny kolem sebe.

Z celého vyprávění jsem si vzala hlavně to, že heroin totálně zotročí lidi. Díky závislosti ztrácí rozum, zájmy, přátele, svobodné myšlení, své tělo, zdraví... Vlastně každá sekunda každého dne se u heráka točí jen kolem peněz na další dávku. Zbytečný a zoufalý život...

01.02.2024 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Je to taková pohádka o pekle. Jenže o tomto téma se napsalo tolik hrůzostrašných knih, ze kterých člověk nemohl skoro spát, že mi to v závěru ani nevadí. Je to čtivé, podle skutečných událostí a napsané tak, jak to starý člověk zpětně vnímal. Epilog, fotky a celkový závěr knihy přidal díky mé sentimentální stránce hvězdu navíc.

22.01.2020 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Nechápu, proč hodně lidí, kteří napsali komentář, očekávali veledílo. Začala to psát holka ve 12ti letech, v naprosto jiné době a asi určitě nepředpokládala, že deník někdo najde, natož posmrtně vydá.
Já ho poprvé četla asi ve čtnácti a bylo mi Anne líto už jen proto, jak se musela několik let schovávat, aby její rodinu stejně nakonec našli. Donutilo mě to už tenkrát se zamyslet, jak můžu být ráda za to, kde jsem a jak na tom jsem. Nehledě na to, že je Deník popsaný reálně a necenzurovaně očima mladé holky uprostřed války a pokud někdo chtěl historický román o pronásledování židů, pak měl sáhnout po něčem jiném.

Nejsem naivní, určitě by se Deník nevydal, kdyby nebyl z takové doby a prostředí, ale pochybuju, že naše deníčky by byly inteligentnějším svědectvím zase naší doby.

24.01.2017

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnina jsem jako malá nedočetla, a proto jsem si ho chtěla zařadit do čtenářské výzvy, abych si to zkusila ještě jednou. Najednou se mi kniha četla sama, ohromně mě bavila, nasmála jsem se a předčítala z ní nejvtipnější pasáže každému, kdo se namanul. Až mě mrzelo, jak rychle jsem ho přečetla, protože ten optimismus a příjemný humor v něm byl doslova můj šálek kávy. Nic jiného než pět hvězd si nezaslouží!

25.03.2016 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Nikdy bych neřekla, že se takhle nadchnu pro postapo sérii, ale autorka je prostě třída. Chvílemi byl děj tak napínavý, že jsem nestíhala obracet stránky. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

16.10.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zas a znovu díky čtenářská výzvo! Nebýt každoročních témat, tak by se mi do ruky tahle čtivá kniha nedostala. Nečekala jsem, ale vážně mě zaujala. Doporučuji :)

16.03.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

První třetinu knihy jsem se sžívala se stylem psaní, který není můj šálek kávy. Téma 2. světové války a holocaustu je asi pro spoustu autorů stále nevyčerpané, ale pro mě snad až přečerpané. Četla jsem už lepší knihy zasazené do této doby. I ze strohého vyprávění už jsem od začátku tušila, co bude Hanuš za bestii a příběh mi přijde lehce děravý.

10.12.2023 3 z 5

Kniha, ze které mrazí, dojme a zároveň i rozesměje. Po dlouhé době jsem si knihu musela "šetřit", abych jí nepřečetla za jeden den. Pan doktor má můj obrovský obdiv jak po profesní, tak lidské stránce. Doufám, že i příště bude mít pan Moravec šťastnou ruku ve výběru, protože každá jeho kniha stojí za to. Pro mě bez debat nejlepší kniha tohoto roku.

17.10.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Sérii podle mého škodí velké prodlevy mezi jednotlivými díly. Člověk si hůře spojuje celkový příběh. I přes to byla knížka čtivá, posunula děj dál a stále si drží svoji neotřelost. Ilanin charakter se postupně vymezuje, i když je to občas otravné, ale že by mi byla vyloženě nesympatická se říct nedá . Plus určitě dávám za propracovanější pětadvacítku, ale i tak nemůžu dát celkově tomuto dílu víc než 4 hvězdy. Až autorka sérii dopíše, tak si zkusím přečíst vkuse všechny díly a třeba přehodnotím :)

09.03.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Na druhý díl série jsem se tak těšila a tolik mě zklamal. Rozsah knihy je naprosto zbytečný. Na to, kolik podstatných věcí se v knize stane, by bohatě stačila polovina stran. Tak nějak mě i rozladilo, že když se po všem tom tlachání, sexu a vylejvání srdcí stane nějaká akce, tak je taková nijaká... Odbyde se v pár stránkách, aby mohla začít opět část o ničem. Navíc gramatických chyb bylo tentokrát tolik, že se to už nedalo ignorovat, ale dost mi to drnkalo na nervy. A z nevyskloňované Sofie mám osypky ještě teď.
Taková škoda, vážně. Ale pořád je to Sarah a za konec jsem přidala hvězdičku navíc, protože si samozřejmě budu muset koupit další díl, abych zjistila, jak tam zakomponuje ty dvory!

31.05.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knížky od Shari se sice dobře čtou, ale po další už asi nesáhnu. Omílá se 300 stran pořád dokola to samé, občas se tedy přidá nějaká nová informace, aby člověk podezříval každého, ale ve finále se pak vrah a celý případ popíše v jedné a půl stránce. Na thriller/detektivku je to za mě nemastné, neslané...

12.01.2023 3 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

I když nejsem zrovna cílovka této knihy, tak jsem ji přečetla jedním dechem. Nejhorší na celém tomhle námětu je, že takhle zoufalých slečen je v dospívání po světě všude dost. Příběhy všech tří se mě dotkly. Autorka sama měla s tímto problémem zkušenosti, a proto myslím dokázala skvěle podat Mehrínino "volání o pomoc" a co dokáže ve špatnou chvíli způsobit nezájem okolí.
Chápu, že někoho nezaujme, ale každý by jí měl alespoň zkusit přečíst. Jediné co můžu vytknout je, že úplný závěr knihy mi k celku úplně nesedl, a proto ubírám jednu hvězdu.

26.11.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Od začátku mi knížka vysávala všechnu pozitivní energii. Každý příběh je něčím negativní a určitě to není oddechovka na letní večery. Neříkám, že každá kniha musí být růžová, ale tohle se mi vážně nelíbilo. Do jedné knížky dát milenku, smrtelně nemocnou ženu, nešťastné manželky, nevěry, hrozné matky a hrozné děti, drogy, prostitutku, úchyláka a kdoví co ještě je už vážně moc silné kafe.

26.07.2019 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jednou za čas beru do ruky nějakou klasiku, abych si rozšiřovala obzory i co se povinné četby týče. Moc mě překvapilo, jak se mi knížka hezky četla a jak jsem druhou půlku zhltla jedním dechem. Tak odlišné seznamování, láska a romantika oproti dnešní době, že hned tak do ruky novodobý román nevezmu. Opravdu milá knížka napříč generacemi.

03.06.2016 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

První detektivka, kterou jsem poslouchala jako audio knihu a klobouk dolů před Jitkou Ježkovou a jejím skvělým podáním. Napínavé až do konce.

13.07.2022 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Za mě bez rozmyšlení pět hvězd. S autorkou jsem se setkala poprvé a četlo se mi to skvěle. Autorčin styl psaní mě vtáhl do děje, který měl spád a chvílemi jsem měla až mravenčení v zádech při napínavých úsecích. Určitě dystopie, co stojí za přečtení.

05.04.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Určitě nechci podceňovat české fantasy, protože jsem se s ním tolik nesetkala, ale i přes vysoké hodnocení, jsem byla k této knize skeptická. V první řadě mě ale zaujal propracovaný příběh se spoustou "jiných" slov , zákony, historie sklenařů a hlavně to celkové vtažení do děje. A pak jsem ho už jen hltala jedním dechem. První kniha, kterou jsem četla jako e-book a ihned lituji, že jí nemám fyzicky doma. Nemůžu dát méně než plný počet hvězd a nedočkavě čekat na říjen a vydání druhého dílu.

09.05.2017 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Nejsem takový snílek, abych věřila velké lásce, která vydrží přes dvacet let odloučení. Navíc se mi některé části zdály dost přitažené za vlasy, ale musím uznat, že je knížka čtivě napsaná a ma spád. Takže pro mně průměrný srdcebol.

01.09.2016 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Celý první díl jsem si lámala hlavu nad Lisbeth. Co je vlastně zač? Tenhle díl mi na všechny moje otazníky odpověděl. Hltala jsem od začátku do konce. Jen jediný nedostatek a to, že se nemohu dočkat až se dostanu ke třetímu dílu. :)

18.07.2016 5 z 5